ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/3163/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бойка С.С.,
при секретарі - Пехоті М.О.,
за участю:
представника позивача - Руденко Ю.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Кременчуцької центральної районної лікарні про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
16 травня 2012 року Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької центральної районної лікарні про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що постановою № 07/20-01-01 від 17 січня 2012 року на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1700,00 грн. Вказана сума штрафу в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає примусовому стягненню.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Прокурор та представник відповідача в судове засідання не з'явилися хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що 13 серпня 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області було проведено обстеження на відповідність рівня надійності електропостачання вимогам катигорійності струймоприймачів споживачів, які мають струймоспримачі 1 категорії та особливої групи з надійності електропостачання Кременчуцької ЦРЛ.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки від 13 серпня 2008 року №584-К, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог чинного законодавства.
На підставі Акту перевірки від 13 серпня 2008 року №584-К, позивачем винесено приписи від 13 серпня 2008 року №584-К/1 та № 584-К/2, згідно яких приписано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень.
17 липня 2009 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області було проведено позапланову перевірку Кременчуцької ЦРЛ з питань виконання вимог приписів від 13 серпня 2008 року №584-К/1 та № 584-К/2.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки від 17 липня 2009 року № 7\21-304, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог припису від 13 серпня 2008 року № 584-К/1 (в частині не виконання п. 2, п. 4, п. 5, п. 7, п. 10-13, п. 15- 17, п. 23, п. 25, п. 26, п. 33) та не виконання вимог припису від 13 серпня 2008 року № 584-К/2 (в частині невиконання вимог пунктів 1 та 2).
На підставі Акту перевірки від 17 липня 2009 року № 7\21-304, позивачем винесено постанову про накладення штрафу та припис від 25 серпня 2009 року №ППр-7/20-69, згідно якого відповідачу приписано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в строк до 25 червня 2010 року.
05 квітня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області було проведено позапланову перевірку Кременчуцької ЦРЛ з питань виконання вимог припису від 25 серпня 2009 року №ППр-7/20-69.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки від 05 квітня 2011 року № 07\21-09-0126, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог припису від 25 серпня 2009 року №ППр-7/20-69 (в частині невиконання вимог пунктів 3, 15, 16 та 17).
На підставі Акту перевірки від 05 квітня 2011 року № 07\21-09-0126, позивачем винесено припис від 05 квітня 2009 року № 07\21-09-0126, згідно якого відповідачу приписано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в строк до 05 липня 2011 року.
01 вересня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області було проведено позапланову перевірку Кременчуцької ЦРЛ з питань виконання вимог припису від 05 квітня 2009 року № 07\21-09-0126.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки від 01 вересня 2011 року № 07\21-09-0341, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог припису від 05 квітня 2009 року № 07\21-09-0126 (в частині невиконання вимог пункту 4).
На підставі Акту перевірки від 01 вересня 2011 року № 07\21-09-0341, позивачем винесено припис від 01 вересня 2011 року № 07\21-09-0341, згідно якого відповідачу приписано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в строк до 01 грудня 2011 року.
05 січня 2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області було проведено позапланову перевірку Кременчуцької ЦРЛ з питань виконання вимог припису від 01 вересня 2011 року № 07\21-09-0341.
За результатами перевірки позивачем складено Акт перевірки (протокол) від 05 січня 2012 року № 07\21-09-0522, у якому зафіксовано невиконання Кременчуцькою центральною районною лікарнею вимог припису від 01 вересня 2011 року № 07\21-09-0341.
На підставі Акту перевірки (протоколу) від 05 січня 2012 року № 07\21-09-0522, позивачем 17 січня 2012 року прийнято постанову № 07/20-01-01 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700,00 грн., яка отримана уповноваженою особою Кременчуцької центральної районної лікарні 24 січня 2012 року, про що свідчить копія корінця зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відомості щодо оскарження постанови територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Полтавській області від 17 січня 2012 року № 07/20-01-01 або повної сплати економічних санкцій станом на день розгляду справи в суді відсутні.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР та пункту 1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії" від 07 серпня 1996 року №929, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії згідно з наказом Міністерства палива та енергетики України від 03 листопада 2006 року №422 "Про державний енергетичний нагляд" безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд вказаним Положенням, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
За приписами частин другої, третьої четвертої статті 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії, яким є відповідач, зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії; забезпечувати безпечну експлуатацію енергетичних установок та їх належний технічний стан; несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень частини п'ятої статті 9 зазначеного Закону державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.
Частиною дев'ятою статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V визначено, що невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом.
Згідно з абзацом 2 частини третьої статті 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В силу пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що у добровільному порядку штраф в розмірі 1700,00 грн. відповідачем у встановлений строк не сплачено, докази оскарження постанови про накладення штрафу в матеріалах справи відсутні.
Частиною шостою статті 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
З огляду на вищезазначене, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Кременчуцької центральної районної лікарні у доход держбюджету штраф у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) одержувач: р/р 31119106700008 ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698778, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 09 липня 2012 року.
Суддя С.С. Бойко