Постанова № 24692616, 13.06.2012, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
13.06.2012
Номер справи
34/5005/525/2012
Номер документу
24692616
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.12р. Справа № 34/5005/525/2012

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Примак С.А.

при секретарі судового засідання Зайцевій С.А.

за участю представників сторін:

від кредитора: ОСОБА_1, дов. від 13.01.2012р.;

від боржника: не з'явився;

розпорядник майна: Саричева Н.В. (арбітражний керуючий, ліцензія НОМЕР_1);

ФСС з ТВП - представник ОСОБА_3, довіреність від 06.01.12р.;

ТОВ "Агора 2007" - представник ОСОБА_4, довіреність від 13.04.12р.;

Криворізька Південна МДПІ - представник ОСОБА_5, довіреність від 27.03.12р.;

Криворізька Південна МДПІ - представник ОСОБА_6, довіреність від 12.06.12р.;

від Головного управління юстиції: ОСОБА_7, дов. №11-19/1/310 від 21.03.2012р.;

ТОВ "Агросвіт" з ІІ - представник Трофімов С.Ю., паспорт НОМЕР_2 вид. Саксаганським РВ Криворізького МУ УМВС України у Дніпропетровській області.

Міністерство Аграрної політики та продовольства України: не з'явився

розглянувши справу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Д", Дніпропетровська обл., смт. Ювілейне

до боржника Державного підприємства "Степове", м. Кривий Ріг

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Степове", м. Кривий Ріг порушено ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 20.01.12р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Д", Дніпропетровська область, смт. Ювілейне на підставі ст.ст. 6, 7 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.12р. у справі №34/5005/525/2012 введена процедура розпорядження майном боржника Державного підприємства «Степове», Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, п/в Рахманівка (код ЄДРПОУ 14304716) та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Саричеву Наталію Вячеславівну, ліцензія НОМЕР_1 від 25.11.09р.

17.02.12р. в газеті "Голос України" № 31(5281) опубліковано оголошення про порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника.

05.04.2012р. господарським судом Дніпропетровської області затверджено реєстр вимог кредиторів у справі на загальну суму 8 023 670,82 грн.

28.04.2012р. до господарського суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів - ТОВ «Фактор Д»щодо відкриття ліквідаційної процедури у справі, призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Саричевої Наталії Вячеславівни (ліцензія НОМЕР_1 від 25.11.09р.).

04.05.2012р. голова комітету кредиторів ТОВ «Фактор Д»долучив до матеріалів справи протокол зборів комітету кредиторів №1 від 28.04.2012р.

Ухвалою господарського суду від 14.05.2012р. для розгляду вищезазначеного клопотання комітету кредиторів призначено судове засідання на 05.06.2012 р. за обов'язковою участю розпорядника майна, представників, боржника, членів комітету кредиторів ТОВ "Фактор Д", ТОВ "Агросвіт", ТОВ "Агора 2007", директора ДП "Степове" Босий Д.Г. та представника Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства юстиції. Копію ухвали про призначення судового засідання направлено всім кредиторам згідно з реєстром вимог кредиторів та учасникам у справі.

Розгляд справи було відкладено на 13.06.2012р. на 14:20 год.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредиторів, розпорядника майна, учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора з огляду на наступне.

Відповідно до частини четвертої статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений банкрутом.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон, Закон про банкрутство) до виключної компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Комітет кредиторів також подає пропозицію по призначенню ліквідатора банкрута ( ст.ст.17,24 Закону про банкрутство).

Матеріалами справи підтверджується, що на виконання вимог ухвали господарського суду від 05.04.2012 р., якою була встановлена дата проведення перших загальних зборів кредиторів, такі збори відбулись 17.04.2012 р. за місцезнаходженням боржника, як того вимагає ст.16 Закону про банкрутство. Про дату, час та місце проведення перших загальних зборів кредиторів всі кредитори згідно з реєстром вимог кредиторів повідомлені розпорядником майна цінними листами, докази направлення листів долучені до матеріалів справи про банкрутство.

18.04.2012р. розпорядник майна долучив до матеріалів справи протокол зборів кредиторів від 17.04.2012р., відповідно до якого визначено кількісний склад комітету кредиторів у складі: ТОВ «Фактор Д», ТОВ «Агора 2007»та ТОВ «Агросвіт».

Станом на 13.06.2012 р. скарг від кредиторів щодо проведення перших загальних зборів кредиторів, обрання комітету кредиторів до суду не надходило. Про відсутність скарг на проведення перших загальних зборів кредиторів повідомив також розпорядник майна боржника.

Таким чином, господарським судом встановлено, що комітет кредиторів боржника обраний на зборах кредиторів, які проведені належним чином за місцезнаходженням боржника у відповідності до ухвали господарського суду від 05.04.2012р., тому комітет кредиторів є повноважним.

На засіданні комітету кредиторів, яке відбулось 28.04.2012р., розглядалось питання про визначення подальших процедур банкрутства, які можуть бути застосовані до Державного підприємства «Степове». За результатами розгляду означеного питання та аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, прийнято рішення про звернення з клопотанням до господарського суду, щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури відносно нього, призначення ліквідатором Державного підприємства «Степове» арбітражного керуючого Саричевої Наталії Вячеславівни.

Таке рішення комітетом кредиторів Державного підприємства «Степове», прийнято одноголосно на підставі висновку розпорядника майна за результатами аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника, у межах повноважень, передбачених частиною 8 статті 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

25.05.2012р. до матеріалів справи долучено Аналіз фінансового стану та аналіз наявності ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства Державного підприємства «Степове», з якого вбачається наступне.

При здійсненні аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства протягом досліджуваного періоду (2009 -2011 роки) встановлено:

Значення основних показників та коефіцієнтів значно відрізняються в негативну сторону від нормативних.

Підприємство є залежним від зовнішніх джерел фінансування, не має достатнього рівня фінансової стійкості, у нього не достатньо власних оборотних засобів.

Підприємство має позитивну динаміку джерел власних коштів.

Протягом аналізуємого періоду рентабельність продукції підприємства зменшується.

Виявлено і інші негативні показники фінансово-економічного стану підприємства:

ДП «Степове»має ознаки поточної неплатоспроможності, що робить неможливим виконання ним своїх зобов'язань перед кредиторами.

Станом на 31.12.2011 року кредиторська заборгованість перевищила дебіторську на 3613,0 тис. грн. , що в 22,9 рази більше дебіторської заборгованості.

За підсумками аналізуємого періоду значення коефіцієнта покриття та коефіцієнта забезпечення власними засобами відповідає за 2011 рік значно менший нормативного.

Ознаки фіктивного банкрутства: згідно проведеного аналізу (Таблиця №14) на підприємстві показник забезпечення зобов'язань боржника всіма його активами був більше одиниці при негативній рентабельності. Це може свідчити про відсутність ознак фіктивного банкрутства на підприємстві.

Ознаки доведення до банкрутства: Інформація щодо неправомірних дій відповідальних осіб боржника, що призвели до фінансової неспроможності (договорів, укладених із корисних мотивів, або здійснення інших дій, які відповідно до ст. 219 КК України, кваліфікуються умисними та призвели до стійкої фінансової неспроможності суб'єкта підприємницької діяльності) відсутня. Згідно проведеного аналізу результати цього аналізу можуть вказувати на відсутність ознак доведення до банкрутства.

Ознаки приховуваного банкрутства: ознак дій з приховування банкрутства, а саме надання третім особам (банківським установам, державним установам, постачальникам, покупцям) за відома неправдивої інформації про фінансово-господарський стан підприємства; можливість визнання причинного зв'язку між наданою інформацією та збитками, які зазнала третя особа, при проведенні аналізу не встановлено.

Встановлено ознаки стійкої фінансової неспроможності підприємства, а саме:

відхилення показників ліквідності від граничного значення;

збиткова діяльність протягом двох років.

В результаті проведеного аналізу фінансово-господарського стану ДП «Степове»за період 2009 -2011 роки відсутні можливі ознаки приховуваного банкрутства.

