Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02.12.2008 р. № 6/639
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
Заступник прокурора Подільського району м. Києва Твердохліб М.Г.
до Відкрите акціонерне товариство "Концерн Оранта"
простягнення заборгованості в сумі 2040,00 грн.
За участю представників сторін
позивача (прокуратури): не прибув
позивача: Панчук Ю.В. (довіреність від 19.05.2008р. №18-КУ)
відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.12.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач –заступник прокурора Подільського району м.Київа в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача –Відкритого акціонерного товариства «Концерн Оранта»про стягнення заборгованості в розмірі 2040,00 грн. В ході судового розгляду позивач уточнив суму позову та просив стягнути з відповідача 1700,00 грн. штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач порушив вимоги пп.7.2., п.7. та пп.8.1 п.8 положення «Про затвердження положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств»від 30.12.1998 №221, відповідно до якого, відповідач повинен був повідомив Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про реорганізацію ЗАТ «Концерн Оранта»шляхом перетворення в ВАТ «Концерн Оранта»протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про реорганізацію.
За виявлене порушення позивачем було застосовано штрафну санкцію в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становило 1700,00 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечень на позовну заяву не надав, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно пп.8.1. п.8 Положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств»від 30.12.1998 №221, не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації статуту товариства, створеного внаслідок реорганізації шляхом злиття, виділення, поділу, перетворення або змін до статуту товариства, пов'язаних зі зміною розміру статутного фонду внаслідок реорганізації шляхом приєднання або виділення, акціонерне товариство повинно подати до реєструвального органу документи для реєстрації випуску акцій.
Як вбачається з матеріалів справи, 12 травня 2000 року в відбулась реєстрація статуту створеного внаслідок реорганізації шляхом перетворення ЗАТ «Концерн Оранта»у ВАТ «Концерн Оранта»яка відбулась в Шевченківській районній державній адміністрації, в той час як документи на реєстрацію випуску акцій ВАТ «Концерн Оранта»до територіального управління комісії у м.Києві 06.02.08р.
Згідно з пп.7.2 п.7 положення «Про затвердження положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств»від 30.12.1998 №221, відповідно до якого, у разі реорганізації емітента повідомлення про реорганізацію має направлятись до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про реорганізацію.
Повідомлення відповідача про реорганізацію було прийнято загальними зборами акціонерів 17.04.2000р., однак не було направлено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачена відповідальність юридичних осіб зокрема за ненадання та несвоєчасне надання інформації
В зв’язку із виявленим порушенням, позивачем було винесено постанову №143-КУ від 08.04.2008 року про накладення санкції за несвоєчасне надання документів на реєстрацію випуску акцій та ненадання комісії повідомлення про реорганізацію у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до п.11 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»№448/96, в разу виявлення правопорушення позивач надсилає матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.
Крім того, відповідно з п.14 ст. 8 Закону України №448/96, позивач має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст.11 Закону України №448/96, позивач має право притягнути юридичних осіб до відповідальність за правопорушення на ринку цінних паперів за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст.7 Закону України №448/96, позивач здійснює захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідач повинен був перерахувати штраф на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, протягом 15 днів з моменту отримання постанови №143-КУ від 08.04.2008 року і копію платіжного доручення направити до позивача. Однак, відповідач зазначені штрафні санкції не сплатив.
Згідно статті 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік»до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусового стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Концерн Оранта»до Державного бюджету заборгованості по несплаті штрафної санкції у розмірі 1700,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Концерн Оранта» (05052, м.Київ, пров. Нестерівський, б.7 к.14, код ЄДРПОУ 25404572, р/р 26005001056431 в АКБ «Укрсоцбанк», МФО 300023) заборгованість в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.00 коп.) на користь Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві на рахунок відкритий в Державному казначействі за місцезнаходженням платника, балансовий рахунок 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.