ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/874/12
"17" квітня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В.
за участю:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - Рацина Р.Р.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Альпо»
до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції
про скасування податкового повідомлення-рішення №0008522305/0/47767 від 1 серпня 2008 року в частині бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень, липень та серпень 2007 року, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альпо»(надалі по тексту -позивач, або ТзОВ «Альпо») звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції (надалі по тексту -відповідач, Тернопільська ОДПІ) про скасування податкового повідомлення-рішення №0008522305/0/47767 від 1 серпня 2008 року в частині бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень, липень та серпень 2007 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте надіслав суду клопотання про те, щоб судовий розгляд проводити без їхньої участі та зазначив, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі з мотивів, що викладені в адміністративному позові.
Відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що з'ясування правомірності бюджетного відшкодування позивачем податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2007р. було предметом розгляду у справах господарського суду Тернопільської області, а тому винесення відповідачем оспорюваного повідомлення-рішення в частині зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень, липень, та серпень 2007року є незаконним, а вказане рішення підлягає до скасування.
Тому просять скасувати податкове повідомлення-рішення № 0008522305/0/47767 від 01 серпня 2008 року в частині зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень, липень, та серпень 2007року.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, мотиви виклав в поданому суду письмовому запереченні.
Згідно заперечення відповідача позовні вимоги не підлягають до задоволення, оскільки, судами апеляційної та першої інстанцій взято до уваги, що по вказаних періодах щодо правомірності бюджетного відшкодування ПДВ існують судові рішення на його користь. Однак, кожне судове рішення, оскаржене в апеляційному та касаційному порядку відповідно до вимог КАС України.
Крім того, у судових справах предметом оскарження були податкові повідомлення рішення від 08.10.2007р. №0000412306/0/66498, №0000402306/0/66499; від 9.10.2007р. №0000432306/0/68733; від 03.12.2007р. №0000512306/0/80517, що винесені на підставі встановлених порушень в результаті проведення позапланових виїзних перевірок правомірності декларування суд бюджетного відшкодування з ПДВ помісячно, які були проведені відповідно до пп.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість». В свою чергу податкове повідомлення-рішення, яке частково оскаржене Позивачем в даній судовій справі винесене за наслідками проведення планової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Альпо»за період з 01.04.2007р. по 31.03.2008 р. за наслідками встановлених інших порушень відмінних від тих, що були предметом дослідження в судових справах, на які зроблено посилання судами апеляційної та першої інстанцій.
Виходячи із наведеного, вважає необґрунтованими висновки судів апеляційної та першої інстанцій про відсутність обставин, які б зумовлювали проведення планової документальної перевірки ТзОВ «Альпо», оскільки було проведено ряд позапланових перевірок правомірності декларування сум бюджетного відшкодування ПДВ. Таким висновком суди попередніх інстанцій безпідставно ототожнювали різні за змістом та призначенням планові та позапланові документальні перевірки на основі співставлення лише періодів, за які такі перевірки проводились, що є порушенням п.2, п.3 Указу Президента «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності»із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищезазначене представник відповідача просить відмови позивачу у задоволені позовних вимог.
Крім пояснень представників сторін судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що працівниками державної податкової служби з 03.06.2008 р. по 02.07.2008 р. проведено планову виїзну документальну перевірку фінансово-господарської діяльності, з питань дотримання вимог податкового, іншого законодавства за період з 01.04.2007 р. по 31.03.2008 р.
Результати перевірки відображені в акті №8652/23-22/32549973 від 18.07.2008 р.
Перевіркою правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість (визначення суми податку, що підлягає (підлягала) бюджетному відшкодуванню) встановлено, що ТзОВ «Альпо»зависило суму від'ємного значення (рядок 18.2 декларації) по податку на додану вартість травень 2007р. на 17223,0 грн., червень 2007р. на 18083,0 грн., липень 2007р. на 23623,0 грн., серпень 2007р. на 18958,0 грн., вересень 2007р. на 21534,0 грн., жовтень 2007р. на 23124,0 грн., листопад 2007р. на 24646,0 грн., грудень 2007р. на 23561,0 грн., січень 2008р. на 28944,0 грн., лютий 2008р. на 25992,0 грн., березень 2008р. на 28603,0 грн. та зависило суму бюджетного відшкодування (рядок 25 декларації) по податку на додану вартість за червень 2007р. на 17223,0 грн., липень 2007р. на 21777,0 грн., серпень 2007р. на 19929,0 грн., вересень 2007р. на 18958,0 грн., жовтень 2007р. на 21534,0 грн., листопад 2007р. на 23124,0 грн., грудень 2007р. на 24646,0 грн., січень 2008р. на 23561,0 грн., лютий 2008р. на 28944,0 грн., березень 2008р. на 25992,0 грн. та донараховано (рядок 27 декларації) по податку на додану вартість за квітень 2007р. на 15398,0 грн..
Висновки даного акта перевірки стали підставою для прийняття податкового повідомлення - рішення №0008522305/0/47767, яким зменшено товариству з обмеженою відповідальністю «Альпо»суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень, липень, та серпень 2007 року.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням №11176/7/23-427/475 від 30.07.2008 р. голови державної податкової адміністрації в Тернопільській області скасовано податкові повідомлення - рішення Тернопільської ОДПІ про зменшення задекларованих до відшкодування з бюджету сум ПДВ ТзОВ «Альпо»в частині рішення від 08.10.2007 р. №0000412306/0 на суму 17 233,00 грн., рішення від 19.10.2007 р. №0000432306/0 на суму 21 777,00 грн., рішення від 03.12.2007 р. №0000512306/0 на суму 19 929,00 грн., рішення від 14.12.2007 р. №0000532306/0 на суму 18 958,00 грн., рішення від 26.12.2007 р. №0000562306/0 на суму 21 534,00 грн., рішення від 31.01.2008 р. №000082306/0 на суму 23 124,00 грн., рішення від 14.04.2008 р. №0000172306/0 на суму 24 646,00 грн., рішення від 15.04.2008 р. №0000202306/0 на суму 23 561,00 грн., рішення від 19.05.2008 р. №0000222306/0 на суму 28 944,00 грн., рішення від 06.06.2008 р. №0000272306/0 на суму 25 992,00 грн.
