Справа № 3/0124/966/2012
№ 0124/4466/2012
П О С Т А Н О В А
Іменем України
05 червня 2012 року
суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Марчук О.Л.,
при секретарі - Матвєєвій О.В.,
за участю прокурора - Ходжаєва Р.Ф.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки села Березівка Гайворонського району Кіровоградської області, громадянки України, виконуючої обов'язки начальника фінансового-економічного відділу виконавчого комітету Алупкінської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Розпорядженням Алупкінського міського голови № 319-к від 31 жовтня 2011 року, ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника фінансово-економічного відділу з 01 листопада 2011 року; присвоєно ОСОБА_1 15-й ранг 7-му категорію посадової особи місцевого самоврядування (а.с. 13).
01 листопада 2011 року ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування (а.с. 15).
Згідно Розпорядження Алупкінського міського голови № 11-к від 16 січня 2012 року на заступника начальника фінансово-економічного відділу ОСОБА_1 покладено виконання обов'язків начальника фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Алупкінської міської ради з 17 січня 2012 року (а.с. 14).
01 лютого 2012 року ОСОБА_1 особисто під розписку була попереджена про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с. 17).
Підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI, особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Всупереч зазначеним вимогам Закону, ОСОБА_1 до 1 квітня 2012 року не подала за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, а подала її лише 10 квітня 2012 року, тобто несвоєчасно подала декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що вона знала про необхідність подання декларації в строк до 01 квітня 2012 року, однак, у зв'язку з тим, що у неї були відсутні данні з попередніх місць роботи і вона їх уточнювала, декларацію подала не вчасно. Не хотіла подавати декларацію з недостовірними відомостями. Подала декларацію не вчасно, тому що тільки 06.04.2012 року їй було видано довідки про середню заробітну плату (дохід) з попередніх місць роботи. Пояснила, що була присутня на навчаннях для співробітників Алупкінської міської ради 01 лютого 2012 року, проведених начальником юридичного відділу ОСОБА_2 з приводу вивчення положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім того, пояснила, що про необхідність подання декларації в строк до 01 квітня 2012 року їй в березні місяці декілька разів нагадувала провідний спеціаліст по роботі з кадрами ОСОБА_3. У відпустці та на лікарняному вона в той період не перебувала.
Згідно показань свідка ОСОБА_2, який обіймаючи посаду начальника юридичного відділу Алупкінської міської ради 01 лютого 2012 року проводив для співробітників Алупкінської міської ради лекцію з приводу вивчення положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», на ній також була присутня і ОСОБА_1, будь-яких питань не задавала (а.с. 32-33).
Із змісту показань свідка ОСОБА_3 - провідного спеціаліста по роботі з кадрами Алупкінської міської ради, вбачається, що вона неодноразово нагадувала ОСОБА_1 про необхідність подання декларації в строк до 01 квітня 2012 року, однак в зазначений строк вказану декларацію ОСОБА_1 не подала; здала їй декларацію лише 10.04.2012 року (а.с. 30-31).
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол та викладені у ньому обставини. Зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного порушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи та вважав, що є підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, приходжу до наступних висновків.
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді заступника начальника фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Алупкінської міської ради, виконуючи обов'язки начальника фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Алупкінської міської ради, тобто будучи посадовою особою місцевого самоврядування - суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, не виконала вимоги абз. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI та несвоєчасно подала за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.
Вказані ОСОБА_1 причини несвоєчасного подання декларації, не є такими, що звільняють її від відповідальності за порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI.
Норма ч. 1 ст. 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI передбачає, що за вчинення корупційних правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 4 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.
Винність ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні також підтверджується протоколом № 18-Б про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 18 травня 2012 року (а.с. 1-3), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 6), копією Розпорядження Алупкінського міського голови № 319-к від 31 жовтня 2011 року (а.с. 13), копією Розпорядження Алупкінського міського голови № 11-к від 16 січня 2012 року (а.с. 14), копією Присяги посадової особи місцевого самоврядування від 01 листопада 2011 року з підписом ОСОБА_1 (а.с. 15), копією Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» від 01 лютого 2012 року з підписом ОСОБА_1 (а.с. 17), копією посадової інструкції заступника начальника фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Алупкінської міської ради (а.с. 19-20), копією табелю обліку робочого часу виконавчого комітету Алупкінської міської ради за березень 2012 року (а.с. 21), копією декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік ОСОБА_1 (а.с. 22-27) та письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 (а.с. 30-31) і ОСОБА_2 (а.с. 32-33).
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст.ст. 34, 35 КУпАП не встановлено.
З урахуванням усіх обставин справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у межах санкції вказаної частини статті КУпАП, у вигляді мінімального штрафу, як необхідної і достатньою міри відповідальності з метою виховання винної та для запобігання вчинення нових правопорушень.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI, ст. ст. 33, 34, 172-6 ч. 1, 283, 284, 285, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (отримувач платежу державний бюджет м. Ялти; р/рахунок 31118106700039, код отримувача 21081100, банк отримувача: Головне управління державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь; МФО банку 824026, код банку 38027563; вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції) у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя