Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-10624/10/7/0170
25.04.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Омельченка В. А.,
суддів Щепанської О.А. ,
Привалової А.В.
при секретарі судового засідання Саматової М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об`єднання "Масандра"- ОСОБА_2, довіреність № 412/5 від 22.02.12
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши матеріали справи № 2а-10624/10/7/0170 за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Маргарітов М.В. ) від 19.09.11 у справі № 2а-10624/10/7/0170
за позовом Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об`єднання "Масандра" (вул. Миру, буд. 6, смт. Масандра, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98650)
до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим (вул. Васильєва, буд. 16, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.09.11 у справі № 2а-10624/10/7/0170 позовні вимоги Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об`єднання "Масандра" задоволені частково, а саме: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим від 22.07.2010року №0001722301/0, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим від 22.07.2010року №0001712301/0, в іншій частині позову відмовлено, стягнуто з Державного бюджету України на користь Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об`єднання "Масандра" 3,40грн. судового збору.
Не погодившись з зазначеною постановою відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в який просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.09.11 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що в період з 20.05.2010р. по 02.07.2010р. ДПІ у м. Ялта проводилася планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного, та іншого законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.03.2010р., за результатами якої був складений акт перевірки від 09.07.2010р. №2949/23-1/00411890/183. На підставі Акту перевірки відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення: - від 22.07.2010р. №0001722301/0 (т. 1 а.с.9), яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем частина податку (доходу) державних, казенних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету (дівіденди), КБК 21010100 в сумі 1145488 грн., з якої основний платіж 881145грн., штрафні санкції 264343грн.; - від 22.07.2010р. №0001712301/0 (т.1 а.с.10), яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств на загальну суму 286372 грн., у тому числі основний платіж 220286грн., штрафні санкції 66086грн. А також зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації ПДВ) станом на 01.04.2010р. на суму 129546 грн. На думку апелянта, зазначені рішення є обґрунтованими та не підлягають скасуванню.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.02.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду сповіщений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, але в суд не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
В період з 20.05.2010р. по 02.07.2010р. ДПІ у м. Ялта проводилася планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного, та іншого законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.03.2010р., за результатами якої був складений акт перевірки від 09.07.2010р. №2949/23-1/00411890/183 (далі Акт перевірки (т.1 а.с.11-72)).
На підставі Акту перевірки відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- від 22.07.2010р. №0001722301/0 (т. 1 а.с.9), яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем частина податку (доходу) державних, казенних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету (дівіденди), КБК 21010100 в сумі 1145488 грн., з якої основний платіж 881145грн., штрафні санкції 264343грн.;
- від 22.07.2010р. №0001712301/0 (т.1 а.с.10), яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств на загальну суму 286372 грн., у тому числі основний платіж 220286грн., штрафні санкції 66086грн.
А також зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації ПДВ) станом на 01.04.2010р. на суму 129546 грн.
Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до постанови КМУ від 09.09.2009 №972 "Деякі питання Державного концерну "Національне виробничо-аграрне об'єднання "Масандра"НВАО "Масандра"реорганізоване у Державний концерн "Національне виробничо-аграрне об'єднання "Масандра"(далі -Концерн).
Статут Концерну затверджений постановою КМУ від 09.09.2009 №972. Реєстрація Статуту у Виконавчому комітеті Ялтинської міської ради АР Крим здійснена під час ревізії 03.06.2010. Концерн належить до сфери управління Кабінету Міністрів України.
Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АО1 № 663577 видано Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим, дата проведення державної реєстрації - 26.06.1992 за № 11461450000005588
Згідно з Довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ), виданою Відділом статистики у м. Ялті Головного управління статистики в АР Крим від 03.06.2010 АБ № 192074, організаційно - правова форма за КОПФГ -540 Концерн, ідентифікаційний код - 00411890. Інституційний сектор економіки за КІСЕ S.11001 Державні не фінансові корпорації.
Види діяльності за КВЕД: 15.93.0 Виробництво виноградних вин; 51.34.0 Оптова торгівля напоями; 52.25.0 Роздрібна торгівля алкогольними та іншими напоями; 40.30.0 Постачання пари та гарячої води; 60.24.0 Діяльність автомобільного вантажного транспорту; 45.21.1 Будівництво будівель.
ДК НВАО "Масандра"спеціалізується на виробництві, закупівлі, переробці, збереженні і реалізації алкогольних напоїв, забезпеченні витримки і реалізації колекційних вин. Власної сировини підприємство не має. Для здійснення виробництва вин Об'єднання закуповує виноматеріали у державних підприємств -учасників Об'єднання.
ДК НВАО "Масандра"зареєстроване платником ПДВ, 18.05.2006 року йому видане свідоцтво платника податку на додану вартість №00504394 серії НБ №030240, індивідуальний податковий номер 004118901127.
Як вбачається з акту перевірки, перевіркою були встановлені порушення позивачем:
- ст. 59 Закону України від 26.12.2008 р. № 835-УІ "Про Державний бюджет України на 2009 рік", п. 11.10 "Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно - матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 року №69, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.08.1994 р. під №202/412, в результаті чого занижено частину чистого прибутку, який вноситься до загального фонду Державного бюджету України за 2009 рік в розмірі 881145грн.
- .п.п.7.8.2 п.7.8 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"від 22.05.1997 року №283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено авансові внески з податку на прибуток в загальному розмірі 220286 грн., в тому числі за 4 квартал 2009 року в розмірі 220286 грн.
- п.п.7.2.1, п. 7.2 , пп.7.4.1, п.п.7.4.5, п.7.4, ст. 7 п. 9.3 ст.9 Закону України "Про податок додану вартість"№168/97-ВР від 03.04.97р. (зі змінами та доповненнями) та п.п.5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"від 22.05.1997р. №283/97-ВР, в результаті чого зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації ПДВ) станом на 01.04.2010 р. на суму 129546 грн.
З матеріалів справи вбачається, що при перевірці правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування до бюджету дивідендів за період з 01.04.2009 р. по 31.03.2010 р. було встановлено їх заниження в загальній сумі 881145 грн. (465965грн. + 415180грн.), в тому числі за 4 квартал 2009 року в сумі 881145 грн.
В Акті перевірки відповідачем встановлено, що позивач в бухгалтерському обліку занизив частину чистого прибутку (доходу), що згідно ст.59 Закону України "Про державний бюджет України на 2009 рік"від 26.12.2008р. №835 підлягає сплаті до Державного бюджету України в розмірі 15%, внаслідок віднесення на витрати виробництва забезпечення майбутніх платежів в загальній сумі 881145грн, в т.ч. в сумі 465965грн (3106432грн х 15%=465965грн) - забезпечення виплат матеріальної допомоги на оздоровлення до відпустки працівникам і в сумі 415180грн. (2767866грн х 15%=415180грн) - забезпечення втрат виноматеріалів в межах норм.
Стосовно факту забезпечення виплат матеріальної допомоги на оздоровлення до відпустки працівникам суд зазначає наступне.
На думку ДПІ НВАО "Масандра"за результатами інвентаризації резерву відпусток (бухгалтерський рахунок № 471 "Забезпечення виплат відпусток") у залишок резерву відпусток на 01.01.2010 року включило загальну планову суму фонду на оздоровлення відпустки в 2010 році з розрахунку на повну загальну чисельність робітників (503 особи), матеріальна допомога на оздоровлення до відпустки не повинна входити при розрахунку резерву відпусток, про що свідчить підпункт "б"п.4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. № 100.
Розрахунок залишку резерву відпусток на 01.01.2010 року вплинув на заниження показника чистого прибутку за 2009 рік, який відображається по рядку 220 у формі №2 "Звіт про фінансові результати"на суму 3106432 грн.
Нараховані дивіденди, відображені НВАО "Масандра"в рядку 21 Декларації з податку на прибуток за 2009 рік, у сумі 465965 грн. (3106432 х 15%).
Право учасників господарського товариства брати участь у розподілі прибутку товариства i одержувати його частину (дивіденди) передбачено п.2 ст.116 Цивільного кодексу України, ст.88 Господарського кодексу України та ст.10 Закону України "Про господарські товариства".
Визначення дивідендів надане в п.1.9 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"-це платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь їх власника у зв'язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
До дивідендів, відповідно до вказаної норми, прирівнюється також платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю. При цьому наявність чи відсутність прибутку, розрахованого згідно з правилами податкового обліку, не може впливати на прийняття чи неприйняття рішення щодо нарахування дивідендів.
Статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування"податок на прибуток, у т.ч. дивіденди, які сплачуються до бюджету державними, казенними чи комунальними підприємствами віднесено до загальнодержавних податків.
Таким чином, до дивідендів прирівняні платежі, які здійснюються підприємством, засновником якого є виключно держава або місцеві органи самоврядування, у вигляді частини чистого прибутку на користь держави або органу місцевого самоврядування.
В той же час Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств"передбачена одночасна сплата дивідендів всім акціонерам за рішенням емітента.
Це правило поширюється також на державні не корпоратизовані казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмiрi, встановленому відповідно, державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету, що є логічним, оскільки у цьому випадку акціонером виступає держава чи місцеві органи влади в одній особі.
