Постанова № 24435546, 20.03.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а-14826/10/0470
Номер документу
24435546
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2012 р. Справа № 2а-14826/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Чорної В.В.

при секретарі судового засідання Молчановій В.В.

за участі представників сторін:

позивача Маркової О.Е.

відповідача Чернишенко І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000072330/3 від 15.10.2010 р., -

в с т а н о в и в :

15 листопада 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» (далі-ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ») звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції (далі -Нікопольська ОДПІ) № 0000072330/3 від 15.10.2010 р. про визначення заниженого позивачем бюджетного відшкодування податку на додану вартість за 12 місяців 2009 року на суму 274 468 грн.

Ухвалою суду від 17.12.2010 р., після усунення позивачем недоліків адміністративного позову, по даній справі відкрито провадження, та призначено її до судового розгляду (а.с. 1).

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що на підставі акту № 473/233.35537363 від 16.03.2010 р. виїзної позапланової перевірки ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ за грудень 2009 року, Нікопольською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р. про збільшення платнику податків суми бюджетного відшкодування за грудень 2009 року на суму 274 468 грн. За результатами адміністративного оскарження, скарги платника податків були залишені без задоволення, а рішення податкового органу -без змін, на підставі чого відповідачем винесені податкові повідомлення-рішення № 0000072330/1 від 28.05.2010 р., № 0000072330/2 від 30.07.2010 р., та № 0000072330/3 від 15.10.2010 р. Позивач не погоджується із зазначеними рішеннями відповідача, посилаючись на те, що вони винесені на підставі висновків акту перевірки від 16.03.2010 р., які суперечать вимогам чинного законодавства України, внаслідок чого підлягають скасуванню. Так, позивач не погоджується з твердженням податкового органу щодо заниження ним у грудні 2009 року суми бюджетного відшкодування на 274 468 грн., зазначаючи, що суми ПДВ, сплачені постачальникам у листопаді 2009 року у розмірі 254 969 грн. 27 коп., враховані ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»при розрахунку суми бюджетного відшкодування в декларації за січень 2010 року. про що підприємством при проведенні перевірки відповідачу були надані відповідні пояснення. Зазначена сума податку відображена в рядках 23.2, 24, 25.1 декларації з ПДВ за січень 2010 року і додатках № 2, № 3 до цієї декларації, а також у реєстрі платіжних доручень, які оплачують податковий кредит листопада 2009 року, включених до розрахунку суми бюджетного відшкодування ПДВ в деклараціях за грудень 2009 року та січень 2010 року. Також, позивач зазначає, що сума податку на додану вартість, сплачена підприємством постачальникам в листопаді 2009 року у розмірі 19 498 грн. 73 коп. (274 468 грн. -254 969 грн. 27 коп.), ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»у розрахунках бюджетного відшкодування не врахована. Дана сума відображена підприємством у рядку 26 декларації з ПДВ. Окрім цього, позивач зазначає, що право на бюджетне відшкодування ПДВ в сумі 254 969 грн. 27 коп. за грудень 2009 року, заявлено ним у січні 2010 р., тобто ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»заявило про своє право на бюджетне відшкодування до проведення перевірки, що фахівцями Нікопольської ОДПІ у акті перевірки від 16.03.2010 р. не враховано.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що при проведенні перевірки ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», службовими особами Нікопольської ОДПІ було встановлено, що сума ПДВ, фактично сплачена платником податків постачальникам у складі вартості товару у листопаді 2009 року, становить 13 778 842 грн. 07 коп. Разом з тим, у декларації з ПДВ за грудень 2009 року, позивачем заявлена сума бюджетного відшкодування у розмірі 13 504 374 грн., внаслідок чого, враховуючи норми п.п. 7.7.2, 74.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», податковим органом зроблено висновок про заниження платником податків суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, за грудень 2009 року на суму 274 468 грн. 07 коп. З огляду на це, а також враховуючи, що ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»до початку перевірки не надало до Нікопольської ОДПІ уточнюючого розрахунку за грудень 2009 року, тобто самостійно не виявило суми заниженого бюджетного відшкодування з ПДВ за вказаний період, керуючись п.п. 7.7.7 п. 7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р., у якому визначена сума заниженого платником податків бюджетного відшкодування за 12 місяців 2009 року в розмірі 274 468 грн. Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000072330/3 від 15.10.2010 р., винесене відповідачем за результатами адміністративного оскарження платником податків податкового повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р., відповідає нормам законодавства України, є правомірним, та скасуванню не підлягає.

