УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1559/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №031167-21 від 20.03.2012 року ,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області скасування рішення про застосування фінансових №031167-21 від 20.03.2012 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" з 01 січня 2012 року встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати - 1073,00 грн.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про стягнення штрафних санкцій, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Отже, даний адміністративний позов про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №031167-21 від 20.03.2012 року, яким на позивача накладено штраф у розмірі 3400,00 грн., є майновим, оскільки оскарження вищевказаного рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Таким чином, позовна заява підлягає оплаті судовим збором у розмірі 107,30 грн. (тобто не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати), оскільки 1 % від суми, визначеної рішенням, є меншим від встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розміру.
До позовної заяви додана квитанція №к15/Т/17 від 29.05.2012 року, з якої вбачається, що позивачем сплачений судовий збір в розмірі 32,19 грн. Тобто за подання адміністративного позову судовий збір сплачений в розмірі меншому, за встановлений законом.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем до позовної заяви додані копії документів, що приєднуються до неї та додана копія позовної заяви відповідно до кількості відповідачів. Однак, не надані копії документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, на підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків - до 11 червня 2012 року.
Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом надання суду копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача та документу про доплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" - 75,11 грн. (107,30 грн. - 32,19 грн.) на відповідний рахунок.
Судовий збір сплачується: отримував коштів - УДКСУ у м. Луцьку Волинської області 22030011, код отримувача за ЄДРПОУ - 38009628, банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області, код банку отримувача (МФО) - 803014, рахунок отримувача - 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 2203001.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №031167-21 від 20.03.2012 року залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 11 червня 2012 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А. Лозовський