Згідно вимог ст. 59 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", ст. 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", Порядку відрахування у 2009 році державними унітарний підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2009р. за №184, НВАО "Масандра"є платником частини чистого прибутку (доходу) - дивідендів у розмірі 15 відсотків до державного бюджету України.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) надається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів Державної податкової служби разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Стаття 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"від 16.07.1999р. №996 визначає, що національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку -це нормативно-правовий акт, затверджений Міністерством фінансів України, що визначає принципи та методи ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.
Відповідно до п.13 і п.14 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 "Зобов'язання", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000р. №20, забезпечення створюються для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат при виникненні внаслідок минулих подій зобов'язання, погашення якого ймовірно призведе до зменшення ресурсів, що втілюють в собі економічні вигоди, та його оцінка може бути розрахунком визначена. Суми створених забезпечень визнаються витратами.
Зазначеним Положенням наведено не вичерпний перелік створюваних забезпечень.
Крім того, пунктом 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.10.2003р. №601, прямо встановлено, що премії та інші заохочувальні виплати визнаються зобов'язанням через створення забезпечення у звітному періоді, якщо робота, виконана працівниками у цьому періоді, дає їм право на отримання таких виплат у майбутньому.
Відповідно до частини 2 статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Наказом Міністерства фінансів України від 19.12.2006р. №1213 затверджено Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності.
Згідно п.1 і п.2 розділу 1 Положення №1213, облікова політика підприємств державного, комунального секторів економіки визначається у розпорядчому документі, який приймається підприємством і погоджується органом, до сфери управління якого воно належить, або уповноваженим органом відповідно до установчих документів.
Розпорядчий документ про облікову політику підприємства визначає, зокрема: перелік створюваних забезпечень майбутніх витрат і платежів.
Наказом Міністерства аграрної політики України від 17.12.2007р. №921 затверджені Методичні рекомендації щодо складання розпорядчого документа про облікову політику підприємства, що належить до сфери управління Міністерства аграрної політики України, при складанні їм розпорядчого документа про облікову політику підприємства.
Згідно до пункту 3.10 цього наказу у розпорядчому документі про облікову політику підприємства вказують перелік створюваних резервів, зокрема встановлено, що забезпечення на виплату відпусток працівникам створюється з урахуванням сум обов'язкових відрахувань на соціальні заходи та забезпечення на матеріальне заохочення.
Тобто, зазначені норми законодавства дозволяють зробити висновок про те, що перелік створюваних забезпечень майбутніх витрат встановлюється розпорядчим документом про облікову політику державного підприємства.
Згідно установчих документів позивач є державним підприємством, що належить до сфери управління Міністерства аграрної політики України.
Розпорядчими документами про облікову політику НВАО "Масандра"за цей період є накази позивача від 12.01.2009р. №1 і від 15.01.2010р. №11 (т.1 а.с.187-194).
Відповідно цих наказів встановлений обов'язок підприємства щомісячно нараховувати забезпечення для відшкодування наступних витрат: згідно до п. 21 - на виплату матеріальної допомоги працівникам до відпустки, включаючи відрахування на державне соціальне страхування з цих сум, а також відповідно до п.14 - на втрати виноматеріалів, починаючи з місяця після інвентаризації за рік.
На підставі наказів від 12.01.2009 р. №1 та 15.01.2010р. №11 НВАО "Масандра"має право створювати у бухгалтерському обліку наведені забезпечення майбутніх витрат.
Умовами п.3.15 Колективного договору в НВАО "Масандра", який зареєстрований Виконкомом Ялтинської міської ради 20.05.2010р. №1297 (т.1. а.с.195,198), а також на підставі Положення про матеріальну допомогу на оздоровлення робітників від 11.01.2010р. (т.1 а.с.196-197), визначено зобов'язання позивача виплачувати працівникам одноразове матеріальне заохочення на оздоровлення при наданні їм відпусток за певним розміром в залежності від кількості відпрацьованого стажу, але не більше двох місячних заробітних плат.
Згідно до висновку судової економічної експертизи від 30.05.11р. №150/10, проведеної по справі на підставі ухвали суду від 11.10.10р., експертом, внаслідок дослідження поставленого на вирішення експертизи питання встановлено, що фактично позивачем за період станом на 01.01.2010р. нараховане всього забезпечення майбутніх витрат працівникам в загальній сумі 4615395грн, у тому числі: на оплату відпусток в сумі 1099987 грн. на матеріальне заохочення на оздоровлення, до відпусток в сумі 2264491грн і на обов'язкові соціальні внески на них в сумі 1250914грн, що підтверджується даними Головної книги на рахунку 47 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів"(47.1). Посилання ДПІ на порушення п. п. п. „а" п. п. 11.10 п. 11 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994р. №69, та п. п. "б"п.4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995р. №100, не підтверджено.
