ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" травня 2012 р. м. Київ К-6964/08
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Пилипчук Н.Г.
Рибченка А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу
Державної податкової інспекції (ДПІ) у Франківському районі м.Львова
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.2006
у справі №5/1163-13/151А
за позовом Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс»
до ДПІ у Франківському районі м.Львова
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Львівської області від 14.07.2006 в задоволенні позовних вимог ЛКП «Львівелектротранс»про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №11412/10/23-0/4 від 25.05.2006 відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2006 постанову Господарського суду Львівської області від 14.07.2006 скасовано, позов задоволено. Визнано нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Франківському районі м.Львова №11412/10/23-0/4 від 25.05.2006.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції, з підстав порушення норм матеріального права.
Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Відповідачем проведена документальну перевірку Трамвайного депо №1 ДМКП «Львівелектротранс», на наслідками якої складено акт від 11.08.2005 №261/23-1/03328422.
За висновками акта перевірки позивачем безпідставно включено до валових витрат амортизаційні відрахування в сумі 822600,00 грн., нараховані на майнові об'єкти, які належать на праві власності Львівській міській раді та передані підприємству у повне господарське відання.
На підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 25.05.2006 №11412/10/23-0/4, яким визначено податок на прибуток в сумі 183105,00 грн.
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до підпункту 8.1.1 пункту 8.1 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»під терміном «амортизація»основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.
Підпунктом 8.1.2 пункту 8.1 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»амортизації підлягають витрати, зокрема, на придбання основних фондів та нематеріальних активів для власного виробничого використання, а по безкоштовно отриманих основних фондах у підприємства такі витрати відсутні.
Підпунктом 8.3.1 пункту 8.3 цієї ж статті встановлено, що сума амортизації звітного періоду визначається шляхом застосування норм амортизації до балансової вартості основних фондів на початок звітного періоду.
Разом з тим п. 22.8 ст. 22 зазначеного Закону визначено, що балансова вартість основних фондів, які згідно зі ст. 8 підпадають під визначення груп 1, 2 та 3, уведених в експлуатацію до 01.07.1997, визначається на рівні їх залишкової вартості станом на момент набрання чинності цим Законом із включенням їх до відповідної групи основних фондів з метою їх подальшої амортизації.
Таким чином, для цілей оподаткування вартість основних фондів, безоплатно отриманих до 01.07.1997, підлягає амортизації, а витрати на поліпшення основних фондів, отриманих безкоштовно, відповідно до пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону підлягають амортизації незалежно від того, коли сталася така безкоштовна передача.
Виходячи з викладеного, правильними є висновки суду апеляційної інстанції, що за підтвердження отримання позивачем основних фондів та введення їх в експлуатацію до 01.07.1997, нарахування амортизаційних відрахування є правомірним.
Підстав для скасування рішення суду апеляційної інстанції, з мотивів викладених в касаційній скарзі, не вбачається.
Керуючись ст. ст.220, 221, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного господарського суду від 07.11.2006 -без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.
Головуючий Л.В.Ланченко
Судді Н.Г.Пилипчук
А.О.Рибченко
Суддя Л.В. Ланченко