ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 травня 2012 року № 2а-4185/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В. розглянувши у письмовому првоадженні адміністративну справу
за позовом Прокуратура Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва до Відкритого акціонерного товариства "Київський санітарно-технічний завод" про стягнення заборгованості у розмірі 66611,69 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Святошинського району м. Києва звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва з вимогами про стягнення з ВАТ «Київський санітарно-технічний завод»простроченої заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 66611,69 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплатив внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим у позивача виникла заборгованість в сумі 66611,69 грн.
Відповідач -Відкрите акціонерне товариство «Київський санітано-технічний завод»- письмових заперечень по суті позовних вимог не надав, явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.
Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва письмових пояснень по суті позовних вимог суду не надав, яку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.
14.05.2012 в судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання стосовно доцільності розгляду справи в порядку письмового провадження у зв'язку з неявкою в судове засідання представників відповідача та Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва. Представник позивача проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у різі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що відповідач та представник Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання в судове засідання не прибули, а також з огляду на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство «Київський санітано-технічний завод»перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Святошинському районі м. Києва як платник страхових внесків.
Частиною 1 п. 2 ст. 1 Закону № 2464-VI визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464-VI єдиний внесок для платників нараховуються на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам на виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно ч. 5 ст. 7 Закону № 2464-VI єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах 1, 2 цієї статті, незалежно від джерел фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно даних картки особового рахунку страхувальник ВАТ «Київський санітарно-технічний завод»має заборгованість перед Пенсійним фондом України в сумі 66611,69 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті.
Як визначає ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно п. 6 ст. 20 Закону № 2464-VI страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з п. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану страхувальника.
Крім того, ч. 12 ст. 9 Закону України № 2464-VI також встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, УПФУ у Святошинському районі м. Києва 03.02.2012 було скеровано поштовим повідомленням Відповідачу вимогу про сплату боргу №Ю-85, яка була вручена відповідачу 15.02.2012, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначена вимога оскаржена не була, в матеріалах справи відсутні докази сплати боргу у вказаній сумі.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.15 „Положення про Пенсійний фонд України", затверджено Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в АРК, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Крім того, згідно з п. 1.1 „Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах", затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчі відповідно головним управлінням Фонду в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. Отже, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, є Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав юридичних осіб коли порушуються інтереси держави.
Враховуючи, що наявність у відповідача вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника страхових внесків, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163, КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод»(код ЄДРПОУ 01412450) на користь Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі міста Києва заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 66 611 (шістдесят шість тисяч шістсот одинадцять) грн. 69 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя В.І. Келеберда