Постанова № 25172180, 22.05.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.05.2012
Номер справи
2а-15017/11/0170/9
Номер документу
25172180
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 травня 2012 р.

Справа №2а-15017/11/0170/9

(11:30) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., при секретарі Сироватському М.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства «Керчбудтранс»

про стягнення 66111,77грн.

Сторони та прокурор явку представників не забезпечили.

Заступник прокурора м. Керчі звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим до Відкритого акціонерного товариства «Керчбудтранс» про стягнення заборгованості у сумі 963860,50 грн.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що за відповідачем склалася заборгованість, яка відповідачем у добровільному порядку не сплачується, тому позивач просить суд стягнути суму боргу з відповідача.

Ухвалою суду від 27.03.2012 р. допущено заміну первинного позивача Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим його правонаступником - Державною податковою інспекцією у м. Керчі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.

Представник позивача у судове засідання, що відбулося 22.05.12р., не з'явився. На виконання вимог ухвали Окружного адміністративного суду АР Крим від 27.03.12р. надіслав розшифровку податкового боргу та зазначив, що станом на 04.05.12р. відповідачем самостійно від суми, яка була заявлена у адміністративному позові сплачено 30748,73грн. та заборгованість склала 6611,77грн. Позивач просив суд стягнути з відповідача 6611,77грн. та розглянути справу за його відсутності.

Таким чином позивач фактично зменшив суму позову до 6611,77грн.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду був сповіщений належним чином. Проте відповідач заперечень проти позову та жодних клопотань не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів у відсутності представників сторін.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Керчбудтранс» зареєстроване 21.08.1996р. Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 78-81).

Судом з'ясовано, що Відкрите акціонерне товариство «Керчбудтранс» на час розгляду справи перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Керчі АР Крим.

Таким чином, відповідач є суб’єктом господарювання, платником податків, зобов’язаний виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Права органів державної податкової служби передбачені ст. 20 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р.

Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Судом встановлено, що заборгованість, про стягнення якої заявлено позов, складається з таких сум грошового зобов'язання, не сплаченого у встановлений строк:

з податку на додану вартість - податкове зобов'язання у розмірі 163,00 грн. самостійно визначене платником податку у декларації за березень 2011 року, а також пеня нарахована в картці особовому рахунку у розмірі 573,40 грн.;

з земельного податку - податкове зобов'язання у розмірі 2876,41 грн. самостійно визначене платником податку у декларації за 2010 рік, яке відповідачем не сплачено та застосовано штрафні санкції в сумі 2876,41 грн., 1150,56 грн. та 287,38 грн.; податкове зобов'язання відповідно до податкових декларацій з земельного податку по строку сплати на 30.01.2011 р. – 2876,38 грн., на 02.03.2011 р. – 2876,38 грн., на 30.03.2011 р. – 2876,38 грн., на 30.04.2011 р. – 2876,38 грн. та 315,60 грн., а також пеня нарахована в картці особовому рахунку у розмірі 408,57 грн.;

орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - податкове зобов'язання самостійно визначене платником податку у деклараціях орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік, а саме зі строком сплати на 30.12.2010 р. – 4163,79 грн., 30.01.2011 р. – 4163,79 грн., 02.03.2011 р. – 4163,79 грн., 30.03.2011 р. – 4163,79 грн., 30.04.2011 р. – 4163,79 грн., 01.06.2011 р. – 4163,79 грн., а також пеня нарахована в картці особовому рахунку у розмірі 2151, 43 грн.;

з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 17588,55 грн. самостійно визначене платником податку у податкових розрахунках за 2010 рік, а саме зі строком сплати на 14.01.2011 р. – 7356,25 грн. яке відповідачем не сплачено та застосовано штрафні санкції в 3678,00 грн., 72,22 грн., 3606,29 грн., 1471,20 грн., а також пеня нарахована в картці особовому рахунку у розмірі 1404,84 грн.;

з податку з доходів фізичних осіб - податкове зобов'язання у розмірі 15835,30 грн. самостійно визначене платником податку у деклараціях за лютий-березень 2011 року (з урахуванням часткового погашення у розмірі 3731,42 грн.) яке відповідачем не сплачено та податкове зобов'язання зі строком сплати на 30.03.2011 р. – у сумі 3037,58 грн., на 07.04.2011 р. – у сумі 693,84 грн., а також пеня нарахована в картці особовому рахунку у розмірі 0,35 грн. та з доходів найманих осіб – 116,42 грн.

Вказані суми боргу підтверджені відомостями з облікової картки відповідача, копії якої залучені до матеріалів справи.

Таким чином, судом встановлено, що загальна сума податкового боргу складає 96860,50 грн., в тому числі з податку на додану вартість з урахуванням штрафних санкцій та пені у розмірі 736,40 грн., з земельного податку з урахуванням штрафних санкцій та пені у розмірі 19429,81 грн., з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності з урахуванням штрафних санкцій та пені у розмірі 39431,25 грн., з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів з урахуванням штрафних санкцій та пені у розмірі 17588,55 грн., з податку з доходів фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій та пені у розмірі 19567,07 грн.

Судом залучено до матеріалів справи довідку про податковий борг Відкритого акціонерного товариства «Керчбудтранс» від 04.05.2012 р. №4581/10/19-0 та розшифровку податкового боргу позивача.

Судом з’ясовано, що відповідачем самостійно від суми, яка була заявлена у адміністративному позові сплачено 30748,73 грн. та станом на 04.05.2011 р. сума податкового боргу складає 66111,77 грн., а саме земельний податок з юридичних осіб – 10839,05 грн., податок на додану вартість – 736,40 грн., орендна плата з юридичних осіб – 39431,25 грн., податок на доходи найманих працівників – 116,42 грн., податок на доходи фізичних осіб - 14988,65грн.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Положенням п.п. 16.1.4. ст.. 16 Податкового кодексу України визначено обов’язок платника податків сплачувати належні суми податків та зборів у строки та у визначених розмірах.

Пунктом 16.1.3. ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Статтею 31, зокрема п.п. 31.1. та п.п.31.3., Податкового кодексу України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.

Відповідно до п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За правилами п.п. 1.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Податковим кодексом України встановлений чіткий порядок стягнення податкового боргу, в тому числі, визначений момент, з якого податкові органи отримують право на його стягнення в судовому порядку.

Згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено в ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.

Судом встановлено, що 29.02.2012 р. відповідачу була виставлена податкова вимога №2870/10/24-1, якою відповідача повідомлено, що за період з 30.12.2010 р. по 07.04.2011 р. підприємство має заборгованість перед бюджетом у сумі 96860,50 грн.

Судом з’ясовано, що згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 05.02.2009 р. майно відповідача знаходиться у податковій заставі.

Судом встановлено, що відповідачем було прийнято рішення від 22.06.2009 р. №21 про стягнення грошових коштів і продажу інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Згідно ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідач не надав суду заперечення проти позову або доказів сплати заборгованості в сумі 66111,77 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови, у повному обсязі постанову складено 28.05.2012р.

Керуючись ст.ст. 11, 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Відкрите акціонерне товариство «Керчбудтранс» (98312, АР Крим, м. Керч, вул. Разіна, 10, ідентифікаційний код 01268609) 66111,77 грн., з яких податок на додану вартість (р/р 31118029700019 в УГК а АРК м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Керчі, код платежу 14010100; ЄДРПОУ 34740946) в розмірі 736,40 грн.; податок за землю 10839,05 грн. (р/р 33216811700019 в УГК а АРК м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Керчі, код платежу 13050100; ЄДРПОУ 34740946); орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 39431,25 грн. (р/р 33215812700019 в УГК а АРК м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Керчі, код платежу 13050200; ЄДРПОУ 34740946); податок з доходів фізичних осіб в розмірі 14988,65 грн. (р/р 33212800500019 в УГК а АРК м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Керчі, код платежу 11010100; ЄДРПОУ 34740946); пеню з податку з доходів найманих працівників в сумі 116,42 грн. (р/р 33216800700019 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Керчі, код платежу 11010100; ЄДРПОУ 34740946).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Гаманко Є.О.