Враховуючи вищевикладене, пропонується у подальшому провадженні у справі про банкрутство ДП «Степове»застосувати процедуру ліквідації підприємства.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 44 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»при введенні процедури розпорядження майном боржника аналіз фінансового становища сільськогосподарського підприємства повинен здійснюватися з урахуванням сезонності сільськогосподарського виробництва та його залежності від природно-кліматичних умов, а також можливості задоволення вимог кредиторів за рахунок доходів, які можуть бути одержані сільськогосподарським підприємством після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт.

Аналізуючи баланси підприємства на звітні дати ( таб. №1) можливо зробити висновок, що на підприємстві протягом періоду, що аналізується відсутні довгострокові біологічні активи, що свідчить про невиконання основної функції сільськогосподарського підприємства. Окрім того, незавершене виробництво протягом трьох років суттєво зменшувалося і на кінець періоду, що підлягав аналізу взагалі відсутнє.

Тобто, у зв'язку з відсутністю довгострокових біологічних активів та незавершеного виробництва, враховуючи сезонність сільськогосподарського виробництва підприємством не можливо задовольнити вимоги кредиторів за рахунок доходів, які можуть бути одержані сільськогосподарським підприємством після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт.

Також, розпорядником майна надано копію балансу підприємства-боржника за І квартал 2012р.

З балансу підприємства станом на 31.03.2012р. вбачається, що активи боржника складають 4 228 тис. грн., із яких: необоротні активи 2 262 тис. грн., оборотні активи 1 171 тис. грн. В той же час, 05.04.2012р. господарським судом Дніпропетровської області затверджено реєстр вимог кредиторів у справі на загальну суму 8 023 670,82 грн. Із вищезазначеного вбачається, що різниця між активами боржника і його зобов'язаннями становить 3 795 тис. грн., що свідчить про наявність ознак неоплатності боржника та є підставою для визнання боржника банкрутом.

Крім того, ухвалою від 09.02.2012р. господарський суд з метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, зобов'язав кредитора Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАКТОР Д" опублікувати оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у офіційному друкованому органі.

17.02.12р. в газеті "Голос України" № 31(5281) опубліковано оголошення про порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника.

Відповідно до ч. 7 ст. 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" фізичні особи та (або) юридичні особи, які бажають взяти участь у санації боржника (далі - інвестори), можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації (план санації).

Згідно з п. 10.8. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.04 № 04-5/119 10.8. Особи, які бажають взяти участь у санації боржника (інвестори) відповідно до частини 7 статті 14 Закону, можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації чи план санації. Закінчення тридцятиденного строку, встановленого частиною 1 статті 14 Закону для виявлення кредиторів, не є підставою для відмови у прийнятті та розгляді таких заяв.

Розпорядник майна повідомив суд, що за час провадження справи про банкрутство пропозицій від інвесторів, санаторів та інших бажаючих осіб щодо оздоровлення фінансового положення боржника не надходило. Пропозицій щодо поліпшення долі боржника та виходу з кризи від засновників не надходило. Жодної пропозиції щодо проведення процедури санації боржника та укладання мирової угоди не надходило.

Враховуючи критичну неспроможність, відсутність внутрішніх резервів для відновлення платоспроможності, суд приходить висновку про можливість задоволення вимог кредиторів лише через ліквідаційну процедуру Державного підприємства «Степове».

Присутні у судовому засіданні розпорядник майна, представники кредиторів висловились за визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державну політику щодо запобігання банкрутству, а також забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом стосовно державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків здійснює державний орган з питань банкрутства.

Боржник є державним підприємством, а отже, у відповідності із ч.2 п.2 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, одним із повноважень державного органу з питань банкрутства є надання, у випадках передбачених Законом, господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих.

Ухвалою господарського суду від 14.05.12р. у справі №34/5005/525/2012 суд зобов'язав Головне управління юстиції в Дніпропетровській області надати до суду погоджену пропозицію по кандидатурі ліквідатора Державного підприємства «Степове».

Між тим, як вбачається з матеріалів справи, станом на 13.06.12р. до суду не надійшло будь-яке письмове погодження Міністерства юстиції України щодо кандидатури арбітражного керуючого.

