Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/6623/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14.00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Маслоід О.С.
при секретарі Вишневській О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора міста Дзержинська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новгородський комбінат комунального господарства» (м. Дзержинськ)
про стягнення штрафу,
за участю
представників сторін:
від прокурора - Профатило О.П.
від позивача - Піднебесний А.П.
від відповідача - не з'явився
Прокурор міста Дзержинська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Донбаському регіоні») (надалі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новгородський комбінат комунального господарства» (надалі - відповідач) про стягнення суми штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити його в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на наступне. 04.11.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду була проведена перевірка виконання припису № 02/19-0420 від 23.12.2010 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику. 11.11.2011 року винесена постанова № 02/12-01-262 про накладання штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на суму 1700,00 грн. у зв'язку із невиконанням вказаного припису. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачений.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв чи клопотань про відкладення судового розгляду, заперечень суду не надав.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, суд, -
В С Т А Н О В И В :
23.12.2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Горлівського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області відносно відповідача винесено припис № 02/19-0420 про усунення порушень законодавства про теплопостачання, строк виконання до 01.04.2011 року. Припис отриманий відповідачем 23.12.2010 року.
04.11.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено перевірку виконання вимог вказаного припису, за результатами якої складено акт перевірки від 04.11.2011 року № 02/12-06-336.
11.11.2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області винесено постанову № 02/12-01-262 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 1700,00 грн. у зв'язку із невиконанням припису інспекції від 23.12.2010 року № 02/19-0420.
Вказана постанова отримана відповідачем 18.11.2011 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.
Доказів оскарження та скасування постанови та припису суду не надано.
Штраф у сумі 1700,00 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачений.
Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов'язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.
Ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачають можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» (надалі Закон) державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Ст. 27 Закону передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Санкції, передбачені ч. 3 ст. 27 Закону, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 (надалі Положення), накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право, зокрема Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
П. 5 Положення визначено, що старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 зазначеного Положення (ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій), - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
П. 10 Положення визначено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Згідно абз. 2 п. 10 Положення у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про електроенергетику», «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, ст.ст. 7 -12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Новгородський комбінат комунального господарства» на користь Державного бюджету України (п/р № 31117106700029, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 37522165, одержувач: Державний бюджет м. Дзержинська) штраф у сумі 1700,00 грн.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 20.06.2012 року в присутності представника позивача та прокурора.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 25 червня 2012 року.
Суддя Маслоід О.С.