Отже, після скасування головою державної податкової адміністрації в Тернопільській області податкових повідомлень-рішень Тернопільської ОДПІ, 01.08.2008 р. відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення №0008522305/0/47767 від 01.08.2008 р. в частині зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2007 р. в сумі 17 223,00 грн., за липень 2007 р. в сумі 21 777,00 грн., та за серпень 2007 р. в сумі 19 929,00 грн.
Судом встановлено, постановою господарського суду Тернопільської області від 11.01.2008 року №7а/221-4556 скасовані податкові повідомлення - рішення від 08.10.2007 року №0000412306/0 та №0000402306/0 та стягнуто на користь ТзОВ «Альпо»53 241,00 грн. заборгованості з бюджетного відшкодування за червень 2007 року з податку на додану вартість.
Згідно ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2009 року постанова господарського суду Тернопільської області від 11 січня 2008 року у справі №7а/221-4556, залишена без змін.
Згідно ухвали Вищого адміністративного суду України від 19 липня 2011 р. №7а/221-4556 ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду Тернопільської області від 06 травня 2009 р. та постанова господарського суду Тернопільської області від 11.01.2008 р. по справі №7а/221-4556 залишені без змін.
Таким чином, судове рішення -ухвала Вищого адміністративного суду України від 19 липня 2011 р. №7а/221-4556, у відповідності до вимог ст.254 КАС України набрала законної сили.
Постановою господарського суду Тернопільської області від 03.06.2008 року №7а/220-4555, скасоване податкове повідомлення - рішення від 19.10.2007 року №0000432306/0 та стягнуто на користь ТзОВ «Альпо»114 799,00 грн. заборгованості з бюджетного відшкодування за липень 2007 року з податку на додану вартість.
Згідно ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року №10619/08/9104 постанова господарського суду Тернопільської області від 03 червня 2008 року у справі №7а/220-4555, залишена без змін.
Таким чином, судове рішення -ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2012 року №10619/08/9104, у відповідності до вимог ст.254 КАС України набрала законної сили.
Постановою господарського суду Тернопільської області від 20 травня 2008 року №13а/3-85 скасоване податкове повідомлення - рішення від 03.12.2007 року №0000512306/0 та стягнуто на користь ТзОВ «Альпо»19 929,00 грн. заборгованості з бюджетного відшкодування за серпень 2007 року з податку на додану вартість.
Згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2009 року №22а-10440/089104 постанова господарського суду Тернопільської області від 20 травня 2008 року у справі №13а/3-85 скасована та прийнята нова постанова Львівським апеляційним адміністративним судом, якою у задоволенні позову ТзОВ «Альпо»до Тернопільської ОДПІ, Головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області, про скасування податкового повідомлення-рішення №0000512306/0 та стягнення на користь ТзОВ «Альпо»19 929,00 грн. заборгованості з бюджетного відшкодування за серпень 2007 року з податку на додану вартість, відмовлено.
Таким чином, судове рішення -постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2009 року №22а-10440/089104, у відповідності до вимог ст.254 КАС України набрала законної сили.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрали законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Аналогічне положення закріплено в ч.2 ст.255 КАС України, згідно якої, обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Суд не приймає до уваги пояснення представника відповідача, з приводу того, що податкове повідомлення-рішення №0008522305/0/47767 від 01 серпня 2008 року винесене за наслідками проведення планової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Альпо»в результаті встановлення інших порушень відмінних від тих, що були предметом дослідження в судових справах господарського суду Тернопільської області, оскільки досліджуючи акт перевірки від 18.07.2008 р. №8652/23-22/32549973 на підставі якого прийняте оспорюване податкове повідомлення-рішення, суд встановив, що проведені перевірки від 01.10.2007 р. №8576, від 16.10.2007 р. №9101 та від 16.11.2007 р. проводились з метою з'ясування правомірності бюджетного відшкодування позивачем податку на додану вартість за червень, липень, та серпень 2007 року та включені до акта перевірки від 18.07.2008 р. №8652 як вбачається з аркушів 16-21 акта перевірки.
Приходячи до висновку про часткове задоволення позовних вимог, суд приходить до переконання про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції №0008522305/0/47767 від 1 серпня 2008 року в частині бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень та липень 2007 року.
Разом з тим, суд прийшов до переконання про відмову в задоволенні позовних вимог в частині скасування податкового повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції №0008522305/0/47767 від 1 серпня 2008 року в частині бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2007 року, виходячи з того, що згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду, якою у задоволенні позову ТзОВ «Альпо»до Тернопільської ОДПІ, Головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області, про скасування податкового повідомлення-рішення №0000512306/0 та стягнення на користь ТзОВ «Альпо»19 929,00 грн. заборгованості з бюджетного відшкодування за серпень 2007 року з податку на додану вартість, відмовлено та дана постанова набрала законної сили.
З врахуванням викладеного, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині є безпідставними та необґрунтованими.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції №0008522305/0/47767 від 1 серпня 2008 року в частині бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень та липень 2007 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також: прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подасться протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 квітня 2012 року.
Головуючий суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.