копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2012 р. Справа № 2а-11182/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
10 вересня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області звернулось з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при проведенні перевірки посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області магазину за адресою: АДРЕСА_1 який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, встановлені порушення статті 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями), а саме встановлено факт зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. 15.03.2010 р. рішенням РУ Департаменту САТ ДПА України у Дніпропетровської області № 040536, відповідно до ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 3400,00 гривень. Відповідачем не було вжито заходів для погашення фінансової санкції.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2010 року зупинено провадження по справі № 2а-11182/08/0470 до набрання законної сили судовим рішенням по справі Дніпропетровського окружного адміністративного суду № 2а-5317/10/0470 за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 040536 від 15.03.2010 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2012 року поновлено провадження по справі № 2а-11182/10/0470.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, просив розглянути справу без його участі, надавши письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання визначено Наказом ДПА України від 28.05.2002 р. № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру». Розділом 2 Порядку передбачено, що для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв суб'єкти господарювання подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання. Заява про внесення місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 2. До заяви додаються нотаріально посвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, копія документа, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, свідоцтво на право власності та інше). Довідка видається протягом 7 календарних днів від дати подання заяви. Довідка є документом суворої звітності. Довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки. Представник зазначив, що на момент перевірки документи на отримання зазначеної довідки були вже подані відповідачу і зазначена довідка була отримана позивачем 01 квітня 2010 року. Ця довідка була надана з запізненням на підставі того, що у відповідача не було достатньої кількості бланків на отримання зазначених довідок, а також були дуже великі черги за отриманням цих довідок. Крім цього, на офіційному сайті Державної Податкової Адміністрації України з'явився проект Наказу від 04 лютого 2010 р. про внесення змін в Наказ № 489, де пропонується перенести набрання чинності норм, регулюючих видачу довідки про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на 01 квітня 2010 року.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області (далі РУ Департаменту САТ ДПА України у Дніпропетровській області), у порядку визначеному законодавством, проведено перевірку магазину за адресою: АДРЕСА_1 який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, про що складено акт перевірки від 18.02.2010 р. № 149/32/1988017942.
У ході проведення перевірки виявлено порушення 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями) а саме, встановлено факт зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, а саме: у магазині знаходились алкогольні напої на загальну суму 1174,87 грн. та тютюнові вироби на загальну суму 827,35 грн. відповідно до опису алкогольних напоїв та тютюнових виробів, завіреного продавцем фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.
15.03.2010 р. рішенням РУ Департаменту САТ ДПА України у Дніпропетровської області № 040536, відповідно до абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 3400,00 гривень.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 15.03.2010 р. № 040536 ОСОБА_2 отримала 18.03.2010 р.
Статтею 15 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Абзацом 11 ч. 2 ст.17 Закону України № 481/95-ВР встановлено, що у разі зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн.
Приймаючи рішення по справі, суд також враховує, що ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26 травня 2011 року по справі № 2а-5317/10/0470, яка набрала законної сили 01 червня 2011 року, позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 040536 від 15.03.2010 року залишено без розгляду.
Таким чином, на час розгляду справи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 040536 від 15.03.2010 року є чинним та обов'язковим для виконання.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень (три тисячі чотириста гривень 00 коп.) до Державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДК у Дніпропетровській області, код банка 24230986, р/р 31113106700030, МФО 805012.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 06 червня 2012 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник