копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/16863/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді БарановськогоР.А. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу , -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області звернулось до адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що 21 серпня 2011 року до ОСОБА_1 рішенням позивача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. за порушення вимог ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів", яка є несплаченою.
Дослідивши матеріали справи, чинне законодавство, дослідивши подані до суду докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності.
Судом встановлено, що 31 січня 2011 року ОСОБА_2 продавець торгівельного кіоску, розташованому за адресою: АДРЕСА_1, що належить відповідачу, реалізувала тютюнові вироби особі, що не досягла 18 річного віку ОСОБА_3, що було зафіксовано в протоколі про адміністративне правопорушення № 13598.
Відповідно до ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Наявними в матеріалах справи документами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями громадянки ОСОБА_2 підтверджується факт допущення продавцем магазину відповідача порушення ст.15-3 зазначеного закону.
Відповідач факт наявності порушення на момент розгляду справи не спростував.
Відповідно до статті 17 вищевказаного закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Рішенням про застосування фінансових санкцій від 21 липня 2011 року № 040801 до відповідача відповідно до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" було застосовано штраф у розмірі - 6800 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій направлялося на адресу відповідача, однак повернулося за закінченням терміну зберігання, у зв яку з чим було розміщено на дошці оголошень, про що було складено відповідний акт, а отже вважається врученим відповідачу у розумінні п. 58.3 ст. 5 Податкового кодексу України відповідно до якого, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням, незнаходження фактичного місця розташування або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З огляду на зазначене, суд робить висновок про те, що рішення про застосування фінансових санкцій від 31.07.2011 року вважається врученим відповідачу та таким що не оскаржувалось у встановленому законом порядку.
Станом на день звернення до суду відповідач штраф визначений зазначеним рішенням не сплатив.
Відповідно до вимог ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно (на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України) і в межах компетенції накладено штрафну (фінансову) санкцію, яка відповідачем не сплачена.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р\р31118106700013, код платежу 21081100, в установі банку ГУДКУ у Дніпропетровській області,код банка 24232324, МФО 805012) фінансову санкцію у вигляді штрафу у сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Копію постанови направити сторонам у справі.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 12.03.12 СуддяР.А. Барановський Р.А. Барановський