ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 квітня 2012 р. Справа №2а-16484/10/15/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря судового засідання Єлжової Н.М., представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія"
про стягнення,
Суть спору:до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія" про стягнення штрафних санкцій за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.95 р. у сумі 2131,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.12.2010 року було відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.02.11р. зупинено провадження у справі №2а-16484/10/15/0170 до набрання законної сили судовими рішеннями по справах №2а-12303/10/10/0170, №2а-13519/10/10/0170, №2а-12304/10/18/0170.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30.03.2012р. провадження у справі №2а-16484/10/15/0170 поновлено.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 24.04.2012 року здійснена заміна позивача на правонаступника Державну податкову інспекцію у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до статті 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія" є юридичною особою, 03.04.2009 року зареєстрована Сімферопольською районною державною адміністрацією в АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №116748.
Таким чином, ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Судом встановлено, що 09.08.2010р. співробітниками ДПІ в м. Сімферополь на підставі направлення № 1571/23-3 від 06.08.2010 року проведено перевірку за дотриманням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 004328/1007/01/09/23 від 09.08.2010 року (надалі -акт перевірки).
У ході перевірки працівниками податкового органу було встановлено порушення п. 5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року - проведення розрахункової операції без використання КОРО (квітково-облікового листа) і РК (відривних білетів) при проїзді в маршрутному таксі.
26.08.2010 року на підставі акту перевірки прийнято рішення № 0014022303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" на суму 340,00 гривень, яке було отримано відповідачем 26.08.2010 року про що свідчить відмітка на корінці рішення.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем штрафних (фінансових) санкцій на підставі рішення № 0014022303 від 26.05.2010 року, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що не погодившись із зазначеним рішенням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" звернулось з позовом до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.11.10р. у справі 2а-12304/10/18/0170 залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 28.03.11р., позов ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0014022303 від 26.08.2010 року на суму 340,00 гривень.
Під час розгляду справи суд дійшов висновку, що застосування до ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" відповідальності на підставі п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" є необґрунтованим, оскільки вказана відповідальність передбачена виключно за невикористання розрахункової книжки у випадках, визначених п.5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Між тим ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" відповідно до п.4 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" звільняється від застосування реєстратора розрахункових операцій та розрахункової книжки у випадку видачі квитків.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи, що на час розгляду справи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0014022303 від 26.08.2010 року, на підставі якого позивач просить стягнути заборгованість у сумі 340,00 грн., визнано судовим рішенням, яке набрало законної сили, протиправним та скасовано, відсутні підстави для задоволення адміністративного позову в цій частині.
А відтак, позовні вимоги, в частині стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн. за рішенням №0014022303 від 26.08.2010 року не підлягають задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що 10.08.2010р. співробітниками ДПІ в м. Сімферополь на підставі направлення № 1574/23-3 від 06.08.2010 року проведено перевірку за дотриманням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 004280/1001/01/09/23 від 10.08.2010 року (надалі -акт перевірки).
У ході перевірки працівниками податкового органу було встановлено порушення п. 5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року - проведення розрахункової операції без видачі квитків при проїзді в маршрутному таксі.
26.08.2010 року на підставі акту перевірки прийнято рішення № 0014002303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" на суму 340,00 гривень, яке було отримано відповідачем 26.08.2010 року про що свідчить відмітка на корінці рішення.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем штрафних (фінансових) санкцій за рішенням № 0014002303 від 26.08.2010 року, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" звернулось з позовом до Окружного адміністративного суду АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення №0014002303 від 26.08.2010 року.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 27.01.11р. у справі 2а-12303/10/10/0170 залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 12.07.11р., позов ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0014002303 від 26.08.2010 року на суму 340,00 гривень.
Під час розгляду справи суд дійшов в висновку, що відповідальність на підставі п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачена виключно за невикористання розрахункової книжки у випадках, визначених п.5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Між тим ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" відповідно до п.4 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" звільняється від застосування реєстратора розрахункових операцій та розрахункової книжки у випадку видачі квитків.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи, що на час розгляду справи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0014002303 від 26.08.2010 року, на підставі якого позивач просить стягнути заборгованість у сумі 340,00 грн., визнано судовим рішенням, яке набрало законної сили, протиправним та скасовано, відсутні підстави для задоволення адміністративного позову в цій частині.
А відтак, позовні вимоги, в частині стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн. за рішенням № 0014002303 від 26.08.2010 року не підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 30.08.2010р. співробітниками ДПІ в м. Сімферополь на підставі направлення № 1611/23-3 від 13.08.2010 року проведено перевірку за дотриманням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 004461/1107/01/09/23 від 30.08.2010 року (надалі -акт перевірки).
У ході перевірки працівниками податкового органу було встановлено порушення п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року - проведення розрахункової операції без використання КОРО і білетів при проїзді в маршрутному таксі; не забезпечено відповідність сум наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних у денному звіті РРО.
16.09.2010 року на підставі акту перевірки прийнято рішення № 0015852303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" на суму 540,00 гривень, яке було отримано відповідачем 14.09.2010 року про що копія повідомлення про вручення поштового відправлення.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем штрафних (фінансових) санкцій за рішенням № 0015852303 від 16.09.2010 року, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що не погодившись із зазначеним рішенням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" звернулось з позовом до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 27.01.11р. у справі 2а-12303/10/10/0170 залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 24.10.11р., позов ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0015852303 від 16.09.2010 року на суму 340,00 гривень.
Під час розгляду справи суд дійшов в висновку, що відповідальність на підставі п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачена виключно за невикористання розрахункової книжки у випадках, визначених п.5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Між тим ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" відповідно до п.4 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" звільняється від застосування реєстратора розрахункових операцій та розрахункової книжки у випадку видачі квитків.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи, що на час розгляду справи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0015852303 від 16.09.2010 року, на підставі якого позивач просить стягнути заборгованість у сумі 340,00 грн., визнано судовим рішенням, яке набрало законної сили, протиправним та скасовано, відсутні підстави для задоволення адміністративного позову в цій частині.
А відтак, позовні вимоги, в частині стягнення заборгованості у сумі 340,00 грн. за рішенням № 0015852303 від 16.09.2010 року не підлягають задоволенню.
Разом з тим, надаючи оцінку спірному рішенню в частині застосування до ТОВ «Сімферопольська транспортна компанія» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 200 грн. за порушення п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суд дійшов висновку, що в цій частині рішення є законним та обґрунтованим, оскільки ТОВ «Сімферопольська транспортна компанія» не було дотримано вимог пункту п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо відповідності сум готівкових коштів на місце проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у квітково-касовому листі №049228 від 20.08.2010 року та відповідно проданих квитків.
Таким чином, враховуючи, що під час розгляду справи 2а-13519/10/10/0170 судом надана правова оцінка рішенню № 0015852303 від 16.09.2010 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 200,00 грн. за порушення п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", позовні вимоги в частині стягнення заборгованості у сумі 200,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
З матеріалів справи вбачається, що 13.08.2010р. співробітниками ДПІ в м. Сімферополь на підставі направлень № 296/23-30 та № 286/23-30 від 13.08.2010 року проведено перевірку за дотриманням ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення якої складено акт перевірки № 000462/1014/01/09/23 від 13.08.2010 року (надалі -акт перевірки).
У ході перевірки працівниками податкового органу було встановлено порушення п. 5, п. 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року - проведення розрахункової операції без використання РРО, КОРО і РК; не видача розрахункових документів.
Згідно з актом, перевірку проведено в присутності водія маршрутного таксі ОСОБА_1, який з актом перевірки ознайомився, від підпису та отримання одного екземпляру акту відмовився.
02.09.2010 року на підставі акту перевірки прийнято рішення № 0014362303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія" на суму 911,40 гривень, яке було отримано відповідачем 02.09.2010 року про що свідчить відмітка на корінці рішення.
Судом встановлено, що згідно розрахунку фінансових санкцій по ату перевірки від 13.07.2010 року №000462 до позивача за вищевказані порушення було застосовано штрафні санкції у розмірі 340,00 гривень (17 х 2 = 340) на підставі п.3 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу» та у розмірі 571,40 грн. (114,28 х 5 = 571,40) на підставі п. 22 ст. 17 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Перевіряючи наявність підстав для задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 911,40 гривень, суд зазначає наступне.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" .
Відповідно до ст. 3 вказаного Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 1 ст. 3 Закону); у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України(п. 5 ст. 3 Закону).
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратор розрахункових операцій це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Розрахунковий документ являє собою документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Під місцем проведення розрахунків слід розуміти місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340,00 грн.(17, 00 грн.х20).
Під час проведення перевірки позивача 13.08.2010 року було встановлено, що при перевезенні 4 пасажирів розрахункова операція на суму 114,28 грн. проведена без використання РРО, КОРО та РК.
Відповідно до п. 4 ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.
При цьому суд зауважує, що такі суб'єкти підприємницької діяльності звільняються від використання реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок у разі видачі квитків, а не книги обліку розрахункових операцій.
З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія" надає послуги з перевезення пасажирів на міжміському автомобільному транспорті, згідно з Договором і Замовником перевезень за маршрутом «Сімферополь- Феодосія», та затвердженого паспорта маршруту. Згідно з п. 3.1.1 зазначеного Договору ВАТ «АК «Кримавтотранс» зобов'язаний забезпечувати укладення договору перевезення з пасажирами автобусами ТОВ "Сімферопольська транспортна компанія", які обслуговуються автостанціями та автовокзалами, підтвердженого квитком.
З акту перевірки також вбачається, що відповідач надає послуги з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті з видачею квитків, здійснює розрахункові операції із застосуванням квитково-касового листа УБМ 530456 та відривних квитків.
Таким чином, виходячи з конструкції диспозиції п. 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" відповідач при здійснення розрахункових операцій не звільняється від використання книги обліку розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" книга обліку розрахункових операцій це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, що використовуються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, визначений Порядком реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 614 від 01.12.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за № 106/5297.
Відповідно до п. 2.2. зазначеного Порядку книга ОРО реєструється при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом - на кожного кондуктора або, за рішенням СПД, на кожний транспортний засіб.
Форма книги ОРО, що використовується при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО, повинна відповідати формі товарно-касової книги, наведеній у додатку 13 (для міських та приміських автобусних маршрутів) та в додатку 14 (для міжміських автобусних маршрутів) до пункту 3.1.1 Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу" та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.06.2000 за N 369/4590, а саме: товарно-касова книга складається з квитково-касових листів, які пронумеровані та в яких обліковуються рух квитків та готівки.
Відповідно до акту перевірки представником відповідача був наданий квитково-касовий лист серії УБМ 530456 за 6-10.07.2010 року. Між тим, перевірка проводилася 13.08.2010 року.
Отже, на час перевірки встановлено невикористання при здійсненні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій, відсутній (незаповнений) квітково-касовий лист на 13.08.2010 року.
Відповідачем вказані обставини спростовані не були. В порушення ст. 71 КАС України не надані докази дотримання на час перевірки вимог п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на ту обставину, що згідно договору обов'язок щодо забезпечення пасажирів квітками покладений на ВАТ «АК «Кримавтотранс», оскільки, як встановлено судом, відповідач здійснює розрахункові операції із застосуванням квитково-касового листа УБМ 530456 та відривних квитків.
Приймаючи до уваги, що матеріалами справи підтверджується факт порушення відповідачем вимог п. 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в частині невикористання КОРО (білетно-касового листа) при здійсненні розрахункових операцій суд дійшов висновку, що застосування до відповідача рішенням №0014362303 від 02.09.2010р. штрафних санкцій у сумі 340,00 гривень за проведення розрахункової операції без використання КОРО на підставі п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" є обґрунтованим, а відтак позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо застосування до відповідача штрафних санкцій за порушення п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суд зазначає наступне.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Як вбачається з матеріалів справи, під час перевірки представниками відповідача було встановлено невідповідність готівкових грошових коштів на місці здійснення розрахунків сумі коштів за розрахунковими квитанціями (відривними квитками), що зазначено в акті перевірки.
Суд зазначає, що акт перевірки є належним доказом, який засвідчує встановлені під час перевірки порушення вимог діючого законодавства.
Перевіркою встановлено, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків за даними акту перевірки склала 114,28 грн., різниця наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків встановлена в розмірі 114,28 грн.
Таким чином, актом перевірки підтверджено невідповідність грошових коштів на місце проведення розрахунків сумі коштів за розрахунковими квитанціями.
Суд зауважує, що відповідачем не надано докази дотримання позивачем вимог п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", не надані докази, які спростовують обставини, викладені в акті перевірки.
Отже, застосування до відповідача рішенням № 0014362303 від 02.09.2010 року штрафних санкцій за порушення п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в розмірі 571,40 гривень суд вважає обґрунтованим, а відтак, в цій частині спірне рішення прийнято з дотриманням основних принципів адміністративної процедури, встановлених ст. 2 КАС України.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості у сумі 1111,40 грн.
Враховуючи встановлені судом обставини та наведені норми діючого законодавства, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позо задовольнити частково.
2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська транспортна компанія" (ЄДРПОУ 30691999, м. Сімферополь, вул.Ак'яр, мікрорайон Фонтани, 10) штрафні санкції у сумі 1111,40 грн. код платежу 3021080908, р/р 31114104700002 до державного бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
3. В іншій частині позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.