Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/5423/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойда Т.В.
при секретарі Сметана М.В.
з участю представника позивача Єфімової С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дебальцевського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
в с т а н о в и в :
У травні 2012 року Дебальцевський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що постановами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області від 27 лютого 2012 року №143465 та №143466 на підставі актів перевірки від 26 січня 2012 року №045904 та №045909 щодо приватного підприємця ОСОБА_2 на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовані фінансові санкції у розмірі 3400 грн.
В установлений законом строк суми штрафу сплачені не були, у зв'язку з чим просив стягнути їх з відповідача.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з підстав, наведених в позовній заяві. Просив задовольнити позов.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Судом встановлено, що за результатами проведеної Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області рейдової перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом складено акт від 26 січня 2012 року №045904, в якому вказувалося на те, що під час здійснення регулярних пасажирських перевезень на транспортному засобі марки ПАЗ 4234, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2, перевізник не забезпечив наявності у водія транспортного засобу визначених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, а саме: витягу з паспорту маршруту, квитково-касового листа, який видано на вказаний транспортний засіб. З актом водія відповідача ознайомлено в день його складання.
Також складено акт від 26 січня 2012 року №045909, в якому вказувалося на те, що під час здійснення регулярних пасажирських перевезень на транспортному засобі марки ПАЗ 32054 07, номерний знак НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2, перевізник не забезпечив наявності у водія транспортного засобу визначених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, а саме: витягу з паспорту маршруту, квитково-касового листа, який видано на вказаний транспортний засіб. З актом водія відповідача ознайомлено в день його складання.
На адресу відповідача листом від 01 лютого 2012 року направлено повідомлення про призначення розгляду справ про порушення на 27 лютого 2012 року.
Розгляд справ відбувся без участі перевізника.
Постановами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Донецькій області від 27 лютого 2012 року №14365 та №143466 щодо фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовані фінансові санкції у розмірі по 1700 грн. (загалом - 3400 грн.)
Постанови направлено на адресу відповідача, однак штраф сплачено не було.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень для водія автобуса є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно з п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п.п. 20 й 27 Порядку за результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за відповідною формою.
Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Пунктом 28 Порядку визначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно з п. 29 Порядку копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За порушення норм законодавства про автомобільний транспорт, що знайшло підтвердження в ході розгляду справи, суб'єктом владних повноважень щодо відповідача правомірно застосовані санкції у вигляді штрафу в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи сума штрафу сплачена не була, тому вона підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Дебальцевського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) на користь державного бюджету (розрахунковий рахунок 31112106700002 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, код платежу 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, одержувач бюджет міста Донецька) фінансові санкції в сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Логойда Т. В.