Постанова № 24574830, 31.05.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
2а/0570/5989/2012
Номер документу
24574830
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/5989/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретарі Мірошниченко А.О.,

Приміщення суду за адресою м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17,

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретарі Мірошниченко А.О.,

за участю :

представника позивача - Кінаша В.М.,

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Торезької об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення податкового боргу на суму 2234549,00 гривень,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Торезька об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення податкового боргу на суму 2234549,00 гривень.

В обґрунтування позову зазначила, що станом на момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість, та податку на прибуток у загальній сумі 2234549,00 гривень.

Зазначає, що відповідач, не сплачуючи заборгованість, порушує інтереси держави, тому просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, згідно до якої зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, що з'явились, заслухавши доводи адміністративного позову, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, позивач Торезька об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні".

Відповідач, Державне підприємство «Торезантрацит» (вул. Енгельса, 88, м. Торез, Донецька область, 86600, ІК,- 32366906), - є юридичною особою перебуває на податковому обліку в Торезькій об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області Державної податкової служби.

Заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток утворилась у зв'язку із несвоєчасною сплатою у повному обсязі у встановлений законом строк узгоджених податкових зобов'язань визначених самостійно, згідно поданої декларації (уточн.) № 9025554376 від 10.05.2012 року на суму 2234549,00 гривень.

Заборгованість щодо якої пред'явлено вимоги підтверджується розрахунком податкового боргу та зворотнім боком облікової картки платника податків.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України,- у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п.п. 14.1.156. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань у розмірі 2234549,00 гривень,- є податковою заборгованістю.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи, відповідачем заборгованість щодо якої пред'явлено позовні вимоги, не погашена.

Згідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право звертатися до суду із позовом щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Реалізація повноважень, наданих податковому органу Податковим кодексом України, щодо захисту інтересів держави, можлива, шляхом звернення до суду з вимогами про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.2. Податкового кодексу України,- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Судом вставлено, що на адресу відповідача направлені перша та друга податкові вимоги, які станом на момент розгляду справи не є відкликаними.

Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Разом з тим, представник відповідача надав до суду заяву про встановлення способу та порядку виконання постанови суду.

Згідно наданої заяви просить встановити спосіб та порядок виконання постанови суду, шляхом розстрочення виконання судового рішення на сто двадцять місяців, із щомісячною сплатою податкового боргу рівними частинами до повного погашення суми боргу.

В обґрунтування поданої заяви посилається на важке фінансово-економічне становище, на підтвердження чого надав суду звіт про фінансові результати за 2010 рік, звіт про фінансові результати за 2011 рік, балансом станом на 31.12.2010 року, баланс станом на 31.12.2011 року, виписку з реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», довідку про заборгованість.

Представник позивача у судовому засіданні не заперечував проти встановлення способу та порядку виконання постанови суду шляхом розстрочення виконання судового рішення на сто шістдесят місяців, про що надав суду відповідну заяву.

Згідно ч.1 ст. 257 КАС України,- у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку про задоволення позову та вважає за можливе визначити спосіб та порядок виконання постанови суду у вигляді розстрочення виконання постанови суду на сто шістдесят місяців шляхом стягнення коштів Державного підприємства «Торезантрацит» з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 2234549,00 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов Торезької обєднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення податкового боргу на суму 2234549,00 гривень, - задовольнити.

Стягнути кошти Державного підприємства «Торезантрацит» (вул. Енгельса, 88, м. Торез, Донецька область, 86600, ІК,- 32366906), з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом з податку на прибуток на суму 2234549,00 гривень (два мільйона двісті тридцять чотири тисячі п'ятсот сорок дев'ять) гривень на р/р 31110074700084, отримувач Державний бюджет, Банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 34687305.

Визначити спосіб та порядок виконання постанови суду у вигляді розстрочення виконання рішення суду, строком на сто двадцять місяців, із щомісячною сплатою податкового боргу рівними частинами, в строк до останнього банківського дня відповідного місяця, за період з червня 2012 року по до травня 2022 року по 18621,24 гривень (вісімнадцять тисяч шістсот двадцять одна гривня) 24 коп. до повного погашення суми боргу.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Христофоров А.Б.