ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
19 червня 2012 р. К/9991/39512/12
У Х В А Л А
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області на постанову Олевського районного суду Житомирської області від 27 липня 2010 р. та постанову Апеляційного суду Житомирської області від 23 лютого 2012 р. у справі № 2-а-656/10 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області про перерахунок пенсії , -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом про перерахунок пенсії.
Постановою Олевського районного суду Житомирської області від 27 липня 2010 р., позов задоволено частково. Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області та Управління Пенсійного Фонду України в Олевському районі Житомирської області щодо не донарахування та недовиплати ОСОБА_1, ОСОБА_2 коштів, передбачених ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" -неправомірними. Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 2766,50 грн., заборгованості за період з 01 січня по 01 грудня 2009 року, по допомозі як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, передбаченій ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_2 2766,50 грн., заборгованості за період з 01 січня по 01 грудня 2009 року, по допомозі як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, передбаченій ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Олевському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії як особі , яка проживає на території радіоактивного забруднення відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановивши її на рівні двох мінімальних заробітних плат визначених законодавством щомісячно, починаючи з 01 січня 2009 року. Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Олевському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 доплати до пенсії як особі , яка проживає на території радіоактивного забруднення відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановивши її на рівні двох мінімальних заробітних плат визначених законодавством щомісячно, починаючи з 01 січня 2009 року. В решті позовних вимог відмовлено.
Постановою Апеляційного суду Житомирської області від 23 лютого 2012 р. постанову Олевського районного суду Житомирської області від 27 липня 2010 року в частині стягнення на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області по 2766,50 грн. заборгованості по допомозі як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення, передбаченій ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року, а також в частині зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в Олевському районі Житомирської області проводити перерахунок та виплату ОСОБА_1 та ОСОБА_2 доплати до пенсії як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення відповідно до ст. 39 Закону № 796-12, встановивши її на рівні двох мінімальних заробітних плат, визначених законодавством щомісячно, починаючи з 01 січня 2009 року - скасовано та прийнято нову постанову. Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 та ОСОБА_2 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробнитва та особистого підсобного господарства в зоні гарантованого добровільного відселення, передбачену ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 40% мінімальної заробітної плати за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року. Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Олевському районі Житомирської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 та ОСОБА_2 доплати до пенсії, передбачену ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року. В решті постанову залишено без змін.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвалених у справі судових рішень, мотивуючи свою вимогу порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають судовій практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області на постанову Олевського районного суду Житомирської області від 27 липня 2010 р. та постанову Апеляційного суду Житомирської області від 23 лютого 2012 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Т. Черпіцька