ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2012 року Справа № 2а/2370/1280/2012
09 год. 10 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тимошенко В.П.,
при секретарі Кулику О.П.,
за участю:
представника позивача Бичека О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
До суду з позовною заявою звернулось територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 2210 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та пояснив наступне.
Згідно з вимогами статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі -Порядок) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004 №1190, основним завданням територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державою контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а пунктом 5, що територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
За результатами здійснення 04.11.2011 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, було виявлено, що відповідач, за допомогою водія ОСОБА_3, експлуатуючи транспортний засіб марки «Деу Ланос»д/н НОМЕР_2, облаштований як таксі, надавав послуги з перевезення пасажирів, без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлено ліцензійну картку, чим порушив вимоги вище вказаного Закону, про що складено акт проведення перевірки №048892 від 04.12.2011 року.
Враховуючи те, що в ході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю -територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області 15.11.2011 року винесено постанову №134017 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини 1 статті 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», в сумі 1700 грн. Копія постанови від 15.11.2011 року за вихідним номером 134017 надіслана суб'єкту господарювання згідно з пунктом 29 згадуваного Порядку. За порушення вимог пункту 28 цього Порядку застосована фінансова санкція відповідачем на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перерахована.
За результатами здійснення 03.11.2011 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, було виявлено, що відповідач, за допомогою водія ОСОБА_4, експлуатуючи транспортний засіб марки «Деу Ланос»д/н НОМЕР_2, облаштований як таксі, надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлено ліцензійну картку, чим порушив вимоги вище вказаного Закону, про що складено акт проведення перевірки №048843 від 03.11.2011 року.
Враховуючи те, що в ході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю -територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області 13.12.2011 року винесено постанову №134048 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 4 частини 1 статті 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», в сумі 510 грн. Копія постанови від 13.12.2011 року за вихідним номером 134048 надіслана суб'єкту господарювання згідно з пунктом 29 згадуваного Порядку. За порушення вимог пункту 28 цього Порядку застосована фінансова санкція відповідачем на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перерахована.
Винесені постанови про застосування фінансових санкцій до відповідача у встановленому законодавством порядку не оскаржувалися.
Оскільки в добровільному порядку відповідач фінансові санкції не сплатив, позивач просить суд стягнути кошти в розмірі 2210 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання не надходило, інформація про наявність поважної причини неявки в судове засідання відсутня.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши і оцінивши наявні у матеріалах справи докази, приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
03.11.2011 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки було складено акт №048843 від 03.11.2011 року з якого вбачається, що відповідач, експлуатуючи транспортний засіб марки «Деу Ланос»д/н НОМЕР_2 облаштований як таксі, надавав послуги з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлено ліцензійну картку, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.
За результатами перевірки начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Черкаській області було винесено постанову від 13.12.2011 року №134048, згідно з якою до позивача застосовано фінансову санкцію в сумі 510 грн., передбачену абз. 4 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».
Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо його діяльності, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій, що підтверджується підписом на копії документу. Проте в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн. від 13.12.2011 року №134048 в установленому порядку не оскаржив.
04.11.2011 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки було складено акт №048844 від 04.11.2011 року з якого вбачається, що відповідач, експлуатуючи транспортний засіб марки «Деу Ланос»д/н НОМЕР_2 облаштований як таксі, надавав послуги з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлено ліцензійну картку, чим порушив вимоги вищевказаного Закону.
За результатами перевірки начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Черкаській області було винесено постанову від 15.11.2011 року №134017, згідно з якою до позивача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абз. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».
Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо його діяльності, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій, що підтверджується підписом на копії документу. Проте в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. від 15.11.2011 року №134017 в установленому порядку не оскаржив.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Мінтрансзв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики в галузі автомобільного транспорту.
Статтею 6 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 передбачено, що Головавтотрансінспекція як урядовий орган державного управління відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головавтотрансінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Згідно з вимогами пункту 8 цього ж Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом від 14.12.2005 № 888 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головавтотрансінспекції в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.
Пунктом 4 цього ж Положення основними завданнями територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні визначено здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а пунктом 5 - що територіальні управління Головавтотрансінспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Статтею 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Пунктом З цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальне управління в Черкаській області.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
З огляду на вищевикладене позивач вправі вимагати стягнення із відповідача заявленої у позові суми фінансових санкцій.
На підставі викладеного суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: 18002, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в дохід Державного бюджету України фінансову санкцію в розмірі 2210 грн. (дві тисячі двісті десять) (р/р 31114106700002, 21081100, призначення платежу -адміністративні штрафи та інші санкції, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018, одержувач: УДКСУ в м. Черкаси, код одержувача 38031150).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя В.П. Тимошенко