ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
17 травня 2012 року № 2а-6562/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Савченко А.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринкудоПублічного акціонерного товариства «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву»простягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1020,00 грн. ВСТАНОВИВ:
Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту-позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву»(далі по тексту-відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 1020,00 грн.
Розглянувши позовну заяву Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку разом з доданими до неї матеріалами, суд звертає увагу на наступне.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», яким чітко встановлені ставки судового збору.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як вбачається з позовної заяви та доданих матеріалів, позивач не долучив документ про сплату судового збору, натомість заявлено клопотання про зменшення розміру судового збору та звільнення від його сплати із посиланням на частину 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, відповідно до змісту норми наведеної статті, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Ознайомившись з клопотанням, суд не знаходить підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Пільги щодо сплати судового збору визначені статтею 5 Закону України «Про судовий збір», і Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку при зверненні з позовними вимогами про стягнення штрафних санкцій відсутній у переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Відповідно до змісту статті 8 Закону України «Про судовий збір», суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати, враховуючи майновий стан сторони.
Позивач у поданому клопотанні посилається на Рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва № 31/15-413 від 23.02.2012р. про внесення Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до реєстру неприбуткових установ та організацій та довідку Державної казначейської служби України від 01.03.2012р. про включення позивача до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини 1 статті 47 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010р. № 2456-VI розпорядники бюджетних коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів.
Згідно частини 1 статті 48 Бюджетного кодексу України, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років.
Таким чином, суд доходить висновку, що Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звертаючись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовами, повинен враховувати наявність коштів на власних рахунках для сплати судового збору за подання відповідних позовів.
Крім того, з поданого клопотання не вбачається доказів недостатності бюджетних асигнувань для звернення Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до суду з позовами про стягнення штрафних санкцій, а йде мова лише про доцільність економії державних коштів.
Окрім посилання на статтю 88 Кодексу адміністративного судочинства України, жодних підстав для звільнення позивача від сплати судового збору не наведено.
Також суд звертає увагу, що позивач всупереч частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не долучив до позовної заяви доказу надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом подання доказів сплати судового збору (р/р 31214206700007, отримувач коштів: УДК у Печерському районі м. Києва, код отримувача: 26077922, банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001) та шляхом приведення позовної заяви у відповідність з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене, суд залишає позовну заяву без руху та пропонує позивачу усунути вказані вище недоліки позовної заяви у строк до 25 травня 2012 року.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 травня 2012 року.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко