Постанова № 25152497, 22.06.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2012
Номер справи
2а/1770/2135/2012
Номер документу
25152497
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/2135/2012

22 червня 2012 року 11год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" до Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго", звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику.

Ухвала про відкриття скороченого провадження від 25.05.2012 року направлена відповідачу 08.06.2012 року за адресою, що внесена до Єдиного державного реєстру, як місцезнаходження юридичної особи. Відповідач отримав дану ухвалу 11.06.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 29).

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 КАС України відповідач у десятиденний строк з дня отримання вищезазначеної ухвали та копії документів заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову до суду не подав.

Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу по суті в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Суд виходив з такого.

Згідно статті 9 Закону України „Про електроенергетику" державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, позивачем в 11.07.2011 року було проведено позапланову перевірку з питань перевірки виконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду в Управлінні капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради. За наслідком проведеної перевірки було складено Акт № 03/50-20/02-07 від 11.07.2011 року та припис № 03/50-20/02-07 від 11.07.2011 року (а.с. 20, 21). Копію вищезазначених Акту та припису було отримано керівником Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради, про що свідчать його особисті підписи.

Приписом № 03/50-20/02-07 від 11.07.2011 року було зобов'язано відповідача повідомити позивача про його виконання в цілому до 11.10.2011 року.

Оскільки Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області не було отримано повідомлення про виконання припису вцілому, то 28.11.2011 року було проведено перевірку щодо виконання відповідачем Припису інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області № 03/50-20/02-07 від 11.07.2011 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що було складено відповідний Акт перевірки (протокол) від 28.11.2011 року № 03/50-20/04-11, згідно із яким встановлено ухилення від виконання вимог вищезазначеного Припису, а саме пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Копію акту отримав керівник Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради, про що свідчить його особистий підпис (а.с. 22).

На підставі Акта перевірки (протоколу) № 03/50-20/04-11 від 28.11.2011 року до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Рівненській області № 03/50-20/04-11 від 30.11.2011 року було накладено штраф у розмірі 510,00 грн. Дана постанова була надіслана та отримана відповідачем 05.12.2011 року, що підтверджено копією поштового повідомлення про вручення поштового відправлення № 3302810550020 (а.с. 24).

Відповідно до вимог ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Відповідачем вказана постанова не оскаржувалась.

Доказів оплати штрафу чи заперечень на позов відповідач суду не надав.

Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електоенергетику" суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку. З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради (33028, вул. Лєрмонтова, 6, м. Рівне, Рівненська область, код ЄДРПОУ 05517742) штраф за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн., який перерахувати в дохід Державного бюджету м. Рівне.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Зозуля Д. П.