Відповідно до п. п. п. „а" і „в" п. п. 11.10 п.11 Інструкції №69 інвентаризація витрат майбутніх періодів і платежів полягає в перевірці обґрунтованості залишку вказаних сум на дату інвентаризації, відповідності затвердженому розпорядчим документом керівника підприємства переліку створюваних резервів.
Залишок резерву на оплату відпусток, включаючи відрахування на державне соціальне страхування з цих сум, станом на кінець звітного року визначається за розрахунком, який базується на кількості днів невикористаної працівниками підприємства щорічної відпустки та середньоденної оплати праці працівників.
Середньоденна оплата праці визначається відповідно до законодавства. До суми резервів на оплату відпусток додаються відрахування за встановленими нормативами на державне соціальне страхування з цих сум.
Треба враховувати, по-перше - обґрунтованість залишку сум витрат майбутніх періодів на дату інвентаризації, по-друге - відповідність створюваних резервів затвердженому розпорядчим документом керівника підприємства їх переліку.
За даними перевірки, згідно розрахунку ДПІ залишок сум забезпечення майбутніх витрат на оплату відпусток працівникам НВАО "Масандра"станом на 01.01.2010р. складає суму 1099987грн, яка визначена як 7997 днів невикористаної працівниками щорічної відпустки та середньоденної оплати праці в сумі 137 грн.55коп.
Цей розрахунок повністю відповідає даним бухгалтерського обліку позивача. Розбіжностей в розрахунках забезпечення витрат на відпустку перевіркою не встановлено.
Щодо забезпечення втрат виноматеріалів в межах норм в сумі 415180грн (2767866грн х 15%=415180грн) суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, експертом було встановлено, що за даними бухгалтерського обліку ДК НВАО "Масандра"- головних книг за 2009 і 2010 роки, зведених відомостей руху по рахункам бухгалтерського обліку (щомісячних і щоквартальних) щомісячних відомостей нарахування втрат виноматеріалів в межах норм (списуються на витрати; щомісячно бухгалтерською проводкою Д-т рах.231 "Основне виробництво". К-т рах. 201 "Виноматеріали"); щомісячних відомостей нарахування резерву втрат виноматеріалів (нараховується щомісячно бухгалтерською проводкою Д-т рах.231 "Основне виробництво" К-т рах.474 "Резерв втрат виноматеріалів").
За кредитом рахунку 474 "Резерв втрат виноматеріалів"в кореспонденції з дебетом рахунку №231 "Основне виробництво"нарахований резерв втрат виноматеріалів,. який збільшив собівартість виробництва, в т.ч.: в 2 кварталі 2009 року в сумі 714986 грн.: в 3 кварталі 2009 року в сумі 901240 грн.; в 4 кварталі 2009 року у сумі 931882 грн.; в 1 кварталі 2010 року в сумі 703940 грн.
Залишок по К-ту рах. 474 "Резерв втрат виноматеріалів"станом на 01.12.2009 року склав 2773516 грн.
В грудні 2009 року по даним головної книги за 2009 рік, які відображені за результатами річної інвентаризації, зведених відомостей руху по рахункам бухгалтерського - обліку за 4 квартал 2009 року втрати виноматеріалів в межах норм списані на витрати виробництва проводками: Д-т рах.474 "Резерв втрат виноматеріалів", К-т рах.201 "Виноматеріали"- 410620 грн. і по Д-т рах.474 "Резерв втрат виноматеріалів", К-т рах.231 "Основне виробництво"- 2767866 грн., що не зменшило собівартість виробництва.
Щомісячне списання втрат виноматеріалів на витрати виробництва в межах норм ("Збірник норм втрат сировини та матеріалів, діючих на підприємствах виноробної промисловості", затверджений першим заступником директора Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України 12.10.2004р.). здійснюється НВАО "Масандра"відповідно щомісячних актів інвентаризації залишків виноматеріалів по виробничим цехам: цех розливу, цех готової продукції, цех виробництва сувенірів.
Списання втрат виноматеріалів на витрати виробництва в межах норм відображені бухгалтерською проводкою Д-т рах.231 "Основне виробництво", К-т рах.201.1 "Виноматеріали"і, склало: 2 квартал 2009 року - 61840,90грн., 3 квартал 2009 року -67867,59 грн., 4 квартал 2009 року - 56711,68 грн., 1 квартал 2010 року - 59976,06 грн.
Відповідно наказу ДК НВАО "Масандра"про облікову політику підприємство зобов'язано нараховувати забезпечення на втрати виноматеріалів в межах норм.
