Постанова № 24839969, 31.05.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
2а/1770/1860/2012
Номер документу
24839969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1860/2012

31 травня 2012 року

12год. 45хв.

м.Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Баглика В.С., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у місті Рівному Рівненської області Державної

податкової служби

до

Приватного підприємства "Транс-АС"

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби звернулася з позовом до Приватного підприємства "Транс-АС" (далі - ПП "Транс-АС") про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в сумі 50750,17грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що станом на 22.03.2012р. за Приватним підприємством "Транс-АС" рахується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 50750,17грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У судове засідання позивач не прибув, у позовній заяві заявив клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду з урахуванням вимог ст.ст.33, 35 КАС України повідомлявся належним чином.

Судом не визнавалася обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Приватне підприємство "Транс-АС" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 10.06.2005р., дані про нього внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 10.06.2005р. Підприємство взяте на облік, як платник податків в органі державної податкової служби з 15.06.2005р. за №28-124/3006, було платником податку на додану вартість.

Станом на 22.03.2011р. (з урахуванням переплати в сумі 138,00грн.) за Приватним підприємством "Транс-АС" рахується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 50750,17грн.

Як вбачається з матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у м.Рівне 21.09.2011р. винесено рішення №189 про анулювання реєстрації Приватного підприємства "Транс-АС" платником податку на додану вартість.

27.10.2011р. працівниками податкового органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПП "Транс-АС", за результатами якої складено акт №315/15-200/33615905 від 27.10.2011р. Вказаною перевіркою було встановлено неподання відповідачем податкової звітності - декларації з податку на додану вартість за вересень 2011 року в строки, визначені законодавством та заниження суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, заявлених у податкових деклараціях, уточнюючих розрахунках.

На підставі акта перевірки від 27.10.2011р. №315/15-200/33615905 Державною податковою інспекцією у м.Рівне винесено податкове повідомлення-рішення від 06.12.2011р. №0021431541, яким збільшено ПП "Транс-АС" грошове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 50061,60грн. (40049,60грн. - за основним платежем, 10012,00грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами)).

Вказане податкове повідомлення-рішення у встановленому порядку підприємством не оскаржувалося.

Крім того, податковим органом за несплату податкових зобов'язань у встановлені законодавством строки нараховано ПП "Транс-АС" пеню в розмірі 826,57грн.

Відповідно до вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України ДПІ у м.Рівне для ПП "Транс-АС" направлено податкову вимогу форми "Ю" від 20.01.2012р. №64 на загальну суму податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням у розмірі 50750,17грн.

Вказана вимога у встановленому законом порядку ПП "Транс-АС" не оскаржувалася.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком виникнення податкової заборгованості перед бюджетом станом на 22.03.2012р. (а.с.4), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.а.с.5-6), копією податкової вимоги форми "Ю" від 20.01.2012р. №64 та копією повідомлення про надіслання поштового відправлення ПП "Транс-АС" (а.с.7), копією корінця податкової вимоги форми "Ю" від 20.01.2012р. №64 (а.с.8), копією інформації ДПІ у м.Рівне про відкриті ПП "Транс-АС" рахунки в установах банків станом на 26.03.2012р. (а.с.9), копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.10), копією довідки про взяття відповідача на облік як платника податків (а.с.11), копією рішення №189 від 21.09.2011р. про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (а.с.12), копією зворотного боку облікової картки платника (а.с.13), копією податкового повідомлення-рішення від 06.12.2011р. №0021431541 та копією корінця цього податкового повідомлення-рішення (а.с.14), копією акта перевірки від 27.10.2011р. №315/15-200/33615905 (а.а.с.15-16), копією акта від 06.12.2011р. №415 (а.с.17), копією інформації Головного управління статистики у Рівненській області щодо відповідача (а.с.18).

Згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 9 Податкового кодексу України встановлено, що податок на на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.

Згідно з п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.49.18 ст.18 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Пунктом 202.1 ст.202 Податкового кодексу України встановлено, що звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до абз."а" п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Пунктом 129.3 ст.129 Податкового кодексу України встановлено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Згідно з п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), до суб'єктів госполдарської діяльності застосовується накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - застосовується накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Згідно з п.184.7 ст.184 Податкового кодексу України, якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, при придбанні яких суми податку були включені до податкового кредиту, платник податку не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визнати умовне постачання таких товарів та необоротних активів та нарахувати податкові зобов'язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів чи необоротних активів, крім випадків реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги, то загальна сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Транс-АС" у банках, обслуговуючих даного платника, кошти на суму податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 50750,17грн. та перерахувати вказані кошти до Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.