ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1981/2012
13 липня 2012 року 09год. 30хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафу.
Справа розглянута в порядку скороченого провадження.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 18 травня 2012 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Вищевказаним Законом передбачено такий перелік документів для регулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника: ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
Судом встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Житомирській області 11.12.2011 року н 239 км + 147 м а/д Київ-Ковель, здійснено перевірку транспортного засобу I-VAN А07А1-21, номерний знак НОМЕР_1, під час якої встановлено, що відповідач перевозив пасажирів без оформлення документів передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме паспорт маршруту, що містить схему маршруту, розкладу, таблицю вартості проїзду, графіки режимів праці, в результаті якої було складено акт від 11.12.2011 року № 1928 (а.с.10).
Абзац 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом -Порядок), винесено постанову № 0031 від 25.01.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.6).
Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки від 11.12.2011 року та постанова № 0031 від 25.01.2012 року територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувалась.
Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.3 ст.50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законодавства.
Відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами, зокрема, коли порушуються інтереси держави.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з СПД ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн., який перерахувати в доход Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р 31113106700002, ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100).
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Дорошенко Н.О.