ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 червня 2012 року 10:45 № 2а-3337/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
Дочірньої компанії “Укргазвидобування” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз Україна”
до
Державної податкової інспекції у Богодухівському районі Харківської області Державної податкової служби
про
визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05 грудня 2011 року №0002291510
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
07 березня 2012 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Дочірня компанія “Укргазвидобування” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз Україна” (далі по тексту –позивач, ДК “Укргазвидобування”) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Богодухівському районі Харківської області (далі по тексту –відповідач, ДПІ у Богодухівському районі), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 05 грудня 2011 року №0002291510.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 березня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-3337/12/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 26 березня 2012 року.
В судових засіданнях неодноразово оголошувалася перерва у зв’язку з необхідністю надання додаткових доказів.
08 травня 2012 року в судовому засіданні протокольною ухвалою замінено первинного відповідача - ДПІ у Богодухівському районі на належного - Державну податкову інспекцію у Богодухівському районі Харківської області Державної податкової служби (далі по тексту –ДПІ у Богодухівському районі).
22 травня 2012 року в судовому засіданні сторонами заявлено спільне клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи викладене, суд ухвалив здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до податкового повідомлення-рішення ДПІ у Богодухівському районі від 05 грудня 2011 року №0002291510 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, визначеного пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України та на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку на 92 календарних дні сплати суми грошового зобов’язання у розмірі 14 551 546,64 грн. ДК “Укргазвидобування” зобов’язано сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 2 844 309,34 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення прийняте на підставі акта від 05 грудня 2011 року №588/15-30019775 “Про результати камеральної перевірки своєчасності сплати рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні” (далі по тексту –Акт перевірки).
В Акті перевірки встановлено, що позивач порушив вимоги пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме:
1) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за липень 2011 року від 16 серпня 2011 року №9006666236 у розмірі 1 099 685,53 грн., граничним терміном сплати 30 серпня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 92 календарних дні;
2) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за липень 2011 року від 16 серпня 2011 року №9006666242, у розмірі 223 896,55 грн., граничним терміном сплати 30 серпня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 92 календарних дні;
3) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за серпень 2011 року від 15 вересня 2011 року №9007515706, у розмірі 558 060,33 грн., граничним терміном сплати 30 вересня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 61 календарний день;
4) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за серпень 2011 року від 15 вересня 2011 року №9007515706, у розмірі 2 365 424,36 грн., граничним терміном сплати 30 вересня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 61 календарний день;
5) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за серпень 2011 року від 15 вересня 2011 року №9007516002, у розмірі 237 761,39 грн., граничним терміном сплати 30 вересня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 61 календарний день;
6) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 29 квітня 2011 року №31, у розмірі 579 496,00 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
7) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 30 липня 2011 року №63, у розмірі 714 795,00 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
8) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 30 липня 2011 року №63, у розмірі 159 422,90 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
9) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 30 липня 2011 року №63, у розмірі 1 984 962,10 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
10) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 29 квітня 2011 року №31, у розмірі 1 444 192,75 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
11) податкове зобов’язання згідно рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання від 29 квітня 2011 року №31, у розмірі 1 453287,55 грн., граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 49 календарних днів;
12) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за вересень 2011 року від 17 жовтня 2011 року №9008640852, у розмірі 3 189 884,58 грн., граничним терміном сплати 30 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 31 календарний день;
13) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за вересень 2011 року від 17 жовтня 2011 року №9008640844, у розмірі 53 813,58 грн., граничним терміном сплати 30 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 31 календарний день;
14) податкове зобов’язання згідно податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобувають в Україні за вересень 2011 року від 17 жовтня 2011 року №9008640844, у розмірі 156 864,02 грн., граничним терміном сплати 30 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, із затримкою 31 календарний день.
Позивач не погоджується зі спірним податковим повідомленням-рішенням, мотивуючи позовні вимоги тим, що повністю сплатив рентну плату за газовий конденсат, а до грошових зобов’язань за договорами розстрочення норми Податкового кодексу України не застосовуються.
Доводи відповідача, викладені в письмовому запереченні проти позову, співпадають з висновками Акта перевірки.
