УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 червня 2012 року Справа № 2а/0370/1644/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, скасування податкових повідомлень-рішень №0000321701 від 13.04.2012 року, №0000311701 від 13.04.2012 року та визнання нечинним рішення №В/254/10-206 від 23.05.2012 року,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання неправомірними дій головного державного податкового інспектора, скасування податкових повідомлень-рішень №0000321701 від 13.04.2012 року на суму 417720,58 грн., №0000311701 від 13.04.2012 року на суму 5283,75 грн. та визнання нечинним рішення від №В/254/10-206 від 23.05.2012 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої
вимоги.
В порушення вимог даної статті, в позовній заяві відсутнє обґрунтування того, в чому саме полягають порушення Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Волинської області Державної податкової служби прав та законних інтересів позивача при винесенні рішення №В/254/10-206 від 23.05.2012 року, та якими доказами підтверджуються вказані обставини, оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що рішення №В/254/10-206 від 23.05.2012 року винесене Державною податковою службою у Волинській області.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частин 1 і 2 статті 4 цього Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з 01 січня 2012 року встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати - 1073,00 грн.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про стягнення штрафних санкцій, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Як вбачається, з позовної заяви, вона містить чотири самостійні вимоги: дві немайнового характеру - про визнання неправомірними дій головного державного податкового інспектора та визнання нечинним рішення від №В/254/10-206 від 23.05.2012 року; дві вимоги майнового характеру: про скасування податкового повідомлення-рішення №0000321701 від 13.04.2012 року на суму 417720,58 грн., про скасування податкового повідомлення-рішення №0000311701 від 13.04.2012 року на суму 5283,75 грн. Тобто оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного позивачу майна.
Отже, кожна немайнова вимога (про визнання неправомірними дій головного державного податкового інспектора та визнання нечинним рішення від №В/254/10-206 від 23.05.2012 року) повинна бути оплачена судовим збором в розмірі 32,19 грн. Майнова вимога про скасування податкового повідомлення-рішення №0000321701 від 13.04.2012 року на суму 417720,58 грн. повинна бути оплаченою судовим збором у розмірі 2146,00 грн. (2 розмірами мінімальних заробітних плат, оскільки 1% від розміру суми, визначеної податковим повідомленням-рішенням, є більшим від встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» розміру); майнова вимога про скасування податкового повідомлення-рішення №0000311701 від 13.04.2012 року на суму 5283,75 грн. повинна були оплачена судовим збором у розмірі 107,30 грн. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати оскільки 1% від розміру суми, визначеної податковим повідомленням-рішенням, є меншим від встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» розміру). Загальна сума до оплати - 2317,68 грн.
До позовної заяви додані квитанції №113 від 05.06.2012 року та №114 від 05.06.2012 року, з яких вбачається, що позивачем сплачений судовий збір в розмірі відповідно 2188,00 грн. та 21,88 грн. на загальну суму 2209,88 грн. Тобто судовий збір сплачений в розмірі меншому, ніж встановлений законом.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, на підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків - до 18 червня 2012 року.
Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом обґрунтування позовних вимог до відповідача в частині визнання нечинним рішення від №В/254/10-206 від 23.05.2012 року та надання доказів в їх підтвердження, а також шляхом надання суду документу про доплату судового збору в розмірі 107,80 грн. (2146,00 грн. + 107,3 грн. + 32,19 грн. + 32,19 грн. - 2209,88 грн.) на відповідний рахунок.
Судовий збір сплачується: отримував коштів - УДКСУ у м. Луцьку Волинської області 22030011, код отримувача за ЄДРПОУ - 38009628, банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області, код банку отримувача (МФО) - 803014, рахунок отримувача - 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 2203001.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання дій неправомірними, скасування податкових повідомлень-рішень №0000321701 від 13.04.2012 року, № 0000311701 від 13.04.2012 року та визнання нечинним рішення від №В/254/10-206 від 23.05.2012 року залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 18 червня 2012 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А. Лозовський