Позивач здійснював розрахунок забезпечень втрат та списання виноматеріалів на підставі та в порядку, встановленому Положенням про порядок створення, використання, інвентаризації та обліку резерву майбутніх витрат на покриття убутку коньячних спиртів, коньяків, виноматеріалів та вин на підприємствах виноробної промисловості Держсадвинпрому України, погодженого Міністерством фінансів України від 17.11.95р. №10-311 і затвердженого Держсадвинпромом України від 17.11.95р. №15/03-1305 (т.1 а.с.202-203), при зберіганні та технологічних операціях в межах норм втрат згідно норм "Збірник норм втрат сировини та матеріалів при виробництві виноробної продукції", що затверджені Департаментом з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України 12.04.2004р.
Експертом, при проведенні судової економічної експертизи, встановлено, що в порядку встановленому вказаним Положенням від 17.11.95р. позивач щомісяця нараховував забезпечення майбутніх втрат виноматеріалів у межах норм за кредитом рахунку 47.4 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів" за період 2009р. в сумі 3177696грн (1кв.-629588грн, 2кв.-714986грн, Зкв.-901240грн., 4кв.-931882грн.) і за 1 кв.2010р. в сумі 703910грн, що підтверджується даними Головної книги та відповідає даним перевірки.
Відповідно до п.5 Положення від 17.11.95р. встановлено, що після проведення інвентаризації перед складанням річного бухгалтерського звіту в дані обліку собівартості продукції вносяться корективи до фактичних втрат виноробної продукції, але не більше нормативних втрат. Залишку резерву втрат виноробної продукції при зберіганні та технологічних операціях на кінець року не повинно бути - залишок сторнується по дебету рахунку 05 "Матеріали"і кредиту рах. 89 "резерв майбутніх витрат та платежів".
В порядку п.5 Положення від 17.11.95р. підприємство в грудні 2009р. після проведення інвентаризації перед складанням річного бухгалтерського звіту в бухгалтерському обліку фактично зробило сторно "зворотною проводкою"з кредиту рахунку 47.1 в дебет рахунку 23.1 нараховане забезпечення втрат виноматеріалів за 2009р. в сумі 2767866грн, тобто внаслідок "зворотної проводки"сума 2767866грн відображена по кредиту рахунку 23.1 "Виробництво", що підтверджується Головною книгою за грудень 2009р.
В бухгалтерському обліку підприємство зменшило витрати виробництва за 2009р. на суму 2767866 грн. шляхом сторно раніше нарахованого забезпечення, оскільки відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 30.11.1999г. №291 встановлено, що витрати виробництва, в тому числі загальновиробничі, відображаються проводкою за дебетом рахунку 23 "Виробництво".
Як вбачається з акту перевірки, порушення по нарахуванню резерву відпусток та резерву втрат виноматеріалів спричинили заниження частини прибутку, яка сплачується до бюджету і відповідно привели до заниження авансових внесків по податку на прибуток, які визначаються згідно з п.п.7.8.2 п.7.8 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 року № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями.
Відповідач, при перевірці правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування до бюджету авансових внесків з податку на прибуток за період з 01.04.2009 по 31.03.2010 встановив їх заниження за 4 квартал 2009 року в загальній сумі 220286 грн., в тому числі за рахунок завищення залишку резерву відпусток в сумі 116491 грн. (465965 грн. х 25%); за рахунок заниження показника чистого прибутку на суму нарахованого резерву втрат виноматеріалів 2009 рік в сумі 103795 грн. (415180 грн. х 25%).
З матеріалів справи вбачається, що на думку ДПІ, порушення п.п.7.8.2 п.7.8 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 року № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, занижено авансові внески з податку на прибуток в загальному розмірі 220286 грн. (116491 грн. - 103795 грн.). в. тому числі за 4 квартал 2009 року в розмірі 220286 грн.
Як зазначалося, відповідно до положень п.1.9 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" дивіденди -платіж, який провадиться юридичною особою на користь власників (довірених осіб власника) корпоративних прав, емітованих такою юридичною особою, у зв'язку з розподілом частини її прибутку.
До дивідендів відноситься платіж до Державного бюджету України частини чистого прибутку (доходу) в розмірі 15 відсотків, що підлягає сплаті на підставі ст.59 Закону України "Про державний бюджет України на 2009 рік".
Відповідно до п.п.7.8.2 п.7.8 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", крім випадків, передбачених підпунктом 7.8.5 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку.
Авансовий внесок вноситься до бюджету до або одночасно із виплатою дивідендів.
Це правило поширюється на державні не корпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому відповідно державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.
Пунктом 10.1 статті 10 вказаного Закону встановлена ставка податку на прибуток в розмірі 25%.
Як вбачається з матеріалів перевірки, відповідачем встановлено порушення пп. 7.2.1, п. 7.2, пп.7.4.1, п.п.7.4.5, п.7.4, ст. 7 п. 9.3 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість №168/97-ВР від 03.04.97р. (зі змінами та доповненнями) та п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"від 22.05.1997р. №283/97-ВР, НВАО "Масандра" завищило суму податкового кредиту на 129546 грн., в т.ч. :
ТОВ "Земспецпроект"- по операціям з придбання ремонтних робіт на суму ПДВ у розмірі 29571 грн., у т.ч. по періодам: липень 2009р. на суму ПДВ 6951 грн.; серпень 2009р. на суму ПДВ 6952 грн.;вересень 2009р. на суму ПДВ 15668 грн.;
ВКФ ТОВ "Витис Кожушна" - брак однорічних щеплених та укорінених без ґрунту саджанців винограду - лютий 2010р. на суму ПДВ у розмірі 99503 грн.
Авансові звіти по авіаквиткам без підтвердження первинними документами на суму ПДВ у розмірі 472 грн. в т.ч. :травень 2009р. - на суму 404 грн. березень 2010р. - на суму 68 грн.
Згідно до матеріалів справи, за період з 01.04.2009р. по 31.03.2010р. позивач мав взаємовідносини з ТОВ „Земспецпроект" на підставі укладених договорів:
Договір підряду №1334 від 03.09.2009р. щодо проведення власними силами робіт з влаштування бетонного майданчику хересного цеху в селі Ореанда (т.2 а.с.10-11). Вартість виконаних робіт складає 94006,80 грн. в т.ч. ПДВ 15667,8 грн. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 03.09.2009р. по 31.12.2009р.
Договір підряду №772 від 19.06.2009р. (т.2 а.с.3-4) щодо проведення власними силами робіт з ремонту зовнішньої каналізації дегустаційного залу в м. Алупка. Вартість виконаних робіт складає 9990,00грн. в т.ч. ПДВ 1665,00грн. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 19.06.2009р. по 31.12.2009р.
Договір підряду № 937 від 20.07.2009р. щодо ремонту покрівлі житлового будинку по вул.; Миру 4 м. Ялта. Вартість виконаних робіт складає 173575,20 грн. в т.ч. ПДВ 28929.20 грн.. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 20.07.2009р. по 31.12.2009р.
Договір підряду №774 від 22.06.2009р. (т.2 а.с.8-9) щодо проведення ремонту покрівлі підсобних приміщень дегустаційного залу в м. Алупка. Вартість виконаних робіт складає 53362,80 грн. в т.ч. ПДВ 8893,80 грн. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 22.06.2009р. по 31.12.2009р.
Договір підряду №773 від 22.06.2009р. (т.2 а.с.5-7) щодо проведення ремонту м'якої покрівлі дегустаційного залу в м. Алупка. Вартість виконаних робіт складає 20066,40 грн. в т.ч. ПДВ 16722,00 грн. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 22.06.2009р. по 31.12.2009р.
Договір підряду №1528 від 20.11.2009р. щодо проведення ремонту каналізації житлового будинку №9 по вул. 16 квітня смт Масандра. Вартість виконаних робіт складає 20066,40 грн. в т.ч. ПДВ 16722,00 грн. Замовник проводить передплату у розмірі 50%. Договір діє з 22.06.2009р. по 31.12.2009р.
На виконання умов договорів ТОВ „Земспецпроект" виконало ремонтні роботи об'єктів НВАО "Масандра"та виписало податкові накладні, які віднесені до рядку 10.1 Декларацій з ПДВ "Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) з ПДВ на митній території України товарів (послуг) з метою їх використання у межах господарської діяльності" на суму 177425,4 в т.ч. ПДВ 29570,8 грн. згідно податкових накладних : від 23.09.09р. №2459; від 10.09.09р. №2393; від 27.07.09р. №1992; від 31.08.09р. №2309; від 28.07.09р. №1994; від 31.08.09р. №2322; від 30.07.09р. №2313; від 31.08.09р. №1999 (т.2 а.с.29-35), сума ПДВ за якими всього складає 29570,80грн.
Про виконання умов вказаних договорів свідчать акти приймання виконаних робіт від: 23.09.09р.; 14.08.09р.; 17.08.09р.; 14.08.09р.; 14.08.09р. (т.2 а.с.13-28).
Зазначені податкові накладні відображені у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних, а в ході експертного дослідження було встановлено, що вони відображені також у податковому обліку підприємства.
НВАО "Масандра" придбало від постачальника ТОВ „Земспецпроект" послуги згідно підписаних Актів виконаних підрядних робіт за липень, серпень та вересень 2009р. на підставі укладених договорів на будівельні роботи від 19.06.2009р. №772, від 22.06.2009р. №773 і №774, від 03.09.2009р. №1334, сплатило їх вартість.
Податковий кредит - це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначено згідно з п.1.7 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість"
Відповідно до пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Податкові накладні, суми сплаченого (нарахованого) податку за якими підприємство включило до складу податкового кредиту грудня 2008 року та січня 2009 року, оформлені згідно з вимогами пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та надійшли до підприємства у відповідних періодах, що підтверджується записами у реєстрі отриманих податкових накладних .
Підпунктом 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
- або дата списання грошових коштів з банківського рахунку платника в оплату товарів (робіт, послуг);
- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Отже, податковий кредит звітного періоду може складатися із сум податку, віднесених до податкового кредиту на підставі податкових накладних, Це роз'яснення дає Державна податкова адміністрація України у листах від 18.04.2009 №8109/7/16-1117, від 11.08.2004 № 15316/7/15-2417, від 10.08.2006 № 8799/6/16-1515-120, від 04.09.2006 №16426/7/16-1517.
Податкові накладні оформлені згідно з вимогами діючого законодавства є звітними податковими документами та одночасно розрахунковими та підтверджують правомірність включення платником податку сум ПДВ до податкового кредиту.
Вказані документи, відповідно до положень ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій і є первинними документами, а отже є підставою для формування податкового кредиту з ПДВ.
Таким чином, позивачем під час формування податкового кредиту було дотримано положення Закону України "Про податок на додану вартість".
Згідно пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"не підлягають включенню у склад податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), які не підтверджені податковими накладними або митними деклараціями.
Вказане свідчить, що податковий кредит повністю сформований з вимогами діючого законодавства та підтверджений належним чином оформленими податковими накладними.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до положень ст. 80 Цивільного Кодексу України (далі -ЦК України) юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку, юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем в суді.
З вказаних норм вбачається, що зареєстрований у ЄДРПОУ контрагент позивача є юридичною особою, наділений цивільною правоздатністю і дієздатністю, має, відповідно до діючого законодавства, право на здійснення господарської діяльності на власний розсуд та ризик, у тому числі з надання послуг та виконання робіт.
Відповідно до ч. 2 ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів підтверджуючих те, що вказане підприємство на момент укладення угоди було виключено з ЄДРПОУ, у зв'язку з чим не було наділено цивільною дієздатністю та правоздатністю.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. №327 затверджений Порядок, оформлення результатів невиїзних документальних перевірок, виїзних планових і позапланових перевірок по питаннях дотримання податкового, валютного і іншого законодавства (далі - Порядок) (що діяв на час проведення перевірки).
Відповідно до п. 1.1. Порядку, цей Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні" для застосування посадовими особами органів державної податкової служби при оформленні матеріалів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, суб'єктами господарювання - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами (далі - суб'єкти господарювання).
Пункт 1.7. Порядку встановлює, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
Відповідно до п. 2.3.4. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, не допускається відображення в акті перевірки необґрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень перевіряючими, які не мають підтверджених доказів, та різного роду висновків щодо дій посадових осіб суб'єкта господарювання.
Крім того з матеріалів справи вбачається, що НВАО "Масандра"було укладено з ВКФ ТОВ "Витис Кожушна" (МД 2023, м. Кишинів, вул. Калев Бассарабієй, 18) Контракт б/н від 10.10.2008р. на купівлю-продаж товару - однорічні щеплені саджанці винограду згідно специфікації (т.2 а.с.54-57).
Поставка Товару проводиться Продавцем на умовах СРТ - Ялта, смт. Масандра (Інкотермс у редакції 2000р.). Загальна сума дійсного контракту складає 1 300 000,00 євро. Строк дії контракту встановлюється з моменту підписання строком на 5 років .
Актом від 26.02.2010р. приймання - здачі товару (виноградні привиті саджанці), які отримані за контрактом від 10.10.2008р. за результатами оцінки товару в - фізичному і вартісному виразі з урахуванням понесених витрат на розмитнення вантажу загальна кількість отриманих саджанців складає - 135600 шт., кількість відбракованих саджанців - 39855 шт., сума витрат на митні процедури, понесені складають - 7572,45 євро.
З урахуванням понесених витрат-розмитнення забракованих саджанців у сумі 7542,45 євро, комісія встановила заключну суму належну до сплати постачальнику за поставлені згідно Контракту купівлі - продажу від 10.10.2008р. саджанці у на суму 83385,3 євро. На момент складання акта приймання - здачі товару сума, перерахована до сплати, складає 6093,3 євро.
Відповідно висновку експерта Торгівельно-промислової палати Криму №2 від 09.03.2010р. (т.2 а.с.63-64) - партія саджанців винограду однорічних щеплених, в тому числі по ампелографічних сортах мають однотипний дефект - відсутність колової спайки, що впливає на життєдіяльність куща. До подальшого використання по призначенню не придатні саджанці у кількості 39855 шт.
У лютому 2010р. НВАО "Масандра"до рядку 12.1 Декларації з ПДВ за лютий 2010р. (вх. №1331 від 19.03.2010р.) віднесено суму ПДВ у розмірі 282118,89 грн. згідно отриманої від ВКФ ТС "Витис Кожушнавантажно - митної декларації №600050000/2010/000015 від 09.02.2010р.
На підставі ВМД по графі В "Подробиці розрахунків" - кримською митницею проведено сплату ПДВ до бюджету 03.02.2010р.
Згідно даних ВМД НВАО "Масандра"отримано 135600 шт. саджанців на суму 1410594,46 грн. ПДВ 282118,89 грн.
З висновку проведеної по справі судової економічної експертизи вбачається, що у бухгалтерському обліку НВАО "Масандра"операція з придбання саджанців від ВКФ ТОВ „Витис Кожушна" відображена в лютому 2010 року: Д-т б./рах. 281.01 "Товари". К-т б./рах. 632.31 "Розрахунки з іноземними постачальниками"- 913079,04грн.; Д-т б./рах. 945 "Втрати від курсової різниці". К-т б./рах. 632.31 "Розрахунки з іноземними постачальниками"- 2936.95 грн.
З акту перевірки вбачається, що ДПІ вважає, що підприємство не має право на частину податкового кредиту з ПДВ в сумі 99503,09грн, сплаченого у зв'язку з придбанням від постачальника ВКФ ТОВ "Витис Кожушна"(Молдова, м. Кишинів) саджанців винограду при їх імпорті в лютому 2009р. в загальній сумі 1410594,46грн та ПДВ в розмірі 20% в сумі 282118,89грн, оскільки частина саджанців в сумі 497515,42грн та ПДВ в розмірі 20% в сумі 99503,09грн не використовувались у межах господарської діяльності підприємства в зв'язку з їх браком.
Відповідно до п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що податковий кредит складається із сум податків, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Як вбачається з акту перевірки, перевіркою повноти визначення суми податку на додану вартість за період з 01.04.2009 р. по 31.03.2010 р. встановлено завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації): станом на 01.04.10 р. на загальну суму - 129478 грн., у тому числі: за травень 2009р. в сумі 404 грн., за липень 2009 р. в сумі 6951 грн., за серпень 2009 р. в сумі 6952 грн., за вересень 2009 р. в сумі 15668 грн., за лютий 2010 р. в сумі 99503 грн., березень 2010р. в сумі 68 грн.
З матеріалів справи та висновку судової економічної експертизи вбачається, що НВАО "Масандра" придбало у ВКФ ТОВ „Витис Кожушна" (Молдова, м. Кишинів) саджанці винограду (по імпорту) в лютому 2009р. на суму 1410594,46 грн. та ПДВ на суму 282118,89грн. на підставі контракту від 10.10.2008, вантажної митної декларації №600050000/2010/000015 від 09.02.2010 р., автотранспортної накладної СМК серія СМ №0399103.
За актом прийняття - передачі саджанців від 26.02.2010р., затвердженого генеральним директором НВАО "Масандра", постачальник ВКФ ТОВ "Витис Кожушна" передав, а покупець НВАО "Масандра" прийняв саджанці,
Торговельно-промислова палата Криму 09.03.2010 надала експертний висновок №2 що за результатами огляду саджанців є не придатні до використовування за призначенням.
Але, факт визнання 26.02.2010р. саджанців бракованими не є підставою вважати, що в подальшому вони не будуть використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.
Поряд з цим, використання придбаних товарів в подальшому в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, або в операціях, які не є об'єктом оподаткування, або які звільняються від оподаткування, буде відомо тільки в момент здійснення таких операцій.
При цьому, якщо в подальшому підприємство буде використовувати браковані саджанці в операціях, які не є об'єктом оподаткування, або звільняються від оподаткування, то у цьому разі позивач має не виключати із складу податкового кредиту сплачений в бюджет ПДВ в сумі 99503,09грн, а визначити зобов'язання з цього податку, як на проданий товар.
Таким чином, згідно Закону України "Про податок на додану вартість" у НВАО "Масандра" виникло право на податковий кредит станом на 26.02.2010р.
На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростування матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки висновки ДПІ в м. Ялта, викладені в акті планової виїзної перевірки щодо зменшення залишку від'ємного значення податку на додану вартість рядку 26 Декларації з податку на додану вартість на суму 129546 грн. зроблені з порушенням діючого законодавства та є необґрунтованими. Вказані обставини також підтверджуються висновком судової економічної експертизи. За таких підстав, з урахуванням встановлення необґрунтованість висновків вказаних в акті перевірки відповідача про порушення позивачем норм податкового законодавства, прийняті на підставі таких висновків податкові повідомлення - рішення відповідача є протиправними.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.09.11 у справі № 2а-10624/10/7/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 03 травня 2012 р.
Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко
Судді підпис О.А.Щепанська
підпис А.В.Привалова
З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко