Ухвала суду № 24785884, 19.06.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2012
Номер справи
2а/0370/1103/11
Номер документу
24785884
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2012 р. Справа № 49567/11

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.,

суддів: Матковської З.М., Каралюса В.М.,

за участю секретаря судового засідання: Шаблій Х.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Луцької ОДПІ на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 року у справі за позовом Луцької ОДПІ до Державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області, Державного реєстратора виконавчого комітету Донецької міської ради, ПП «Мастер Коннект» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів,-

В С Т А Н О В И Л А :

У квітні 2011 року Луцька ОДПІ звернулася з позовом до Державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області, Державного реєстратора виконавчого комітету Донецької міської ради, ПП «Мастер Коннект» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Позивач вказував, що ПП «Мастер Коннект» зареєстроване Державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради 16.02.2011 року.

Державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради 03.12.2010 року за №1 266 105 0004 035428 було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ПП «Мастер Коннект» та занесено запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах 03.12.2010 року №1 266 107 0005 035428, щодо зміни місцезнаходження з м. Донецьк на м. Луцьк.

Згідно довідки Луцької ОДПІ «Про встановлення фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків», місцезнаходження ПП «Мастер Коннект» за адресою м. Луцьк, вул.. Глушець, 49 не встановлено.

Вважаючи, що ініційоване ПП «Мастер Коннект» внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців недостовірних відомостей про місцезнаходження юридичної особи позбавляють органи державної податкової служби можливості здійснювати контроль за його господарською діяльністю, позивач звернувся до суду та просив: визнати протиправним рішення ПП «Мастер Коннект» від 03.12.2010 року про зміну місцезнаходження підприємства; скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів ПП «Мастер Коннект» вчинену Державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради від 03.12.2010 року та запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі зміною в установчих документах, вчинений Державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради від 03.12.2010 року; зобов'язати Державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради внести до Єдиного державного реєстру запис щодо скасування державної реєстрації змін установчих документів ПП «Мастер Коннект» від 03.12.2010 року, запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах від 03.12.2010 року та зняття його з обліку, повідомити про внесення такого запису Луцьку ОДПІ.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 року у задоволенні позову відмовлено.

Постанову суду оскаржив позивач. Вважає, що постанова є безпідставною і необґрунтованою, прийнята з порушенням норм матеріального права і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених в апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову, та прийняти нову, якою позов задоволити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія судді приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що приватне підприємство «Мастер-Коннект» 16 лютого 2010 року зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області (код суб'єкта господарської діяльності 36981735, місцезнаходження: м. Донецьк, Київський район, вул. Університетська, 108А).

03.12.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Донецької міської ради Донецької області здійснено державну реєстрацію змін відомостей про юридичну особу стосовно місцезнаходження ПП «Мастер-Коннект» за адресою: м. Луцьк, вул. Глушець, 49. Виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області до Луцької міської ради Волинської області було надіслано реєстраційну справу ПП «Мастер-Коннект» на підставі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах. Реєстраційна справа підприємства взята на облік виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зроблено відповідний запис.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Частиною 3 статті 4 Закону передбачено, що зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

З частини 1 статті 17 Закону вбачається, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

Стаття 14 Закону регулює порядок передачі реєстраційних справ, а саме - передача реєстраційних справ здійснюється в разі, зокрема, зміни місцезнаходження юридичної особи, якщо нове місцезнаходження юридичної особи розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Частиною 1 статті 19 Закону передбачено, що у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи, подає державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Відповідно до пункту 12 статті 19 Закону у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки. Відповідно до пункту 13 статті 19 Закону державний реєстратор залишає реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу без розгляду, про що повідомляє заявника у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, та у порядку, встановленому частиною сьомою цієї статті.

Згідно з пунктом 14 статті 19 Закону у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

З пунктів 12.4 та 12.5 Порядку обліку платників податків і зборів вбачається, що до кожного платника податків, щодо якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та не з'ясоване його фактичне місцезнаходження (місце проживання), підрозділ органу державної служби, який з'ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження платника податків. До Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб відносяться дані про подання запиту. Якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) органу державної податкової служби приймає рішення про направлення до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою №18ОПП для вжиття заходів, передбачених частиною 8 статті 19 Закону.

Як вбачається з довідки №46 Луцької ОДПІ про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків, місцезнаходження ПП «Мастер-Коннект» за адресою м. Луцьк, вул. Глушець, 49 не встановлено.

Відповідно до Акту обстеження приміщення місця знаходження ПП «Мастер-Коннект» від 18.01.2011 року встановлено, що на момент перевірки за вказаною адресою постійно діючого виконавчого органу юридичної особи та іншого органу чи особи уповноваженого діяти від імені ПП «Мастер-Коннект» не виявлено.

12.03.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Луцької міської ради в ЄДР внесено запис за №11981430006005956 щодо відсутності юридичної особи ПП «Мастер-Коннект» за адресою м. Луцьк, вул. Глушець, 49.

Суд звертає увагу на те, що підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, визначені частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Такими підставами є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

У відповідачів відсутні повноваження щодо перевірки зазначеного у реєстраційній картці та статуті місцезнаходження юридичної особи дійсній адресі органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені та на момент проведення реєстраційних дій відповідач не мав відомостей, на підставі яких можна було дійти висновку про недостовірність запису про адресу ПП «Мастер-Коннект».

Частиною 4 статті 89 Цивільного кодексу України передбачено, що до Єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.

Згідно з частиною 3 статті 8 Закону встановлено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.

Позивач не надав суду жодних доказів того, що проведені відповідачами реєстраційні записи містять недостовірну інформацію, оскільки сам факт складання повідомлення позивачем про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням не може розцінюватися, як недостовірна інформація, оскільки дане повідомлення є складовою частиною для вчинення дій державним реєстратором щодо внесення запису в ЄДРПОУ про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.

Разом з цим, позивачем доказів про визнання недійсними змін до установчих документів ПП «Мастер-Коннект» вирішених в порядку господарського судочинства не представлено.

Оцінивши зібрані докази у сукупності, судова колегія приходить до переконання, що відповідачі діяли у спосіб і в межах дозволених Законом. Подані до реєстрації у Єдиному державному реєстрі відомості щодо зміни місцезнаходження ПП «Мастер-Коннект» відповідали вимогам чинного законодавства щодо їх достовірності.

З огляду на викладене, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про безпідставність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст. ст.160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Луцької ОДПІ залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 року у справі №2а-1103/11/0370 - без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: В. Каралюс

З. Матковська

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 20.06.2012 року