Категорія №5.8.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4604/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі: Колесніковій Я.А.,
за участю представників
прокурора-заявника: Петрової Г.В. (посвідчення № НОМЕР_1 від 01.07.2008),
позивача: ОСОБА_2 (довіреність № 173 від 26.01.2012),
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до комунальної установи «1-я міська лікарня» Антрацитівської міської ради про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
13 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до комунальної установи «1-я міська лікарня» Антрацитівської міської ради про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що позивачем 20.12.2011 відповідачу видано припис № 02/26-01-0388, яким останнього зобов'язано надати план-графік щорічного навчання на виробництві та періодичного навчання в СНЗ, призначити особу, яка повинна заміщати особу, відповідальну за електрогосподарство, у разі її відсутності та інші.
18 квітня 2012 року у присутності представників відповідача проведено перевірку виконання вимог припису. Актом перевірки (протоколу) від 18.04.2012 № 02/26-01-0011 встановлено повне невиконання вимог припису № 02/26-01-0388 від 20.12.2011.
На підставі акта перевірки (протоколу), постановою від 26.04.2012 № 02/26-01-0011 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 5100,00 грн.
Постанову про накладення штрафу відповідачем отримано 28.04.2012.
До теперішнього часу відповідачем припис, постанову про накладення штрафу не оскаржено, штраф у добровільному порядку не сплачено.
На підставі вищевикладеного прокурор просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 червня 2012 року відкрито провадження у справі за даним позовом та справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач явку свого повноважного представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, правом надати заперечення на адміністративний позов не скористався (а.с.28).
З огляду на положення ст.128 КАС України, суд ухвалив адміністративну справу розглянути за відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на таке.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах.
Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних і юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Держенергонагляд), функції якої визначено Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою КМУ № 929 від 07.08.1996, яка діє у складі ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - ДП НЕК «Укренерго») та його структурних підрозділів.
Відповідно до п.п.1.1, 1.2 Статуту державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» підприємство створене відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Наказу Міністерства енергетики України та підпорядковується Міністерству палива та енергетики України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» і створена відповідно до наказу ДП «НЕК «Укренерго» від 20.02.2006 № 63 «Про створення відокремлених підрозділів «НЕК «Укренерго».
Відповідно до положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області, метою та завданнями інспекції є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери постачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії Луганської області вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії. Інспекція Держенергонагляду у Луганській області здійснює контроль та застосовує до суб'єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.
У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Краснолуцьким відділенням інспекції Держенергонагляду у Луганській області головному лікарю комунальної установи «1-я міська лікарня» Антрацитівської міської ради видано припис № 02/26-01-0388 від 20.12.2011 (а.с.8-11).
18.04.2012 Краснолуцьким відділенням інспекції Держенергонагляду у Луганській області проведено перевірку виконання припису № 02/26-01-0388 від 20.12.2011, за результатами проведення якої складено акт перевірки (протокол) № 02/26-01-0011 від 18.04.2012 (а.с.7).
Проведеною перевіркою встановлено невиконання відповідачем вимог припису № 02/26-01-0388 від 20.12.2011 щодо усунення порушень, виявлених у процесі обстеження технічного стану та організації експлуатації електрогосподарства у встановлений термін до 20.03.2012 в повному обсязі, що є правопорушенням в електроенергетиці (ст.26 Закону України «Про електроенергетику») і тягне за собою штрафні санкції.
Відповідно до ч.5 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» Інспекція має право застосовувати в установленому порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Так, ч.3 ст.27 Закону передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, а саме: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій, штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Постановою про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 02/26-01-0011 від 26.04.2012 до відповідача, за невиконання вимог всіх пунктів припису від 20.12.2011 № 02/26-01-0388, чим порушена ст.26 Закону України «Про електроенергетику», накладено штраф у розмірі 5100,00 грн. (а.с.5).
Відповідачем постанову № 02/26-01-0011 від 26.04.2012 отримано 28.04.2012, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.6 - зворот).
У встановленому законодавством порядку постанову відповідачем не оскаржено, отже вона є такою, що підлягає виконанню.
Оскільки постанову відповідачем у добровільному порядку не виконано, суму штрафу не сплачено, копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до інспекції Держенергонагляду в Луганській області не надіслано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 27 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 02 липня 2012 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 17, 18, 71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до комунальної установи «1-я міська лікарня» Антрацитівської міської ради про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з комунальної установи «1-я міська лікарня» Антрацитівської міської ради (місцезнаходження: 94600, Луганська область, м. Антрацит, вул. Товстоусова, 1, ідентифікаційний код 01983466) на користь Державного бюджету України (п/р № 31112106700010 до Держбюджету м. Антрацит, Луганської області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, ідентифікаційний код 37983403) штраф у сумі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 02 липня 2012 року.
СуддяК.О. Пляшкова