Ухвала суду № 24308363, 17.05.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.05.2012
Номер справи
2а-66/12/2670
Номер документу
24308363
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

17 травня 2012 року № 2а-66/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., при секретарі судового засідання Денисовій О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДочірнього підприємства «Трансгарнт-Україна»до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової службипроскасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Дочірнє підприємство «Трансгарнт-Україна»з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення.

Ухвалою суду від 30 січня 2012 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представником позивача в судовому засіданні 17 травня 2012 року заявлено клопотання про призначення судом судово-економічної експертизи у справі.

Представник відповідача проти задоволення заявленого клопотання заперечив.

Відповідно до ст. 81 Кодексу адміністративного судочинства України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати до суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питання осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості. Якщо проведення експертизи доручено експертній установі, її керівник має право доручити проведення експертизи одному або кільком експертам, якщо судом не визначено конкретних експертів, у разі потреби -заміни виконавців експертизи, заявити клопотання щодо організації проведення досліджень поза межами експертної установи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

З урахуванням того, що для з'ясування обставин, які мають значення для справи, необхідно дослідити питання, які потребують спеціальних знань, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі № 2а-66/12/2670 до одержання результатів судово-економічної експертизи.

Керуючись ст.81, ч.2 ст.156 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Призначити у справі судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, для чого направити на його адресу матеріали даної справи.

Витрати по проведенню експертизи покласти на Дочірнє підприємство «Трансгарнт-Україна».

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1) Чи підтверджується документально зазначені в акті ДПІ у Печерському районі м.Києва від 13.09.2011 р. №1258/23-10/32667198 завищення ДП «Трансгарант-Україна»податкового кредиту в жовтні 2008 року на загальну суму ПДВ 1 246 666,67 грн., що в свою чергу призвело до завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до податкового кредиту наступного звітного податкового періоду (р. 26 податкових декларацій з податку на додану вартість) на загальну суму 1 246 666,67 грн., у тому числі по періодах: листопад 2008 року на суму 1 246 666,67 грн.?

2) Чи підтверджується документально зазначена в акті ДПІ у Шевченківському районі від 02.09.2011 р. №1962/23-12/32830402 відсутність бази і об'єкта оподаткування податком на додану вартість операцій між ДП «Трансгарант-Україна»та ТОВ «Укрвторресурс»?

3) Чи документально підтверджується фактична сплата ДП «Трансгарант-Україна»контрагенту заявлена до бюджетного відшкодування сума податку на додану вартість у розмірі 1 246 666,67 грн.?

Вирішити також інші питання, які виникнуть в процесі проведення експертизи.

Зобов'язати сторін на вимогу експерта подати всю документацію, необхідну для проведення експертизи.

Попередити експерта про передбачену ст.ст. 384,385 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих висновків або відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Провадження у справі №2а-66/12/2670 зупинити до одержання результатів експертизи.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями. 185-187 КАС України.

Суддя Н.Г. Вєкуа