ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" червня 2012 р. Справа № 2a-1562/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Мигалюка Ю.В.
секретаря Цюпа У.Л.,
за участю сторін:
прокурора: Аверкової Н.О.,
представника позивача: Настюка О.В.,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Івано-Франківська в інтересах ВП «Держенергонагляд в Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»до Комунального підприємства «Городенка-житлосервіс»про стягнення штрафу згідно постанови №2 від 30.03.2012 року в розмірі 11 050грн., -
ВСТАНОВИВ:
08.06.2012 року Заступник прокурора м. Івано-Франківська в інтересах ВП «Держенергонагляд в Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Городенка-житлосервіс»про стягнення штрафу згідно постанови №2 від 30.03.2012 року в розмірі 11 050грн.
Прокурор в судовому засіданні позов підтримала, суду пояснила, що за результатами проведеної перевірки виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду в Івано-Франківській області №03\31-25-070 від 16.12.11р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику було встановлено факт ухилення відповідачем від виконання Припису, про що був складений Акт перевірки (протокол) №03\31-25-014 від 28.03.12р., а постановою накладено штраф, який в добровільному порядку не сплачено. Непоступления, а також несвоєчасне поступлення штрафних санкцій в бюджет, порушує інтереси держави, так як відбувається иедофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної політики держави, а тому є підставою для звернення прокурора до суду. Просила позов задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що відповідачем вчинено порушення в галузі споживання електричної і теплової енергії, вимоги позивача не виконано, штраф не сплачено. Просив позов задовольнити, штраф стягнути.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлений про розгляд справи, про що свідчить поштове повідомлення про вручення кореспонденції. Наданим правом на подання заперечення не скористався. Заяв про відкладення розгляду чи визнання позову суду не подав.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи із таких підстав.
Судом встановлено, що за результатами проведеної 28.03.2012 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Івано-Франківській області (Коломийським відділенням) перевірки виконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду ( а саме Припису №03/31-25-070 від 16.12.2011 року) складено акт №03/31-25-014, яким встановлено ухилення Комунальним підприємством «Городенка-житлосервіс»від виконання вимог Припису.
У відповідності з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади»від 15.12.1999 р. №1573/99 з метою удосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни в структур} центральних органів виконавчої влади та затверджена система їх реалізації, в якій визначено, що в склад органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України. У відповідності до Указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»№1085/2010 від 09.12.10р. утворено Міністерство енергетики та вугільної промисловості України шляхом реорганізації Міністерства палива та енергетики України і Міністерства вугільної промисловості України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»підпорядковується Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та засновано на власності держави.
Основними напрямками діяльності підприємства являється забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, задоволення інтересів держави, енергозберігаючих підприємств всіх форм власності, попередження порушень режимів і аварій системного значення і ліквідації наслідків можливих аварій з найменшими для держави затратами.
У відповідності з ст.5 Закону України «Про електроенергетику»№575\97-ВР від 16.10.97р. одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енертопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії.
Згідно із ст.9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафів в розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго». затвердженого директором НЕК «Укренерго», ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»створений з метою забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері економіки та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.
У відповідності з Положенням про ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні». Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Івано-Франківській області входить до складу ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК «Укренерго»Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
30.03.2012р. позивачем винесено постанову №2 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 11 050 грн. за ухилення від виконання Припису №03\31-25-070 від 16.12.2011р., відповідальність за яке передбачена ст.27 Закону України «Про електроенергетику»і Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.1999р. «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання».
Постанова про накладення штрафу відповідачем не оскаржена, сума штрафу у тридцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання відповідачем не сплачена.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.1999р. суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня прийняття постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Штрафи, які накладаються Державною інспекцією енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, скеровуються в державний бюджет України.
Оскільки постанова про накладення штрафу не оскаржена, сума штрафу у тридцяти денний термін із дня отримання постанови про його накладання відповідачем не сплачена, заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.
На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Городенка-житлосервіс» (код ЄДРПОУ 36418769, вул.Шевченка,30, м.Городенка, Івано-Франківська область, 78100) в дохід державного бюджету (на р/рахунок 31110106700121 ГУДКСУ в Івано-Франківській області, Городенківський район, МФО 836014, ЄДРПОУ 37885629, код платежу 21081100) штраф згідно постанови №2 від 30.03.2012 року в розмірі 11 050 грн. (одинадцять тисяч п'ятдесят гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 27.06.2012 року.
Суддя: Мигалюк Ю.В.