ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2012 року справа № 2а-2213/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції в м. Суми
до
приватного підприємства «Інтерком»
про
стягнення податкового боргу
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до приватного підприємства «Інтерком»про стягнення податкового боргу.
Позов обґрунтовано тим, що за результатами проведеної перевірки відповідача щодо повноти та правильності обчислення податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, встановлено порушення п.288.1 ст.288, п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України, занижено податкове зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки.
Представник відповідача до суду не з’явився, хоча про дату, час проведення судового засідання повідомлений належним чином.
У відповідності до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Приватне підприємство «Інтерком»зареєстроване Шевченківською районною в м. Києві державної адміністрацією за юридичною адресою: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12.
Сумською міською радою (орендодавець) з ПП «Інтерком»(орендар) укладено договір оренди земельної ділянки площею 1700кв.м. по вул. Ковпака, 39 терміном дії до 08.10.2013р. Договір зареєстровано у Сумському міському відділі Сумської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру»04.03.2010р. №041063800072.
На підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.2 п.78.1 ст.78, п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України та наказу ДПІ у м. Суми від 28.09.2011р. №4994 податковим органом проведено документальну невиїзну перевірку ПП «Інтерком»з питань дотримання вимог податкового законодавства з питань дотримання вимог податкового законодавства за період 2010р. та січень-серпень 2011р. за результатами якої складено акт від 17.10.2011р. №7667/152/31307295.
Перевіркою правильності визначення та повноти нарахування орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності ПП «Інтерком»за 2010р. встановлено порушення ст.ст.2, 14, 15, 19 Закону України «Про плату за землю»та за 2011р. встановлено порушення п.288.1 ст.288, п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов’язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010р. та січень-липень 2011р. на суму –56 494,98грн.
На підставі встановленого порушення податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 27.10.2011р. №0010671502/86668.
Відповідно Закону України «Про плату за землю»від 03.-7.1992р. №2535-ХІІ, редакція якого діяла до 01.01.2011р., справляння плати за землю здійснюється у відповідності до даного Закону.
Статтею 13 Закону України «Про плату за землю»підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно ст.5 Закону України «Про плату за землю»об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про плату за щемлю»власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю»визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Перевіркою повноти та правильності обчислення податкового зобов’язання по орендній платі за земельну ділянку державної та комунальної власності за 2010р. ПП «Інтерком»встановлено, що суб’єктом господарювання не подано податкову декларацію по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010р. Тобто, ПП «Інтерком»не узгоджено податкове зобов’язання по орендній платі за земельну ділянку державної та комунальної власності за 2010р.
Відповідно до Податкового кодексу України від 01.01.2011р. №2755-VІ, редакція якого чинна з 01.01.2011р., справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень Податкового кодексу України з урахуванням критеріїв, які визначені у розділі ХІІІ «Плата за землю».
Згідно пп.9.1.10 п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України, плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів.
Відповідно до пп.14.1.136 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Пунктом 288.1 ст.288 Податкового кодексу України, визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно п. 288.2 ст.288 Податкового кодексу України, платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Пунктом 288.3 ст.288 Податкового кодексу України, визначено, що об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Відповідно до п288.4 ст.288 Податкового кодексу України, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Перевіркою повноти та правильності обчислення податкового зобов’язання по орендній платі за земельну ділянку державної та комунальної власності за січень-липень 2011р. ПП «Інтерком»встановлено, що суб’єктом господарювання не подано податкову декларацію по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2011р. Тобто, ПП «Інтерком»не узгоджено податкове зобов’язання по орендній платі за земельну ділянку державної та комунальної власності за січень-липень 2011р.
Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Податковим органом 11.11.2011р. сформовано податкову вимоги №1557 та надіслано на адресу відповідача, однак податкову вимогу відповідачем не отримано.
Судом встановлено, що на час звернення позивача до суду, за відповідачем обліковується заборгованість на суму 67 587грн. 11коп., розрахунок суми податкового боргу наявний в матеріалах справи.
Відповідно до положень чинного законодавства України, узгоджена сума податкового зобов’язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважаються сумою податкового боргу платника податків і може бути примусово стягнута за рахунок активів платника в судовому порядку.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Згідно пп. 20.1.8 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи наведені обставини та виходячи з встановленого судом факту наявності у відповідача податкового боргу внаслідок несплати податкового зобов’язання, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь сторони, звільненої від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 9, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства «Інтерком»(04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12, ідентифікаційний код 31307295) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику на користь держави податковий борг в сумі 67 587 (шістдесят сім тисяч п’ятсот вісімдесят сім) грн. 11коп. по орендній платі з юридичних осіб на користь Місцевого бюджету м. Суми на р/р 33218812700002, банк одержувача ГУ ДКСУ в Сумській області, МФО банку одержувача 837013, код одержувача 23636315.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.М. Клименчук