ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
15 червня 2012 р.р. 2а-5249/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я. розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) «Захід гідромеханізація»до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування акту,-
в с т а н о в и в :
14.06.2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТзОВ «Захід гідромеханізація»до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування акту позапланової ревізії питань фінансово-господарської діяльності за період 2009-2011 років №06-21/06 від 23.05.2012 року.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Пунктом 2 ч.3 ст.17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обовязки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод.
З наведених норм права випливає, що позивач на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю субєкта владних повноважень. Проте, ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обовязки у сфері публічно-правових відносин.
У той же час, оспорюваний позивачем акт позапланової ревізії питань фінансово-господарської діяльності без прийняття відповідного рішення суб’єтом владних повноважень не породжує для суб’єкта господарювання настання будь-яких юридичних наслідків та не впливає на його права та обовязки.
Таким чином, оскаржений позивачем акт неможливо вважати його рішенням, дією чи бездіяльністю, які породжують, змінюють або припиняють права та обовязки позивача у сфері публічно-правових відносин, а відтак вони не підпадають під дію пункту 1 частини 1 статті 17 КАС.
Як передбачено п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на те, що спірні правовідносини не підпадають під юрисдикцію адміністративних судів, суддя вважає, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.
Щодо судових витрат, то такі підлягають поверненню позивачу у відповідності до п.3 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст. 17, 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
у х в а л и в:
У відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід гідромеханізація»до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування акту - відмовити.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Захід гідромеханізація»(код ЄДРПОУ 33805361), що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Братів Міхновських, 32А, 32 грн. 19 коп. сплаченого судового збору.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Суддя В.Я.Мартинюк