ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.06.12Справа №2а-588/12/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Кравченко М.М.;
при секретарі - Коваль К.М.,
за участю: прокурора - Алісова О.В., на підставі службового посвідчення;
представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 44/9/10-039 від 15.03.2012 року;
представник відповідача - ОСОБА_2, довіреність № 2/8 від 10.01.2012 року;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Першого заступника прокурора м. Севастополя до Відкритого акціонерного товариства "Завод "Молот" про стягнення заборгованості.
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник прокурора м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Завод "Молот" про стягнення заборгованості.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 березня 2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-588/12/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16 березня 2012 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Під час розгляду справи представник позивача надала клопотання про уточнення позовних вимог, відповідно до якого уточнила суму вимог з податку на прибуток підприємств, яка на час розгляду справи склала 55 622,81 грн., а загальна сума до стягнення 522 809,90 грн.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані Податковим кодексом України.
Представник відповідача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення адміністративного позову не заперечував.
Відповідно до ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 05 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши документи і матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
У відповідності зі ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами та заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Відповідно до п. 4 ст. 17. ч.2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів відноситься розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави, в порядку, встановленому цим кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії процесу.
Відповідно до ст.ст. 1, 2, 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби є органами виконавчої влади. До системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах, які виконують завдання щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Отже, органами, наділеними державою повноваженням виступати стороною у судових спорах з питань обчислення та своєчасності сплати податків та зборів до бюджету, є податкові інспекції Державної податкової служби України, зокрема державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя (далі-Позивач).
Несвоєчасна сплата податків і зборів до бюджету сприяє несвоєчасному виконанню державних фінансових програм, спрямованих на підтримку та розвиток економіки держави, що створює загрозу державним економічним інтересам.
Відповідно до ст.ст. 15, 16, 22, ПК України, платниками податків визнаються юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку. Платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки.
Платник податків, відповідно до п. 49. 2 ст. 49 ПК України, зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Так, відкрите акціонерне товариство "Завод "Молот" є платником податків, який перебуває на обліку у Позивача.
Відповідачем, відповідно до декларації № 108 190 від 19.01.2012 року за платежем № 14010100 - податок на додану вартість (ПДВ) визначено зобов'язання оплати - 46 161,00 грн.
Згідно з вимогами ст. 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації.
Таким чином, граничний строк сплати ПДВ за вищевказаною декларацією закінчився 30.01.2012 року.
За даними облікової картки платника податку, станом на 15.02.2012 року товариство суму ПДВ розміром 46 161,00 грн., визначену у декларації № 108 190 від 19.01.2012 року, не сплатило, у зв'язку з чим на цю суму збільшилась недоїмка по зазначеному податку.
Крім того, за декларацією № 119057 від 08.02.2012 року відповідач визначив суму податкового зобов'язання з податку на прибуток 70 396,00 грн.
Платниками податку на прибуток, відповідно до пп. 131.1. п. 133.1 ст. 131 Податкового кодексу України, є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами. Платник податків, відповідно до ст. 57 ПК України, зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, строк сплати відповідачем зобов'язання з податку на прибуток за декларацією № 119057 від 08.02.2012 року закінчився 19.02.2012 року, проте, відповідно до облікової картки платника податку станом на 05.06.2012 року по платежу № 11021000 - податок на прибуток підприємств, несплаченою залишилася сума податкового зобов'язання 55 622,81 грн.
Також Державною податковою інспекцією у Ленінському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0011440172 від 06.12.2011 року на підставі акту перевірки про результати дотримання вимог податкового та валютного законодавства № 133/23-1/0 від 22.11.2011року, згідно з п. 54.3 ст. 54, п.123.1 ст.123, п.127.1, ст.127,п.119.2 ст. 119, п. 7 підрозділу 10 розділу XX ПК України, яким було визначено відповідачу податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 331 027,86 грн., штрафні санкції у розмірі 82 757 грн. та пеню 7 241,07 грн., всього на загальну суму 421 026, 90 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення надіслано на адресу товариства рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно з п. 58.3. ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Незважаючи на вказані вимоги законодавства, відповідач не сплатив визначені позивачем зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, а також їх не оскаржував, у результаті чого за відкритим акціонерним товариством "Завод "Молот", згідно облікової картки платника податку станом на 15.02.2012 року, рахується недоїмка за платежем № 11010101 - податок на доходи найманих працівників у розмірі 331 027, 86 грн., штрафних санкціях у розмірі 82 757 грн. та пені 7 241,07 грн.
Якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, відповідно до п. п. 59.1. 59.4 ст.59 ПК України, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем на адресу відповідача надсилалася перша податкова вимога № 1/518 від 15.10.2010 року, на підставі п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з пропозицією погасити наявну податкову заборгованість перед бюджетом, що становила 79 728, 88 грн., яку вручено 18.10.2010 бухгалтеру товариства під особистий підпис. В подальшому інспекцією також на підставі п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", надіслано відповідачу другу податкову вимогу № 2/611 від 18.11.2010 року з пропозицією погасити наявну податкову заборгованість у розмірі 79 743,99 грн., яку відповідачем отримано 25.11.2010 року, згідно з повідомленням про вручення.
У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає, відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, вся сума податкового боргу такого платника податку, що виникла після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Несплачені упродовж січня-лютого 2012 року вищенаведені податкові зобов'язання з податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 522 809,9 грн., виникли після внесення податкових вимог, у зв'язку з чим підлягають стягненню в повному обсязі.
Згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 30472598 від 28.02.2011, в податковій заставі знаходяться активи платника податків згідно з актом опису № 3/24 - 051 від 24.02.2011року.
Джерелами погашення податкового боргу, згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України, є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, згідно з п. 95.3 ст. 95 ПК України, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з ч. 3. ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд дійшов висновку, що прийняття зави про визнання адміністративного позову не порушує чим-небудь права, свободи або інтереси та не їде всупереч із законом.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Постанова складена у повному обсязі 06.06.2012 року.
керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Завод "Молот" на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя у дохід бюджету: заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 46 161,00 грн. (сорок шість тисяч сто шістдесят одна грн.), на р/р 31112029700007 код платежу 14010100, одержувач УДКУ в м. Севастополі МФО 824509 ЄДРОПОУ 24035598; заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 55 622,81 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч шістсот двадцять дві грн. 81 коп.), на р/р 31111008700007 код платежу 11021000, одержувач УДКУ в м. Севастополі МФО 824509 ЄДРОПОУ 24035598; заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 331 027,86 грн. (триста тридцять одна тисяча двадцять сім грн. 86 коп.), штрафні санкції у розмірі 82 757,00 грн. (вісімдесят дві тисячі сімсот п'ятдесят сім грн.) та пеню 7 241,07 грн. (сім тисяч двісті сорок одна грн. 07 коп.) на р/р 31111008700007 код платежу 11010101, одержувач УДКУ в м. Севастополі МФО 824509 ЄДРОПОУ 24035598, шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності платника, у тому числі за рахунок готівки, що належить платнику податків у банках, обслуговуючих платника, продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя М.М. Кравченко