Відповідно до ч.1 ст. 24 Закону про банкрутство ліквідатор призначається господарським судом у порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією. Останній згідно зі ст.17 Закону пропонується комітетом кредиторів.

Згідно з п. 10.2. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.04 № 04-5/119 у призначенні керуючого санацією суду слід враховувати ті ж обставини, що й у призначенні розпорядника майна.

Згідно з п. 6.1.2. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.04 № 04-5/119 правом запропонувати господарському суду кандидатуру розпорядника майна наділені кредитори та державний орган з питань банкрутства стосовно державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків.

Судам при порушенні провадження у справах про банкрутство державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, слід залучати до участі у справі державний орган з питань банкрутства та здійснювати призначення розпорядника майна такого боржника у підготовчому засіданні з урахуванням пропозицій державного органу з питань банкрутства щодо кандидатури розпорядника майна (у разі їх надходження). Такий висновок підтверджено постановою Верховного Суду України від 18.05.2004 у справі N 6/260-4/201.

Отже, відповідно до положень ч.2 п.2 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", право надавати суду пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна належить державному органу з питань банкрутства та кредиторам боржника (комітету кредиторів). При цьому, вирішення питання про обрання та призначення кандидатури ліквідатора підприємства-банкрута є прерогативою господарського суду. Даної позиції дотримується також Вищий господарський суд України у своїй Постанові від 08.02.2011р. по справі № 50/279-б.

Разом з тим, пропозиції мають бути подані державним органом з питань банкрутства у встановлений судом строк.

Відповідно до п. 62 постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року № 15 "Про судову практику у справах про банкрутство", у разі відсутності погодження державним органом з питань банкрутства жодної кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна (керуючим санацією, ліквідатором) у встановлений господарським судом строк, суд самостійно призначає кандидатуру з числа зареєстрованих державним органом з питань банкрутства арбітражних керуючих, запропонованих кредиторами відповідно до зазначеного Порядку подання пропозицій.

Відповідно до п. 2 Порядку внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого Наказом Міністерства юстиції України №368/5-а від 05.03.2012р., кандидатури арбітражних керуючих для призначення їх розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених Законом, пропонуються господарському суду Мін'юстом України, крім кандидатур арбітражних керуючих для призначення їх ліквідаторами у процесі провадження справ про банкрутство відсутнього боржника, які пропонуються головними управліннями юстиції Мін'юсту України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні органи з питань банкрутства).

Відповідно до п. 3 Порядку підставою для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) зокрема є ухвала господарського суду, яка містить одне з таких положень: про порушення справи про банкрутство; про введення санації чи ліквідаційної процедури; про усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків розпорядника, керуючого санацією, ліквідатора; про надання Мін'юстом України господарському суду кандидатури арбітражного керуючого для призначення його розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором.

Згідно з п. 4 Порядку Мін'юст України формує і розміщує на офіційному веб-сайті Мін'юсту України перелік підприємств, щодо яких є підстави для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Перелік підприємств готується структурним підрозділом Мін'юсту України, який відповідно до положення про нього забезпечує реалізацію повноважень Мін'юсту України у сфері банкрутства, за наявності підстав для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), визначених у пункті 3 цього Порядку, які в установленому порядку надійшли на адресу Мін'юсту України.

Перелік підприємств розміщується на офіційному веб-сайті Мін'юсту України щоп'ятниці в розділі «Підготовка пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих»підрубрики «Банкрутство»рубрики «Напрями діяльності Міністерства».

Відповідно до 5 Порядку не пізніше наступного робочого дня після розміщення Переліку підприємств на офіційному веб-сайті Мін'юст України письмово звертається до уповноважених органів управління державним майном з проханням висловити свою позицію щодо арбітражних керуючих для призначення їх розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами підприємств, включених до Переліку підприємств.

Згідно з п. 6 Порядку, протягом 7 календарних днів з дня розміщення Переліку підприємств на офіційному веб-сайті Мін'юст України приймає звернення щодо кандидатур арбітражних керуючих для внесення пропозицій господарському суду щодо призначення розпорядниками майна, керуючими санацією або ліквідаторами боржників (банкрутів).

