Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4324/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Петросян К.Є.,
при секретарі: Ковіній І.В.,
за участю представників сторін від:
представника позивача: ОСОБА_1 (дов. №2642/10 від 24.05.2012 дійсна до 31.12.2012),
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» про стягнення податкового боргу з плати за землю,-
ВСТАНОВИВ :
05 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби (далі ДПІ в м. Лисичанську Луганської області ДПС) до Державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» (далі ДП «Лисичанська теплоелектроцентраль») про стягнення податкового боргу з плати за землю у сумі 38052,61 грн., в обґрунтування якого зазначено наступне.
Відповідача зареєстровано у якості СПД Лисичанською міськрадою Луганської області за №13811200000000575 від 05.08.1998.
У відповідача за період з 30.01.2012 по теперішній час утворився податковий борг з земельного податку у сумі 38052,61 грн., який є основним боргом.
Сума основного боргу складається з самостійно узгодженої суми податкового боргу відповідно до наданих відповідачем податкових декларацій з плати за землю до ДПІ в м. Лисичанську №9000018097 від 19.01.2011 та №819 від 02.02.2012.
Загальна сума боргу по вищезазначеним звітним документам складає 38052,61 грн.
Позивач зазначив, що на момент подачі позовної заяви відповідачем податковий борг не сплачено.
На виконання вимог Закону №2181, ДПІ в м. Лисичанську Луганської області встановлена перша податкова вимога №1/40 від 01.10.2001, яка була направлена листом з повідомленням та вручена посадовій особі відповідача 09.11.2001. Друга податкова вимога №2/1 від 21.01.2002, яка була направлена листом з повідомленням та вручена посадові особі відповідача 24.01.2002.
Враховуючи вищевикладене, позивач просить стягнути податковий борг за період з 30.01.2012 по 30.05.2012 з плати за землю у сумі 38052,61 грн., за рахунок коштів які перебувають у його власності, з усіх рахунків відповідача.
У судовому засіданні представник позивача уточнив вимоги позову та просив стягнути з відповідача заборгованість з плати за землю за період з 30.01.2012 по 10.06.2012 у сумі 47565,75 грн., за рахунок коштів, які перебувають у власності відповідача, з усіх рахунків суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи ДП «Лисичанська теплоелектроцентраль» у банках обслуговуючих його, про що надав відповідну заяву. Надав пояснення, аналогічні пред'явленому позову, просив задовольнити уточнений позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, надав суду відзив на адміністративний позов, у якому визнав уточнені позовні вимоги про стягнення податкового боргу з земельного податку в сумі 47565,75 грн. Зазначив, що борг утворився у зв'язку з тяжким фінансовим становищем підприємства, просив розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з вимогою п.203.2 ст. 203 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно з п.287.1 ст. 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Згідно з п.287.3 ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В судовому засіданні встановлено, що ДП «Лисичанська теплоелектроцентраль» зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 05.08.1998 за №13811200000000575, ідентифікаційний код 00131067, включено відомості про юридичну особу 08.07.2005 (а.с. 6-18).
ДП «Лисичанська теплоелектроцентраль» до податкового органу подані податкові декларації з земельного податку та відповідно самостійно визначені та узгоджені податкові зобов'язання:
1. №9000018097 від 19.01.2011 (а.с. 25) на загальну суму 114068,15 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 9513,14 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 9513,19 грн., яка повинна зараховуватися до місцевого бюджету м. Лисичанська. Відповідно до даної декларації залишок не сплаченої суми за грудень 2011 року складає 9513,19 грн.
2. №819 від 02.02.2012 (а.с. 22-24), яка складається з наступних категорій земель:
- земельні ділянки сільськогосподарського призначення, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (багаторічні насадження) на загальну суму 89,58 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 7,46 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 7,52 грн. Залишок не стягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - березень 2012 року складає 22,38 грн. (7,46*3);
- земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (житловий фонд) на загальну суму 863,50 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 71,96 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 71,94 грн. Залишок не стягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - березень 2012 року складає 215,88 грн. (71,96*3);
- земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (інші землі) на загальну суму 113204,65 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 9433,72 грн., за винятком грудня місяця, де сума спати складає 9433,73 грн. Залишок нестягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - березень 2012 року складає 28301,16 грн.(9433,72*3). Відповідно до даної декларації залишок нестягнутої суми за січень-березень 2012 року складає 28539,42 грн.
Загальна сума заборгованості по вищезазначеним звітним документам складає 38052,61 грн.
Разом з тим, з дати подання позову сума боргу з податку на землю відповідача збільшилась на 9513,14 грн., у зв'язку з нарахуванням по строку сплати самостійно узгодженої суми відповідача, а саме:
1. По декларації №9000018097 від 19.01.2011 (а.с. 25) на загальну суму 114068,15 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 9513,14 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 9513,19 грн., яка повинна зараховуватися до місцевого бюджету м. Лисичанська. Відповідно до даної декларації залишок не сплаченої суми за грудень 2011 року складає 9513,19 грн.
2. По декларації №819 від 02.02.2012 (а.с. 22-24), яка складається з наступних категорій земель:
- земельні ділянки сільськогосподарського призначення, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (багаторічні насадження) на загальну суму 89,58 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 7,46 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 7,52 грн. Залишок не стягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - квітень 2012 року складає 29,84 грн. (7,46*4);
- земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (житловий фонд) на загальну суму 863,50 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 71,96 грн., за винятком грудня місяця, де сума сплати складає 71,94 грн. Залишок не стягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - квітень 2012 року складає 287,84 грн. (71,96*4);
- земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, як у межах населених пунктів, так і за їх межами (інші землі) на загальну суму 113204,65 грн., зі сплатою рівними частинами щомісяця протягом року у розмірі 9433,72 грн., за винятком грудня місяця, де сума спати складає 9433,73 грн. Залишок нестягнутої суми, зазначеної в декларації по даній категорії земель за січень - квітень 2012 року складає 37734,88 грн.(9433,72*4). Відповідно до даної декларації залишок нестягнутої суми за січень-квітень 2012 року складає 38052,56 грн.
Загальна сума боргу по вищезазначеним звітним документам складає 9513,19 грн. (декларація №9000018097) + 38052,56 грн. (декларація №819) = 47565,75 грн.
П.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону №2181 визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 встановлено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
З метою погашення податкового боргу з земельного податку, у відповідності до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 позивачем на адресу відповідача було надіслано першу податкову вимогу від 31.10.2001 №1/40, яку було отримано уповноваженою особою відповідача 09.11.2001 (а.с. 20) та другу податкову вимогу від 21.01.2002 №2/1, яку було отримано уповноваженою особою відповідача 24.01.2002 (а.с. 21).
Податкові вимоги відповідачем у встановленому законом порядку неоскаржені та не відкликанні позивачем, тому є чинними на час розгляду даної справи.
Таким чином, прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.
Частиною 1 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково.
Відповідач визнав позовну заяву, про що виклав у письмовому зверненні до суду.
З огляду на вищевикладене, суд вважає уточнені позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби такими, що підлягають задоволенню.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 15 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 18 червня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Уточнені позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» про стягнення податкового боргу з плати за землю задовольнити повністю.
Стягнути кошти Державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» (93105, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Енергетиків, буд. 98, і.к. 00131067) в рахунок погашення податкового боргу з плати за землю за період з 30.01.2012 по 10.06.2012 у сумі 47565,75 грн. (сорок сім тисяч п'ятсот шістдесят п'ять грн. 75 коп.) з усіх рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на користь Державного бюджету України (93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347, код ЕДРПОУ 21764026).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 18 червня 2012 року.
СуддяК.Є. Петросян