Враховуючи, що спірні правовідносини виникли до набрання законної сили Податковим кодексом України (до 01 січня 2011 року), суд розглядає справу з урахуванням норм законодавства, яке діяло на час проведення перевірки та винесення відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»зареєстровано виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області (а.с. 59), та перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.

У період з 24.02.2010 р. по 10.03.2010 р., на підставі наказу № 57 від 23.02.2010 р, та відповідно до направлення від 23.02.2010 р. № 56/233, службовими особами Нікопольської ОДПІ проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у листопаді 2009 року, за результатами якої складено акт № 473/233.35537363 від 16.03.2010 р. (а.с. 7-12).

Перевірка проведена на підставі п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ, відповідно до якого, підставою для проведення органом державної податкової служби позапланової виїзної перевірки, зокрема, є надання платником податків декларації з від'ємним значенням з ПДВ, яке становить більше 100 тис. гривень.

Так, відповідно доповідної записки заступника начальника відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Нікопольської ОДПІ, начальника відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Нікопольської ОДПІ, та заступника начальника інспекції - начальника управління оподаткування юридичних осіб Нікопольської ОДПІ від 19.02.2010 р., згідно довідки № 12/152 від 09.01.2010 р. документальної невиїзної (камеральної) перевірки достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у декларації за грудень 2009 року платником податків задекларовано суму бюджетного відшкодування у розмірі 2 966 781 грн., що перевищує встановлений п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»розмір від'ємного значення з ПДВ (а.с. 107-119).

Позаплановою виїзною перевіркою ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», зокрема, встановлено, що на порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, платником податку занижено заявлену суму бюджетного відшкодування за грудень 2009 року на суму 274 468 грн.

При проведенні позапланової виїзної перевірки позивача, Нікопольською ОДПІ також були встановлені й інші порушення ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»норм Закону України «Про податок на додану вартість», проте, враховуючи положення ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України щодо розгляду адміністративної справи судом не інакше як за позовною заявою та лише в межах заявлених позовних вимог, суд при розгляді даної справи досліджує законність донарахованих зобов'язань лише в межах порушення, зафіксованого в акті перевірки від 16.03.2010 р., на підставі якого відповідачем винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Так, при перевірці достовірності нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за грудень 2009 року, Нікопольською ОДПІ встановлено, що згідно даних податкової декларації з ПДВ ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»за грудень 2009 року та додатка до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування», з урахуванням уточнюючого розрахунку платника № 9000440974 від 23.02.2010 р. (а.с. 92-94, 96 (зворотній бік)), частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) (графа 4 додатку 2 до податкової декларації звітного податкового періоду) становить 13 504 374 грн. Водночас, за даними, отриманими податковим органом при проведенні перевірки ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», даний показник становить 13 778 742 грн.

При цьому, частина зазначених даних була перевірена Нікопольською ОДПІ при проведенні невиїзної (камеральної) перевірки платника, шляхом співставлення задекларованих ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»показників у декларації з ПДВ за грудень 2009 року з даними наданих платником копій первинних документів (без супровідного листа), що підтверджують факт оплати платником товарів (послуг), та реєстрів отриманих і виданих податкових накладних. За результатами зазначеної невиїзної (камеральної) перевірки по особовому рахунку ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»підтверджено бюджетне відшкодування з ПДВ на загальну суму 10 566 115 грн., а саме, податок на додану вартість, сплачений:

- ДП «Придніпровська залізниця»в сумі 391 666 грн. 68 коп.;

- ЗАТ «Теплогенерація»в сумі 821 738 грн. 44 коп.;

- Криворізькій митниці в сумі 8 627 366 грн.;

- ВАТ ЕК «Дніпрообленерго»в сумі 725 344 грн. 56 коп.

Зазначена сума підтвердженого бюджетного відшкодування з ПДВ ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»відображена у доповідній записці від 19.02.2010 р., та у довідці про підтвердження суми бюджетного відшкодування ПДВ від 29.01.2010 р. № 1/5/152, складеної на підставі довідки документальної невиїзної (камеральної) перевірки № 12/152 від 29.01.2010 р. (а.с. 107-119).

При проведенні позапланової виїзної перевірки, ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»було надано повну інформацію про рух грошових коштів по банківських рахунках, в тому числі про сплачені постачальникам товарів (послуг) в листопаді 2009 року кошти на підтвердження сплати податкового кредиту за листопад 2009 року, та суми бюджетного відшкодування по декларації з ПДВ за грудень 2009 року, згідно яких загальна сума, фактично сплачена постачальникам товарів (послуг) в листопаді 2009 року, становить 13 778 842 грн. 07 коп. (в одиницях звітності 13 778 842 грн.) (а.с. 26 (зворотній бік)-27).

З огляду на зазначені обставини, Нікопольською ОДПІ у акті перевірки від 16.03.2010 р. зроблено висновок про заниження ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за грудень 2009 року, на 274 468 грн. (13 778 742 грн. -13 504 374 грн.).

При проведенні перевірки Нікопольською ОДПІ на адресу ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»було направлено запит від 10.03.2010 р. за № 9833/10/23-315 щодо зазначеного порушення, у відповідь на який платник податків у листі № 04/04 від 15.03.2010 р., зокрема, зазначив, що суми ПДВ, фактично сплачені постачальникам товарів у листопаді 2009 року, біли включені у розрахунок суми бюджетного відшкодування по декларації за січень 2010 року (а.с. 131-132).

Акт перевірки підписано генеральним директором та фінансовим директором ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»із запереченнями, які в письмовому вигляді (лист №04/45 від 19.03.2010 р.) були надані до Нікопольської ОДПІ. Проте, за результатами розгляду заперечень платника (лист № 8605/10 від 19.03.2010 р.), висновок акту перевірки від 16.03.2010 р. про заниження ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»суми бюджетного відшкодування за грудень 2009 року на суму 274 468 грн., залишено без змін.

На підставі зазначеного висновку акту перевірки, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р., яким визначено суму заниженого платником податків бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі 274 468 грн. (а.с. 29).

Зазначене рішення податкового органу, відповідно до п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі -Закон України № 2181), було оскаржено позивачем в адміністративному порядку до Нікопольської ОДПІ, Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області, та Державної податкової адміністрації України (скарги платника від 02.04.2010 р., 07.06.2010 р., від 02.08.2010 р., відповідно) (а.с. 30-32, 38-39, 44-46).

За результатами адміністративного оскарження, рішеннями Нікопольської ОДПІ від 28.05.2010 р. № 21996/10/23-315, Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області від 20.07.2010 р. № 19368/10/25-008, Державної податкової адміністрації України від 06.10.2010 р. № 10295/6/25-045 (а.с. 34-36, 41-42, 47-48), скарги платника податків залишені без задоволення, а рішення податкового органу - без змін.

На підставі зазначених рішень органів державної податкової служби, Нікопольською ОДПІ винесені податкові повідомлення-рішення № 0000072330/1 від 28.05.2010 р., № 0000072330/2 від 30.07.2010 р., № 0000072330/3 від 15.10.2010 р. (а.с. 37, 43, 50).

Не погодившись із зазначеними рішеннями органів державної податкової служби, ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ», відповідно до п.п. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181, звернулось до суду із даним адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Нікопольської ОДПІ № 0000072330/3 від 15.10.2010 р. про визначення суми заниженого платником бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 274 468 грн.

Встановивши обставини справи, дослідивши норми чинного на час проведення перевірки та винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.

Згідно п. 1.8 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (далі - Закон), бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених Законом.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлені п. 7.7 ст. 7 Закону.

Відповідно до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону передбачено, що в разі, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації (рядок 25.2), яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів (п.п. 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону).

Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається в податковій декларації (рядок 25.1) (п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону).

Підпунктом 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону передбачено, що протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну (документальну) перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Таким чином, Законом передбачено два шляхи отримання бюджетного відшкодування:

- за рахунок належної платнику повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних звітних періодах;

- повернення повної суми бюджетного відшкодування на рахунок платника.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2008 р. № 159 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість» було змінено форму податкової декларації з податку на додану вартість, затверджену наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 р. № 166 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.1999 р. за № 150/2054 (далі - наказ № 166), та затверджено додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду»(далі - Довідка).

Відповідно до абз. «а»п.п. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 Закону, у разі якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної (документальної) перевірки податковий орган виявляє заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, то платнику надсилається податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з п.п. 7.7.3 цього пункту в зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів.

Відповідно до п. 5.5 Порядку № 253, сума заниження бюджетного відшкодування, визначена в податковому повідомленні за формою «В2», в автоматичному режимі переноситься з реєстру податкових повідомлень та нараховується датою останнього дня граничного строку сплати до картки особового рахунка платника податку, яка ведеться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 03.09.2001 р. № 342 (зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 р. за № 887/6078).

Сума заниження бюджетного відшкодування, визначена в податковому повідомленні за формою «В2», не може надалі бути заявлена платником до відшкодування на розрахунковий рахунок чи в рахунок майбутніх платежів (тобто не може бути відображена ані в рядку 25.1, ані в рядку 25.2 декларації).

На суму заниженого бюджетного відшкодування, самостійно обчислену податковим органом та визначену в податковому повідомленні за формою «В2», відповідно зменшується платником значення рядка 26 податкової декларації з податку на додану вартість, шляхом відображення зі знаком «-»в рядку 23.5 (з моменту внесення змін до форми декларації наказом Державної податкової адміністрації України від 21.01.2009 р. № 8 «Про затвердження змін до податкової звітності з податку на додану вартість»- рядок 23.5 вважається рядком 23.4) податкової декларації податкового (звітного) періоду, наступного за тим податковим (звітним) періодом, в якому відбулося виявлення суми заниження бюджетного відшкодування) (пп. 5.12.6 п. 5.12 розділу 5 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом № 166).

З матеріалів справи вбачається, та відповідачем не заперечується факт сплати позивачем у листопаді 2009 року при здійсненні розрахунків з постачальниками суми ПДВ у складі вартості товару в розмірі 13 778 842 грн. (а.с. 26-27). Водночас, згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 9000440974 від 23.02.2010 р., яким позивач у лютому 2010 року уточнив дані, зазначені ним у декларації з ПДВ за грудень 2009 року, сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, становить 13 504 374 грн. (а.с. 96).

Отже, у грудні 2009 року позивач самостійно зменшив своє право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок у банку на суму 274 468 грн. Разом з тим, він не позбавлений права врахувати вказану суму, згідно з п.п. 7.7.3 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», у зменшення своїх податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів.

Також, п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181 передбачено, що в разі, якщо в майбутніх податкових періодах (з урахування строків давності, визначених ст. 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки в показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Загальний порядок відображення платниками у звітності самостійно виявлених помилок (у тому числі надання уточнюючих розрахунків) з податку на додану вартість визначено пунктом 4.4 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість (затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. № 166).

Зокрема, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні подаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Отже, у разі, якщо платником податку до початку його перевірки самостійно виявлено заниження бюджетного відшкодування внаслідок недекларування ним оплаченої частини від'ємного значення (тобто даний факт не було виявлено органом податкової служби), такий платник може подати уточнюючий розрахунок і Довідку за той період (періоди), у якому (яких) у нього виникло право на бюджетне відшкодування (коли фактично була оплата), задекларувавши в них виправлені показники.

З матеріалів справи вбачається, що декларація з ПДВ ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»за січень 2010 р. містить коригування за період лютий 2008 року. Доказів коригування у лютому 2010 року значення рядків 25, 25.1 щодо визначення суми бюджетного відшкодування ПДВ, яка підлягає відшкодуванню на рахунок платника у банку за грудень 2009 року, позивачем також не надано.

Таким чином, до початку проведення виїзної позапланової перевірки, ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ»не було самостійно виявлено заниження бюджетного відшкодування внаслідок недекларування оплаченої у листопаді 2009 року частини від'ємного значення, внаслідок чого, Нікопольською ОДПІ, відповідно до п.п. 7.7.7 абз. «а»п.п. 7.7.7 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р., у якому податковим органом самостійно було визначено суму заниженого платником у грудні 2009 року бюджетного відшкодування ПДВ.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № 0000072330/0 від 25.03.2010 р. Нікопольської ОДПІ відповідає нормам чинного на час його винесення законодавства, а отже, винесене відповідачем за результатами його адміністративного оскарження податкове повідомлення-рішення № 0000072330/3 від 15.10.2010 р., також є правомірним, та скасуванню не підлягає.

Отже, адміністративний позов ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений 26.03.2012 р.

Суддя В.В.Чорна