В інформаційному повідомленні про Перелік підприємств, розміщеному на офіційному веб-сайті Мін'юсту України, обов'язково зазначається день завершення прийому звернень.

У разі якщо в ухвалі господарського суду визначено більш ранній строк для внесення Мін'юстом України кандидатури арбітражного керуючого, вказаний в абзаці першому цього пункту строк може бути скорочений, про що обов'язково зазначається в інформаційному повідомленні про Перелік підприємств.

Таким чином, на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано Перелік підприємств, щодо яких є підстави для внесення Міністерством юстиції пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих (станом на 01.06.2012), до якого також ввійшло Державне підприємство «Степове».

Згідно з абзацом другим пункту 6 Порядку внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 № 368/5-а та зареєстрованого Міністерством юстиції України 05.03.2012 за № 358/20671, останній день прийому звернень - 07.06.2012.

Зважаючи на те, що ухвалою господарського суду від 14.05.12р. у справі №34/5005/525/2012 Головне управління юстиції в Дніпропетровській області зобов'язано надати до суду погоджену пропозицію по кандидатурі ліквідатора Державного підприємства «Степове», проте станом на 13.06.12р. до суду не надана пропозиція державного органу з питань банкрутства по кандидатурі арбітражного керуючого на участь у якості ліквідатора у справі, та вимоги ухвали від 14.05.12 не виконані.

З огляду на вищевикладене, господарський суд доходить висновку про те, що відповідний державний орган з питань банкрутства не реалізував надане йому Законом право щодо внесення господарському суду пропозицій кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, а господарський суд не зобов'язаний спонукати вказаний орган реалізувати надані йому права.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішень про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника.

Також, до суду надійшла згода арбітражного керуючого Саричевої Наталії Вячеславівни, ліцензія НОМЕР_1 від 25.11.2009р. на призначення ліквідатором Державного підприємства «Степове».

Враховуючи рішення комітету кредиторів та той факт, що пропозиції по санації боржника до суду не надходили, господарський суд прийшов висновку про необхідність прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік згідно статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», призначення ліквідатором арбітражного керуючого Саричевої Наталії Вячеславівни, ліцензія НОМЕР_1 від 25.11.2009р.

Згідно зі ст. 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 23 Закону):

підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому розділом 3 Закону про банкрутство;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадку і порядку, передбаченому розділом 3 Закону про банкрутство.

Частиною другою ст. 23 Закону передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник боржника звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 22, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати Державне підприємство "Степове", м. Кривий Ріг (ЄДРПОУ 14304716) - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік до 13.06.12 року.

Ліквідатором Державного підприємства "Степове", м. Кривий Ріг призначити арбітражного керуючого Саричеву Наталію Вячеславівну, ліцензія НОМЕР_1 від 25.11.2009р.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, повноваження власника (власників) майна банкрута, покласти на ліквідатора виконання їх повноважень.

Зобов'язати ліквідатора:

- у 5-ти денний термін з дня прийняття цієї постанови опублікувати оголошення в офіційних друкованих органах про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

- невідкладно прийняти до свого відання майно боржника, вживати заходів по забезпеченню його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснити інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, виконувати повноваження керівника (органів управління) банкрута, формувати ліквідаційну масу, реалізовувати майно банкрута для задоволення вимог кредиторів у порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Ліквідатору використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки боржника підлягають закриттю ліквідатором.

Реалізація майна боржника, звернення на нього стягнення кредиторами, а також задоволення вимог кредиторів боржника відбувається виключно в порядку, визначеному Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

- не рідше одного разу на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

- у ліквідаційному балансі відображати капіталізовані суми на відшкодування шкоди, завданої працівникам підприємства-банкрута, що отримали трудове каліцтво чи професійне захворювання.

Зобов'язати ліквідатора Саричеву Н.В. у строк до 13.06.2013р. подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс з документами, які відбувались при здійсненні ліквідаційної процедури, копії договорів купівлі-продажу, акти приймання-передач і майна, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів, тощо.

Суддя С.А. Примак