Постанова № 24700387, 31.05.2012, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
2а/2370/1497/2012
Номер документу
24700387
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2012 року Справа № 2а/2370/1497/2012

9 год. 25 хв.м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Гаврилюка В. О.,

секретар судового засідання -Білоус А. М.,

за участю:

представника позивача -Передрія А. С.,

відповідача -не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів,

встановив:

Черкаський міський центр зайнятості подав позов, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 2 283 грн. 52 коп. коштів, виплачених як допомога по безробіттю.

31 травня 2012 року на адресу суду надійшло клопотання від позивача про зменшення позовних вимог у зв'язку з тим, що відповідач сплатила 300 грн. боргу, а тому позивач просив стягнути з відповідача 1 983 грн. 52 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в період перебування на обліку в центрі зайнятості з 25.11.2010р. по 30.03.2012р. відповідач приховав факт працевлаштування з 01.07.2011р. по 30.09.2011р. до приватного підприємства "УКРБУДПРОЕКТ", що стало підставою для прийняття рішення про повернення коштів, сплачених як допомога по безробіттю в розмірі 2 283 грн. 52 коп., з яких відповідач сплатив лише 300 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу без його участі на підставі наданих документів.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Відповідно до пункту 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року № 803-XII в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах: працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб; громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство"; обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях; які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу; які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах; працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов'язані із забезпеченням діяльності посольств і місій.

Частиною 1 статті 2 Закону № 803-XII передбачено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Частиною 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, а відповідно до пункту 3 цієї статті сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Крім того, в силу пункту 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000р. № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 року за № 915/5136, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Судом встановлено, що 25.11.2010р. відповідач подав до Черкаського міського центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного та зазначив, що в даний час не є найманим працівником, не укладав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності. Згідно наказу позивача відповідачу надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю як застрахованій особі.

30.03.2012р. ОСОБА_2 було знято з обліку, відповідно до абзацу 15 пп.1. п. 20 "Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних " у зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мало місце під час одержання допомоги по безробіттю. В період перебування на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного відповідачу була виплачена допомога по безробіттю в розмірі 7 448 грн. 51 коп.

30 березня 2012 року головним спеціалістом-бухгалтером відділу бухгалтерського обліку та соціальних виплат на підставі п. 5 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" складено акт № 49 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в якому зазначено про те, що 01.07.2011р. ОСОБА_2 була прийнята на роботу в приватне підприємство ПП "УКРБУДПРОЕКТ".

Отже, за період з 25.11.2010р. по 30.09.2011р. відповідач, будучи зареєстрованим як безробітний, відносився до категорії зайнятого населення, а тому не мав права на отримання допомоги по безробіттю. Про факт працевлаштування 01.07.2011р. відповідач не повідомив Черкаський міський центр зайнятості. За вказаний період відповідачу виплачена допомога по безробіттю в розмірі 2 283 грн. 52 коп.

30 березня 2012 року за № 212 Черкаський міський центр зайнятості прийняв наказ про повернення відповідачем виплачених йому коштів в сумі 2 283 грн. 52 коп. Копії акту та наказу отримані відповідачем 30.03.2012р., однак останній у встановленому законодавством порядку наказ не оскаржив, в добровільному порядку вказану суму коштів не повернув в повному обсязі, сплативши лише 300 грн.

Згідно статті 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Черкаського міського центру зайнятості (18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, ідентифікаційний код 21367756) кошти, виплачені як допомога по безробіттю, в розмірі 1 983 (одна тисяча дев'ятсот вісімдесят три) грн. 52 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.О. Гаврилюк