Ухвала суду № 24379515, 29.05.2012, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.05.2012
Номер справи
29/5005/2382/2012
Номер документу
24379515
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.05.12р. Справа № 29/5005/2382/2012Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

при секретарі судового засідання Матросова М.Ю.

за участю представників сторін:

від кредитора - не з'явився

від боржника - представник ліквідатора директор Гудима паспорт НОМЕР_2

розглянувши справу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика Сучасної Упаковки", м. Полтава

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісмут-ЛТД", м. Новомосковськ Дніпропетровської області, вул. Червоноармійська, 4

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вісмут-ЛТД", м. Новомосковськ Дніпропетровської області, вул. Червоноармійська, 4 порушено 15.03.12 р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика Сучасної Упаковки", м. Полтава .

Постановою від 26.03.12 р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, призначено ліквідатора - ініціюючого кредитора товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика Сучасної Упаковки" (м. Полтава, Київський район, вул. Жовтнева, 66; код ЄДРПОУ 36052083; директор Гудима Д.М.).

Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника ліквідатора, встановлено наступне.

Для виявлення можливих кредиторів банкрута ліквідатором опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно банкрута ліквідаційної процедури в газеті "Голос україни" №58 (5308) від 30.03.2012р.

В ході ліквідаційної процедури ліквідатором розглянуто та визнано вимоги наступних кредиторів:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика Сучасної Упаковки", м. Полтава - 11319,00грн.;

- Новомосковська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області - 50056,69грн.

Встановлені вимоги кредиторів залишились незадоволеними у зв'язку з відсутністю майна боржника.

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

Згідно з ч.1 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.

Згідно довідок КП "Новомосковське МБТІ" №870/12 від 02.04.2012р., Відділу Держкомзему у м. Новомосковську Дніпропетровської області №584 від 28.03.2012р., Новомосковського ВРЕР підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області №14/9РЕР-192 від 28.03.2012р., Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації №920-02-13 від 04.04.2012р.; Територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області №05-14/1097 від 11.04.2012р. за боржником автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.

Відповідно до Витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна про арешти в зазначених реєстрах станом на 27.03.2012р. інформація щодо обтяження майна банкрута відсутня.

Згідно довідки Новомосковської ОДПІ Дніпропетровської області ДПС №3048/9/18-205 від 08.05.2012р. відкриті рахунки банкрута в банківських установах відсутні.

Відповідно до довідки ВДВС Новомосковського МРУЮ №В14/9812 від 04.05.2012р. на виконанні виконавчих документів стосовно боржника у відділі не перебуває.

Також, як вбачається з матеріалів справи, що у зв'язку з тим, ліквідаційна процедура здійснюється за процедурою ст. 52 Закону, яка передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника, місцезнаходження керівних органів, банкрута не встановлено, а отже ліквідатор позбавлений можливості отримання наявної будь-якої бухгалтерської та іншої документації банкрута та як наслідок не має можливості проведення фінансового аналізу господарської діяльності підприємства, в тому числі виявлення дебіторів банкрута.

Таким чином, дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.

Таким чином, ліквідаційна маса не формувалась, її реалізація не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.

Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.

Стосовно звернення Новомосковської ОДПІ б/н від 19.03.2012р. про незатвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до проведення позапланової виїзної документальної перевірки банкрута слід зазначити наступне.

Згідно п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків. Тривалість проведення такої перевірки відповідно до п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Продовження строків проведення документальної позапланової виїзної перевірки можливе не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.

Як свідчать матеріали справи, постанову господарського суду від 26.03.2012р. направлено Новомосковській ОДПІ 27.03.2012р. для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки.

Доказів проведення перевірки згідно зазначеного звернення та матеріалів за результатами перевірки суду не подано, тоді як часу на її проведення в ОДПІ було достатньо.

Таким чином, зазначене звернення Новомосковської ОДПІ підлягає залишенню без розгляду.

Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.

Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -

УХВАЛИВ:

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариствоа з обмеженою відповідальністю "Вісмут-ЛТД", м. Новомосковськ Дніпропетровської області, вул. Червоноармійська, 4.

Ліквідувати юридичну особу -Товариство з обмеженою відповідальністю "Вісмут-ЛТД", м. Новомосковськ Дніпропетровської області, вул. Червоноармійська, 4 (ЄДРПОУ 37029711).

Провадження у справі припинити.

Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Д.М. Полєв Вик. Матросова