Постанова № 24954297, 18.06.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2012
Номер справи
2а/0570/5691/2012
Номер документу
24954297
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/5691/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:35

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Абдукадирової К.Е.

при секретарі Окрибелашвілі В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної фінансової інспекції в Донецькій області

до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», м. Донецьк

про зобов'язання Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» виконати вимогу Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області від 31.08.2010 р. №05-05-2-10-14/9469, а саме: виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля (ч.9 п.1 вимоги), утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн.., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн. , ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.10 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.11 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім..Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.12 п.1 вимоги); відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім..Челюскінців» - 97,45 тис. грн. (ч.13 п.1 вимоги); зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн. (ч.15 п.1 вимоги),-

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - за дов. від 13 червня 2012 року

від відповідача: ОСОБА_2 - за дов. від 30 грудня 2011 року

ВСТАНОВИВ:

Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області заявлено позов до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про зобов'язання Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» виконати вимогу Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області від 31.08.2010 р. №05-05-2-10-14/9469, а саме: виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн.. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля (ч.9 п.1 вимоги), утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн. , ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.10 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.11 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.12 п.1 вимоги); відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» - 97,45 тис. грн. (ч.13 п.1 вимоги); зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн. (ч.15 п.1 вимоги).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.04.2009р. по 02.08.2010р., за наслідками якої складено акт від 02.08.2010р. №054-17/22. В ході ревізії встановлено ряд фінансових порушень, які на моент закінчення ревізії є не відшкодованими в сумі 33 945,24 грн. За результатами проведеної ревізії на адресу відповідача, було пред'явлено вимогу від 31.08.2010р. № 05-05-2-10-14/9469 щодо усунення виявлених ревізією порушень, яка відповідачем не виконана.

Посилаючись на норми п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», просить суд позовні вимоги задовольнити.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив суд відмовити у їх задоволенні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні (Державної фінансової інспекції), її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993р. № 2939-12 (далі - Закон № 2939).

Відповідно до ст. 1 Закону № 2939, державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах районах у містах.

Частиною 2 ст. 5 Закону № 2939 визначено, що контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі очолюють начальники, які призначається начальником Головного контрольно-ревізійного управління України за погодженням з Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міською міськими державними адміністраціями.

Головні завдання державної контрольно-ревізійної служби окреслені ст. 2 Закону України № 2939, права передбачені ст. 10 зазначеного Закону.

Вимоги є способом реалізації владних управлінських функцій відповідачем, як суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 2939 органи Державної контрольно-ревізійної служби України мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Таким чином, позивач є органом державної влади, повноваження якого на звернення до суду із позовом про виконання вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства прямо визначені законодавством України.

Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (далі - ДП «ДВЕК», позивач) зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 02.09.2004р., внесено до ЄДРПОУ за номером 33161769 (арк. справи 129 - 130).

Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області відповідно до п. 1.1.3.3. плану роботи КРУ в Донецькій області на 2-й квартал 2010р. проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «ДВЕК», за період з 01.04.2009р. по І квартал 2010р., за наслідками якої складено акт від 02.08.2010р. № 054-17/22 (арк. справи 9 - 91).

За результатами ревізії на адресу відповідача було направлено вимогу від 31.08.2010р. № 05-05-2-10-14/9469 про усунення виявлених ревізією порушень (арк. справи 92 - 95).

Пунктом 1 вимоги зобов'язано відповідача: виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля (ч.9 п.1 вимоги), утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн.., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн. , ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім..Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.10 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.11 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім..Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.12 п.1 вимоги); відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» - 97,45 тис. грн. (ч.13 п.1 вимоги); зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн. (ч.15 п.1 вимоги).

Так, частиною 9 п.1 вимоги зобов'язано відповідача виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля.

