Центрально-Міський районний суд м.Макіївки
Справа № 0552/3055/2012
Провадження № 2/0552/1425/2012
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2012 року м. Макіївка
Суддя Центрально- Мыського районного суду міста Макіївки Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Центрально - Міської районної адміністрації Макіївської міської ради, третя особа - Державне підприємство «Шахта імені ОСОБА_3» про покладання зобов*язання здійснити виплату компенсації на придбання вугілля з 2012 року та надання вугілля за 2011 рік,
В С Т А Н О В И В :
30 травня 2012 року у порядку цивільно - процесуального законодавства на розгляд до суду надійшов позов ОСОБА_2 з вимогами до Управління праці та соціального захисту населення Центрально - Міської районної адміністрації Макіївської міської ради, третя особа - Державне підприємство «Шахта імені ОСОБА_3» про покладання зобов*язання здійснити виплату компенсації на придбання вугілля з 2012 року та надання вугілля за 2011 рік. При обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив про те, що службовими особами відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Центрально - Міської районної адміністрації Макіївської міської ради порушуються його конституційні права на отримання компенсації за вугілля відповідно до положень статті 43 та 48 Гірничого Закону України як особи, яка має право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби. Зазначені дії вважає неправомірними, як такі, що порушують його законні права.
Відповідно до положень статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо : 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
В статтях 2,17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод і інтересів суб*єктів права у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування при здійсненні ними владних управлінських функцій; компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб*єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб*єкт владних повноважень»означає орган державної влади, орган місцевого масо врядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб*єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень
( п.7 ч.1 ст. 3 КАС).
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів( осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Критеріями розмежування справи цивільного судочинства від справи адміністративного судочинства є одночасно суб*єктивний склад учасників процесу та характер спірних правовідносин.
Із матеріалів позовної заяви убачається, що ОСОБА_2 не згоден з правомірністю дій відповідача- Управління праці та соціального захисту населення Центрально - Міської районної адміністрації Макіївської міської ради, який є суб*єктом владних повноважень, тому має місце спір щодо захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку органів державної влади. Розгляд такого спору згідно положень статті 15 ЦПК України не повинен проводитися у порядку цивільного судочинства, а у порядку адміністративного судочинства, як це передбачено положеннями статей 2 та 17 КАС України.
Відповідно до положень пункту 1 частини 2 статті 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження по справі у зв*язку з тим, що зазначений спір не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Керуючись статтями 2, 15, 122 293 Цивільно - процесуального кодексу України,
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Центрально - Міської районної адміністрації Макіївської міської ради, третя особа - Державне підприємство «Шахта імені ОСОБА_3» про покладання зобов*язання здійснити виплату компенсації на придбання вугілля з 2012 року та надання вугілля за 2011 рік,
відмовити у зв*язку з тим, що зазначений спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Роз*яснити позивачу його право на звернення з такими позовними вимогами до суду у порядку адміністративного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана в Апеляційний суд Донецької області через Центрально - Міський районний суд міста Макіївки протягом п*яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається у той же строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя : О.В. Неженцева