Окружний адміністративний суд міста Києва частково погоджується з позовними вимогами ДК “Укргазвидобування”, виходячи з наступних мотивів.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Питання порядку обчислення податкових зобов’язань та строк сплати рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні врегульовані в розділі Х Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 260.4 статті 260 Податкового кодексу України податковий розрахунок подається платником починаючи з календарного місяця, що настає за місяцем, у якому такий платник отримав передбачене статтями 35 та 36 Закону України “Про нафту і газ” рішення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до відання якого віднесені питання державного регулювання нафтогазової галузі, про введення родовища або окремого покладу в дослідно-промислову або у промислову розробку.
Відповідно до пункту 260.5 статті 260 Податкового кодексу України платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби:
за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України;
за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Пункт 260.7 статті 260 Податкового кодексу України визначає, що сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.
На підставі платіжних доручень, які долучено до матеріалів справи, суд встановив, що податкове зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за липень 2011 року, граничним терміном сплати 30 серпня 2011 року, у розмірі суми боргу 1 323 582,08 грн. (1 099 685,53 грн. + 223 896,55 грн.) сплачено 31 серпня 2011 року, тобто із затримкою 1 календарний день, а не 92 календарних дні, як зазначено в Акті перевірки.
Податкове зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за серпень 2011 року, граничним терміном сплати 30 вересня 2011 року, у розмірі суми боргу 3 161 246,08 грн. сплачено 30 листопада 2011 року, тобто із затримкою 61 календарний день, так само як визначено в Акті перевірки.
Податкове зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за вересень 2011 року, граничним терміном сплати 30 жовтня 2011 року, у розмірі суми боргу 3 400 562,18 грн. сплачено 30 листопада 2011 року, тобто із затримкою 31 календарний день, так само як визначено в Акті перевірки.
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, за затримку сплати податкового зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за липень 2011 року, на 1 календарний день позивач має сплати штраф у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме 132 358,21 грн., а не 264 416,42 грн., як зобов’язано відповідачем.
За затримку сплати податкового зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за серпень 2011 року на 61 календарний день позивач має сплати штраф у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме 632 249,22 грн., як вірно визначено відповідачем.
За затримку сплати податкового зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за вересень 2011 року на 31 календарний день позивач має сплати штраф у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме 680 112,44 грн., як вірно визначено відповідачем.
В частині застосування штрафу за затримку сплати податкове зобов’язання згідно рішень Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №31 та від 30 липня 2011 року №63 суд звертає увагу на наступне.
На підставі рішення Державної податкової адміністрації України від 29 квітня 2011 року №31 між ДПІ у Богодухівському районі м. Києва та ДК “Укргазвидобування” укладено договір про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №5/31.
На підставі рішення Державної податкової адміністрації України від 30 липня 2011 року №63 між ДПІ у Богодухівському районі м. Києва та ДК “Укргазвидобування” укладено договір про розстрочення грошових зобов’язань від 30 липня 2011 року №7/63.
Водночас відповідно до рішень Державної податкової служби України від 12 жовтня 2011 року №23 та від 12 жовтня 2011 року №38 скасовано рішення Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №31 та від 30 липня 2011 року №63.
Відповідно до пункту підпункту 100.12.2 пункту 100.12 статті 100 Податкового кодексу України передбачено, що договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо:
з’ясовано, що інформація, подана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, перекрученою або неповною;
платник податків визнається таким, що має податковий борг із грошових зобов’язань, які виникли після укладення зазначених договорів;
платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу.
Згідно з пунктом 100.13 статті 100 Податкового кодексу України порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків встановлюється центральним органом державної податкової служби або спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи в межах їх повноважень.
Відповідно до пунктів 4.4, 4.5 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року №1036 (далі по тексту - Порядок), з ініціативи органу державної податкової служби, що уклав договір про розстрочення (відстрочення), орган державної податкової служби вищого рівня, який прийняв рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу), розриває цей договір, про що повідомляє платника податків та відповідний орган державної податкової служби.
У такому випадку підрозділ погашення податкового боргу письмово повідомляє підрозділ обліку та звітності та структурні підрозділи, які здійснюють адміністрування відповідних податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, для здійснення заходів по нарахуванню пені та відповідних штрафних санкцій відповідно до норм чинного законодавства.
Рішення про скасування розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) оформляється на бланку відповідного органу державної податкової служби (додаток 5).
При цьому рішення про розстрочення (відстрочення) скасовується в повному обсязі (за всіма платежами) з одночасним проведенням нарахування процентів за фактичний строк користування розстроченням (відстроченням).
Рішення про скасування раніше прийнятого рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) є підставою для дострокового розірвання договору.
За приписами пунктів 4.6 та 4.7 Порядку з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені (відстрочені) суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Кодексом.
З дня дострокового розірвання договору платник податків зобов’язаний сплатити невнесену суму розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань (податкового боргу) та суму процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення (відстрочення).
Пункт 4.9 Порядку передбачає, що рішення про скасування розстрочення (відстрочення) та дострокове розірвання договору за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене у порядку, встановленому Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби щодо нарахованої суми грошових зобов’язань.
Наведені правові норми свідчать, що підставою для дострокового розірвання договору розстрочення грошових зобов’язань є рішення про скасування раніше прийнятого рішення про розстрочення грошових зобов’язань; при цьому невнесені суми розстрочених грошових зобов’язань (податкового боргу) та суми процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення платник податків має сплатити з дня дострокового розірвання договору платник податків зобов’язаний сплатити невнесену суму розстрочених грошових зобов’язань та суму процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення а з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Кодексом.
Таким чином, з дня скасування рішень Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №31 та від 30 липня 2011 року №63, а саме з 12 жовтня 2011 року позивач має сплатити невнесену суму розстрочених грошових зобов’язань та суму процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення, а з 13 жовтня 2011 року на розстрочені суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у відповідних розмірах; відтак граничним строком сплати невнесеної суми грошових зобов’язань є 12 жовтня 2011 року.
Судом встановлено, що податкове зобов’язання згідно рішення Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 30 липня 2011 року №63, граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, тобто із затримкою 49 календарних днів; податкове зобов’язання згідно рішення Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №31, граничним терміном сплати 12 жовтня 2011 року, фактично сплачено 30 листопада 2011 року, тобто із затримкою 49 календарних днів.
За таких підстав, за затримку сплати податкового зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, згідно рішень Державної податкової адміністрації України про розстрочення грошових зобов’язань від 29 квітня 2011 року №31 та від 30 липня 2011 року №63 на 49 календарних днів позивач має сплати штраф у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу, а саме 1 267 231,26 грн., як вірно визначено відповідачем.
Враховуючи викладене, та беручи до уваги, що податкове зобов’язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувають в Україні, за липень 2011 року сплачено із затримкою 1 календарний день, а не 92 календарних дні, як зазначено в Акті перевірки, податкове повідомлення-рішення ДПІ у Богодухівському районі м. Києва від 05 грудня 2011 року №0002291510 є протиправним та підлягає скасуванню лише в частині зобов’язання сплатити штраф у сумі 132 358,21 грн.
Суд не приймає до уваги доводи позивача про застосування до грошових зобов’язань за договорами розстрочення положень відповідних договорів, оскільки станом на 12 жовтня 2011 року такі договори вважаються розірваними, а за несвоєчасну сплату невнесених сум розстрочених грошових зобов’язань застосовується штраф у розмірі, передбаченому пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, ДПІ у Богодухівському районі частково доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ДК “Укргазвидобування” підлягає задоволенню частково.
Відповідно до частини третьої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Дочірньої компанії “Укргазвидобування” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз Україна” задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Богодухівському районі Харківської області від 05 грудня 2011 року №0002291510 в частині зобов’язання сплатити штраф у сумі 132 358,21 грн.
3. В іншій частині адміністративного позову відмовити.
4. Присудити з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань за зобов’язаннями Державної податкової інспекції у Богодухівському районі Харківської області Державної податкової служби на користь Дочірньої компанії “Укргазвидобування” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз Україна” понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 99,86 грн. (дев’яносто дев’ять гривень вісімдесят шість копійок).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко