Постанова № 24605620, 05.06.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2012
Номер справи
2а/0570/5577/2012
Номер документу
24605620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/5577/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10 год. 17 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Чучко В.М.

при секретарі Піскурєвій Ю.А.

за участю представників: позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 06.03.2012 року № 31/10/10-012), відповідача - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 72,37 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби (далі - Костянтинівська ОДПІ, позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 72,37 грн. з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - ФОП ОСОБА_2, відповідач).

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 72,37 грн., який виник в результаті не сплати поточного нарахування ставки єдиного податку станом на 20.11.2011 року. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у порушення вимог Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва», заявник просить стягнути наведену суму у судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову та заяву про розгляд справи без його участі не направив, був повідомлений про дату та час проведення судового засідання належним чином.

Відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Відповідно довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_2 ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Костянтинівською районною державною адміністрацією Донецької області 20.06.2011 року за № 2 242 000 0000 000725, ідентифікаційний номер фізичної особи-підприємця - НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1. На податковому обліку ФОП ОСОБА_2 перебуває в Костянтинівській ОДПІ з 21.06.2011 року № 339.

Як вбачається з матеріалів справи ФОП ОСОБА_2 знаходиться на спрощеній системі оподаткування з 2011 року з правом на здійснення діяльності «технічне обслуговування автомобілів, рознічна торгівля»» згідно поданої до податкового органу заяви від 08.09.2011 року.

На підставі п. 10.3 ст. 10 Податкового кодексу України місцеві ради обов'язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Згідно статті 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

- до місцевого бюджету - 43 відсотки;

- до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;

- на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

З урахуванням наведеного відповідач повинен сплачувати до місцевого бюджету єдиний податок у розмірі 86,00 грн., що становить 43 % від затвердженої ставки єдиного податку 200,00 грн. (200,00 грн. х 43%).

Відповідно до облікової картки облікового рахунку з єдиного податку відповідача та розрахунку суми податкового боргу, вбачається, що по строку сплати єдиного податку на 20.11.2011 року відповідачу нараховано 86,00 грн. У зв'язку з наявною переплатою по зазначеному податку у розмірі 13,63 грн. сума заборгованості склала у розмірі 72,37 грн.

З метою стягнення зазначеної суми заборгованості Костянтинівською ОДПІ приймались заходи у відповідності до вимог Податкового кодексу України, а саме, боржнику направлялась податкова вимога від 25.11.2011 року № 1857. Також, встановлено, що майно відповідача згідно акту опису від 07.02.2012 року № 6/24-1 знаходиться у податковій заставі Костянтинівської ОДПІ, про що свідчить Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Вказані заходи не призвели до погашення відповідачем заборгованості. При цьому, в матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем в адміністративному або судовому порядку зазначеної податкової вимоги та дії позивача щодо включення майна у податкову заставу.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Правове регулювання спрощеної системи оподаткування суб'єктів господарської діяльності запроваджене Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» і закріплене в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати, передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку. Наведеним Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.

Згідно з пунктом 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.

На підставі пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Податковим кодексом України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання відповідача з єдиного податку не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, при цьому за правилами пункту 4 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов'язок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою.

Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму податкової заборгованості у розмірі 72,37 грн. не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується даними облікової картки; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, 105, 158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 72,37 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1) на користь місцевого бюджету на р/р 31519970700240, код платежу 18050401, УДКС у м. Костянтинівка Донецької області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686631, податковий борг з єдиного податку у розмірі 72,37 грн. (сімдесят дві грн. 37 коп.).

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено в присутності представника позивача 5 червня 2012 року. Повний текст постанови виготовлений 8 червня 2012 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.