Як встановлено ревізією (арк. справи 23), в травні - червні 2010 року на ЦЗФ «Комсомольську» було відвантажено 11 490,0 тон некондиційного вугілля ВП «ш. Південнодонбаська №3» з зольністю 51,3 - 54,8%. При збагаченні цього вугілля на вказаній ЦЗФ було отримано 5 537,0 тон вугільного концентрату загальною вартістю 3 904 725,96 грн., тобто вихід готової товарної продукції (концентрату) склав 45 - 51% (по партіях).

Ревізією ВП «ш. Південнодонбаська №3» встановлено, що 11 490,0 тон не могли бути некондиційними та мали зольність 25,8%. У зв'язку з тим, що посадовими особами ДП «ДВЕК» було відвантажено на адресу ЦЗФ «Комсомольська» рядове вугілля в кількості 11 490 тон з зольністю 25,8% як гірничу масу з зольністю 51,3 - 54,8%, таким чином державним підприємством було недоотримано концентрату в кількості 5 953,0 тон на загальну суму 3 578 871,89 грн.

Посадові особи ДП «ДВЕК» вів підпису таблиці порівняння виходу концентрату з некондиційного вугілля відмовились, про що було складено Акт про відмову від підпису від 26.07.2010р.

Частиною 10 п. 1 вимоги зобов'язано відповідача утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн.., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства.

Так, ревізією нарахування заробітної плати (арк. справи 38), встановлено, що згідно наказів ДП «ДВЕК» за умови отримання коштів Державного бюджету - керівникам структурних підрозділів нарахована та сплачена винагорода за участь в роботі Ради директорів, яка не передбачена чинним законодавством, у pозмipi 50% посадового окладу за рахунок операційної діяльності, що призвело до порушення ст. 2, 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95ВР, ст. 97 КЗпП України, п. 2 Додатку до розділу 9 Галузевої угоди, яким передбачено, що підприємствам, які не мають заборгованості з заробітної плати та у відповідності до затверджених планових показників не отримують коштів Державного бюджету, дозволяється установлювати в колективних договорах тарифні ставки, оклади. посадові оклади, надбавки, премії i винагородження вище визначених галузевою Угодою. Внаслідок вищезазначеного, зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів.

Частинами 11 - 13 п. 1 вимоги зобов'язано відповідача утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства; утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім..Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства; відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» - 97,45 тис. грн.

Вибірковою ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті працівникам премій, встановлено, що протягом 2009-2010 років премія працівникам апарату управління нараховувалась та виплачувалась не за результатами роботи за місяць, як це передбачено умовами Галузевої угоди та Колективного договору, (пунктом 1.6 Додатку 26 (до Умов оплати праці Галузевої угоди на 2009 рік) Положення про преміювання працівників на підприємствах вугільної промисловості визначено, що преміювання трудящих провадиться, як правило, за результатами роботи за місяць. Те ж саме передбачено i Колективним договором ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» на 2009 рік пунктом 1.6 Додатку 2 до Положення про оплату праці робітників ДП «ДВЕК» на 2009 рік), а наростаючим підсумком з початку року. Проте, якщо на протязі років показники i за місяць i наростаючим підсумком з початку року виконувались, то у серпні, вересні, грудні 2009 року здійснено нарахування та виплату премій працівникам при невиконанні показників преміювання за серпень, вересень, грудень 2009 року.

Відповідне порушення призвело до зайвого нарахування та перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату за період з 01.08.2009р. по 31.12.2009р. на загальну суму 53 624,03 грн. Витрати з зайвого нарахування премії здійснені за рахунок коштів від реалізації вугілля. Головним бухгалтером ДП "ДВЕК" Рязанцевим Ю.В. на час складання довідки пояснення не надано.

Вибірковою ревізією дотримання законності та достовірності нарахування заробітної плати за сумісництвом встановлено, що в ревізуемому періоді керівництвом ДП «ДВЕК» укладена Трудова угода з головою профспілкової організації ДП «ДВЕК Чупіка Н.А. про прийняття його на роботу по сумісництву на посаду секретаря наради директорів, що е порушенням п.4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого Наказом Мінпраці України від 28.06.1993р. № 45, зареєстрованого в Мін'юсті України 30.06.1993р. № 76, згідно з яким керівники державних підприємств, установ, організацій, їх заступники не мають права працювати за сумісництвом. Кpiм того, посада секретаря Ради директорів не передбачена штатними розкладами ДП «ДВЕК».

Частиною 1 п. 15 вимоги зобов'язано відповідача зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн.

Розрахунки планової собівартості готової товарної вугільної продукції по відокремлених підрозділах підприємства проведено з урахуванням норм витрат електроенергії, лісових матеріалів, вибухових речовин, детонуючих засобів на 1 000 тон видобутку вугілля, якісних показників вугільної продукції, досягнень за минулий piк та цін, що склалися на внутрішньому ринку, що відповідає вимогам «Галузевих методичних рекомендацій з обліку витрат на виробництво готової вугільної продукції», затверджених наказом Мінвуглепрому від 31.01.2008р. №48.

Згідно з даними прийнятої Міністерством "Програми економ1чного розвитку на 2009р1к" по ДП "ДВЕК", погодженого з Мшютерством вугільної промисловості та даними «Техніко-економічних показників за 12 місяців 2009 року по підприємству, при плановому обсязі товарної вугільної продукції 1 596,6 тис. тон на суму 772 995 тис. грн. планові витрати на виробництво (собівартість товарної вугільної продукції) становлять 1 256 499,4 тис.грн., тобто результатом від виробництва товарної вугільної продукції у 2009 році є збиток у сумі 483 504,4 тис. грн. Плановий обсяг державної підтримки на собівартість складає 465 660,4 тис.грн., згідно з даними техніко-економічних показників ДП «ДВЕК».

За 2009 piк ДП «ДВЕК» отримано коштів державної підтримки на часткове покриття витрат iз собівартості продукції на загальну суму 465 660,4 тис. грн., що складає 100% від затверджених.

Згідно рядка 13 Техніко-економічних показників «Амортизація на обладнання, що придбане за бюджетні кошти» загальна сума амортизації на обладнання, що придбане за бюджетні кошти у 2009 році складає по плану - 17 844,0 тис. грн., по факту - 63 001,0 тис. грн. При цьому, вказані витрати на амортизацію входять до витрат на виготовлення товарної вугільної продукції.

Таким чином, амортизація на обладнання, що придбане за бюджетні кошти в сумі 17 844 тис.грн., не включено до планового обсягу державної підтримки.

Відсоток виконання плану по товарній продукції (на piвні 93,8%) та планова i фактична частки умовно-постійних витрат у загальних витратах складае 70,6% віповідно ДП «ДВЕК» завищено обсяг державної підтримки на часткове покриття витрат iз собівартості на 8488,06 тис.грн.

Судом встановлено, що відповідачем спірну вимогу було оскаржено в судовому порядку. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10.11.2010р. по справі № 2а/21700/10/0570 позовні вимоги задоволено, скасовані пункти вимоги № 05-05-2-10-14/9469 від 31.08.2010р. Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2010р. рішення суду першої інстанції залишено без змін. Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України. Постановою ВАСУ від 06.03.2012р. у справі № К/9991/765/11 рішення судів скасовано, у задоволенні позову ДП «ДВЕК», відмовлено у повному обсязі.

Відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Таким чином, постанова Вищого адміністративного суду України від 06.03.2012р. на день розгляду справи є такою що набрала законної сили.

Частиною 1 ст. 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Отже, правомірність ч. 9 - 13, 15 пункту 1 вимоги контрольно-ревізійного органу підтверджена судовим рішенням, що набрало законної сили.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Порядок проведення державною контрольно-ревізійною службою державного фінансового аудиту та інспектування встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550. Відповідно до цього Порядку, під об'єктом контролю розуміється підконтрольна установа, інший суб'єкт господарювання, включаючи його структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами, щодо якого орган служби має повноваження та підстави для проведення ревізії відповідно до законодавства.

Згідно із п. 46 цього Порядку, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний орган служби з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.

Згідно із п. 50 вищевказаного Порядку, за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи служби вживають заходів для забезпечення, зокрема, звертаються до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

Суд враховує, що правомірність ч. 9 - 13, 15 пункту 1вимоги контрольно-ревізійного органу підтверджена судовим рішенням, що набрало законної сили.

Як було зазначено, вимоги є способом реалізації владних управлінських функцій відповідачем, як суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Існування такої підстави звільнення доказування обумовлено тим, що особа, яка мала можливість спростувати ту чи іншу обставину в іншому процесі і не зробила цього, не може спростовувати цю обставину і при розгляді адміністративної справи. Це правило застосовується у разі, якщо всі особи, які беруть участь у справі, брали участь й у справі, у якій було встановлено обставини.

Суд зазначає, що наявність вимоги, яка не визнана в судовому порядку протиправною, обумовлює обов'язковість її виконання, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17,18, 33-35, 41, 42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про зобов'язання Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» виконати вимогу Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області від 31.08.2010 р. №05-05-2-10-14/9469, а саме: виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн.. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля (ч.9 п.1 вимоги), утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн. , ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.10 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.11 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.12 п.1 вимоги); відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» - 97,45 тис. грн. (ч.13 п.1 вимоги); зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн. (ч.15 п.1 вимоги) - задовольнити.

Зобов'язати Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» виконати не вчинені дії, зазначені в ч. 9 - 13, 15 п. 1 листа - вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 31.08.2010р. № 05-05-2-10-14/9469, а саме: виставити претензію, звернутись до суду та стягнути з ДРФЦ (ЦЗФ «Комсомольська») кошти в сумі 3578,87 тис. грн. чи вугільний концентрат в кількості 5953 тон, вихід якого було занижено, внаслідок завищення показників зольності постачальником рядового вугілля (ч.9 п.1 вимоги), утримати з працівників зайво нараховану та виплачену керівникам ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів винагороду за участь у Раді директорів на загальну суму 106,74 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта «Південнодонбаська№3» в сумі 16,57 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» в сумі 15,82 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» в сумі 18,98 тис. грн. , ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 21,01 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» на суму 27,69 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.10 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену премію працівникам ДП «ДВЕК» та його структурним підрозділам на загальну суму 155,15 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,6 тис. грн., апарат управління в сумі 145,88 тис. грн., ВП «Ш/У «Трудовське» на суму 8,67 тис. грн., за їх згодою, чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.11 п.1 вимоги); утримати з працівників зайво нараховану та виплачену доплату за сумісництво, винагороду за вислугу років, заробітну плату по апарату ДП «ДВЕК» та його структурних підрозділів на загальну суму 197,85 тис. грн., в тому числі по: ВП «Шахта ім.Скочинського» в сумі 0,21 тис. грн., апарат управління в сумі 19,2 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» на суму 0,37 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» 178,07; тис. грн. за їх згодою чи провести відшкодування зайво нарахованих та сплачених коштів за рахунок винних осіб, відповідно до чинного законодавства (ч.12 п.1 вимоги); відкоригувати у звітності зайво сплачені внески до державних цільових фондів по незаконно сплаченій заробітній платі на загальну суму 220,19 тис. грн., в тому числі по: ВП «Ш/У «Трудівське» - 5,68 тис. грн., ВП «Шахта ім.Калініна» - 9,08 тис. грн.. ВП «Південнодонбаська №3» - 48,26 тис. грн., Апарат управління - 53,62 тис. грн., ВП «Шахта ім.Скочинського» - 6,1 тис. грн., ВП «Шахта ім.Челюскінців» - 97,45 тис. грн. (ч.13 п.1 вимоги); зменшити розрахунки потреби в бюджетних коштах, внаслідок зайвого отримання та використання ДП «ДВЕК» бюджетних коштів за КПКВ 1301090 КЕКВ 1310 на покриття витрат із собівартості на суму 8488, 06 тис. грн. (ч.15 п.1 вимоги).

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 червня 2012 року. Постанова у повному обсязі складена 23 червня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.