Постанова № 24463647, 31.05.2012, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
0528/6765/2012
Номер документу
24463647
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/0528/337/2012

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2012 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі головуючого судді Чернобай А.О.,

при секретарі Міщєнко Є.А.,

за участю представника позивача Ігнатенко О.М.,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплачених бюджетних коштів ,-

В С Т А Н О В И В :

04.05.2012 року позивач звернувся до Краматорського міського суду з вимогами до ОСОБА_2 про стягнення переплачених бюджетних коштів.

Із позову вбачається, що 22.02.2010 року ОСОБА_2 зверталася до позивача з заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. До заяви були додані усі необхідні документи та довідка Державної податкової інспекції у м. Краматорську від 13.03.2010 року. Потім ОСОБА_2 зверталася неодноразово з заявами про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за доходами. При кожному зверненні надавалися довідки ДПІ у м. Краматорську про відсутність доходів від здійснення підприємницької діяльності ОСОБА_4 Перевіркою, проведеною позивачем, встановлено, що ОСОБА_2 надавалася недостовірна інформація: довідка від 13.03.2010 року № 10788/10/17-213 за період з 01.07.2009 року по 01.02.2010 року (дійсна -довідка від 13.03.2010 року № 10788/10/17-213 за період з 01.07.2009 року по 31.12.2009 року); довідка від 26.08.2010 року № 43745/10/17-213 за період з 01.02.2010 року по 31.07.2010 року (дійсна -довідка від 26.08.2010 року № 43745/10/17-213 за період з 01.01.2010 року по 30.06.2010 року); довідка від 04.03.2011 року № 1942/10/17-213 за період з 01.08.2010 року по 31.01.2011 року (дійсна -довідка від 04.03.2011 року № 6942/10/17-213 за період з 01.10.2010 року по 31.12.2010 року). Відповідачка систематично надавала недостовірну інформацію, а тому не мала права на отримання державної допомоги за доходами. Рішенням управління -розпорядження від 25.11.2011 року виплата допомоги відповідачу була припинена та зроблений перерахунок з лютого 2010 року по 27.11.2011 року. Таким чином, з вини ОСОБА_2 виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 8463 грн. 76 коп. (не мала права на державну допомогу за доходами). Добровільно погашати переплату Відповідач відмовляється. Просить стягнути з ОСОБА_2 суму у розмірі 8463 грн. 76 коп. -переплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка виникла внаслідок надання документів із свідомо неправдивими відомостями.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив суд їх задовольнити.

Відповідачка у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала та суду пояснила, що її чоловік звертався до ДПІ м. Краматорська, та які йому довідки надали, такі вона і надавала до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради. Дохід у її чоловіка від підприємницької діяльності був відсутній. Вважає, що вина в цьому ДПІ м. Краматорська. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вивчивши матеріали справи, суд приходити до думки, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Як передбачає ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправомірними відомостями, неподанням відомостей про зміну у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Згідно із ст. 21 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та п. 48 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги.

Відповідно п. 49 ч. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»№1751 від 27.12.2001 року, суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян стягуються згідно із законом.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження у відповідачки ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3 (а.с.3)

Згідно до заяви від 22.02.2010 року відповідачка ОСОБА_2 зверталася до позивача з заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги (а.с. 4)

Відповідачкою ОСОБА_2 було надані довідки ДПІ у м. Краматорську позивачу від 13.03.2010 року № 10788/10/17-213 за період з 01.07.2009 року по 01.02.2010 року; довідка від 26.08.2010 року № 43745/10/17-213 за період з 01.02.2010 року по 31.07.2010 року; довідка від 04.03.2011 року № 1942/10/17-213 за період з 01.08.2010 року по 31.01.2011 року, згідно яких у ОСОБА_4 чистий дохід від здійснення підприємницької діяльності за період з 01.07.2009 року по 01.02.2010 р., з 01.02.2010 р. по 31.07.2010 р., з 01.08.2010 р. по 31.01.2011 р. відсутні. (а.с. 6, 10, 13)

Згідно декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги вбачається, що відповідачка ОСОБА_2 у графі доходи чоловіка ОСОБА_4 зазначала, що доходів не має (а.с.5,9, 12, 16)

Згідно відповіді ДПІ у м. Краматорську вбачається, що ОСОБА_4 була надана інформація про доходи за наступні періоди: довідка від 13.03.2010 року № 10788/10/17-213 за період з 01.07.2009 року по 31.12.2009 року; довідка від 26.08.2010 року № 43745/10/17-213 за період з 01.01.2010 року по 30.06.2010 року; довідка від 04.03.2011 року № 6942/10/17-213 за період з 01.10.2010 року по 31.12.2010 року (а.с. 18)

Згідно Рішення управління -розпорядження від 15.11.2011 року виплата допомоги відповідачу була припинена та зроблений перерахунок з лютого 2010 року по 27.11.2011 року (а.с. 19)

Згідно розпорядження від 25.11.2011 року позивач попереджав ОСОБА_2 про надмірно виплачені бюджетні кошти у розмірі 8463 грн. 76 коп. (а.с.20)

Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).

Вимоги позивача стосовно стягнення з ОСОБА_2 надмірно виплачених коштів державної допомоги в сумі 8463 грн. 76 коп. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.3, 4, 6-11, 14, 160-162, 164 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплачених бюджетних коштів -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (на р/р. 35416007000804 для УПСЗН м. Краматорська в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 843016, код ЄДРПОУ 25953617, КЕКВ 1343 призначення платежу "Відшкодування переплати допомоги») переплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 8463 грн. 76 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяті днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя:

Постанова ухвалена в дорадчій кімнаті в єдиному екземплярі.

Суддя: