ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про перегляд
судового рішення за нововиявленими обставинами
11 червня 2012 р.
Справа №2а-12552/10/0170/9
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Гаманко Є.О., перевіривши виконання вимог статей 245, 248, 250 КАС України за зверненням Кримського Республіканського об'єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополь АРК
до Кримського Республіканського об'єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
08.06.12р. до суду надійшов адміністративний позов про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, в якому, на вирішення суду поставлено питання щодо:
- поновлення строку на подачу адміністративного позову, з урахуванням того, що строк порушено з поважних причин;
- скасування постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01.03.11р. (справа №2а-12552/10/14/0170) за позовом Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим до Кримського Республіканського об'єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" (95006, м. Сімферополь, вул. Проїзна, 32, ЄДРПОУ 137801980);
- прийняття постанови, якою стягнути з Кримського Республіканського об'єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" (95006, м. Сімферополь, вул. Проїзна, 32, ЄДРПОУ 137801980) в особі Управління капітального будівництва (33375026) 7214,78грн.
Згідно частини першої статті 6 КАС України, положення якої визначають право на судовий захист, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Як убачається з аналізу положень Глави 4 "Провадження за нововиявленими обставинами" Розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України належною формою звернення до адміністративного суду з приводу перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Приписами статті 246 КАС України, що визначають право подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, визначено, що особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили.
З дослідженого адміністративного позову та документів, доданих до нього, судом встановлено, що заявником при зверненні до суду, окрім самої форми звернення, не дотримано вимоги статті 248 КАС України, що визначає вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, необхідність дотримання яких при зверненні до суду є обов'язковою.
Невідповідність форми звернення до адміністративного суду відповідно до приписів статті 248 КАС України позбавляє суд права відкрити провадження за адміністративним позовом про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, оскільки положення Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають можливості розгляду адміністративного позову, як форми звернення до адміністративного суду особи за захистом своїх прав, свобод та інтересів за наявного судового рішення, яке набрало законної сили, про його перегляд за нововиявленими обставинами.
Відповідно до вказаної статті 248 КАС України, законодавцем встановлено вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, які повинні дотримуватись заявником при зверненні до суду. Недотримання вказаних вимог, на виконання положень частини третьої статті 248, зумовлює суд застосувати правила статті 108 КАС України, залишити без руху подане звернення (заяву, адміністративний позов) про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами із зазначенням встановлених недоліків, способу та строку, достатнього для усунення виявлених недоліків.
Поряд з тим, що заявником не дотримано належну форму звернення до суду щодо розгляду питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, заявником також не дотримано вимоги пунктів 2, 3, 4, 5 та 6 частини другої статті 248 КАС України.
Зокрема, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинна містити ім'я (найменування), поштову адресу особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є. Окрім вказаного, за загальними правилами адміністративного судочинства, заява повинна містити найменування осіб, що брали участь у справі щодо перегляду рішення якого звернувся заявник.
На вимогу пункту третього частини другої вказаної статті до заяви додається судове рішення, про перегляд якого, за нововиявленими обставинами, подається заява. Копія судового рішення повинна бути завірена належним чином, містити відмітку про надрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 248 КАС України заява повинна містити обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи. Вказані обставини повинні підтверджуватись належними доказами.
Подане заявником 08.06.12р. до канцелярії суду звернення не містить посилання на обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, як і не містить.
Крім того, у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначається обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду, а також перелік документів та інших матеріалів, які подаються. Зокрема додатки до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не містять належним чином завіреного судового рішення, на яке посилається заявник, як підставу для перегляду за нововиявленими обставинами.
Окрім вищевказаного, суд зазначає, що положеннями частини четвертої статті 248 КАС України на заявника покладено обов'язок з додання до заяви документу про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
На вимогу частини другої статті 87 КАС України, в редакції Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VI "Про судовий збір", розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
З набранням чинності Закону України "Про судовий збір" з 01.11.2011 року за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами розмір судового збору відповідно до підпункту 4 пункту 3 частини другої статті 4 названого Закону складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру – 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Позивачем не підтверджено сплату судового збору, як і не надано доказів того, що позивач відповідно до закону звільнений від його сплати.
Вищевказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у адміністративній справі.
Згідно до положень ст.ст. 108, 250 КАС України подане звернення (заява, адміністративний позов) підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків з визначенням способу їх усунення.
Керуючись статтями 87, 88, 108, 160, 165, 247, 248 КАС України, ст.ст. 3-6 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VI "Про судовий збір" суд -
УХВАЛИВ:
Залишити звернення Кримського Республіканського об'єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" без руху.
Надати заявнику строк до 09.07.12 для усунення вказаних недоліків шляхом:
- надання суду доказів на підтвердження обставин поважності причин пропуску строку;
- викладення обставин коли та за яких умов заявнику стало відомо про судове рішення, за переглядом якого за нововиявленими обставинами він звернувся;
- оформлення звернення до адміністративного суду з приводу перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами у відповідності до вимог, встановлених приписами статей Глави 4 "Провадження за нововиявленими обставинами" Розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема у формі заяви;
- визначення, осіб, які брали участь у справі, із зазначенням їх найменування, поштових адрес, а також номерів засобів зв'язку, адрес електронної пошти, якщо такі є;
- надання належним чином завіреної копії судового рішення, про перегляд якого, за нововиявленими обставинами, подається заява;
- викладення опису та змісту обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;
- надання належних доказів на підтвердження обставин, які заявник визнає нововиявленими;
- надання копій заяв про перегляд судового рішення, а також документів, доданих до них, відповідно до кількості осіб які брали участь у справі.
- надання доказів на підтвердження сплати судового збору або докази на підтвердження того, що заявник відповідно до закону звільнений від його сплати.
Після усунення недоліків документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-12552/10/0170/9 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу .
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.