Постанова № 24232036, 17.05.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2012
Номер справи
2а-1636/12/1370
Номер документу
24232036
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2012 р. № 2а-1636/12/1370

о 12 год., 15 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Західному регіонідо Відкритого акціонерного товариства «Мікроприлад»про стягнення штрафу в сумі 1496,00 грн.

Прокурор Галицького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Мікроприлад»про стягнення штрафу в сумі 1496,00 грн.

Прокурор, позивач свої позовні вимоги обґрунтовують тим, що за результатами проведеної 18.11.2011 року винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 1496,00 грн. за ухилення від виконання повторного припису № 031721 від 18.02.2011 року. Вказана сума штрафу відповідачем у встановлені законом строки не сплачена.

Ухвалою суду від 27.02.2012 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 31702557, в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.

Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

18.11.2011 року Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області у період з 17-18.11.2011 року вжито заходів державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному об'єкті - Відкрите акціонерне товариство «Мікроприлад»шляхом проведення позапланової перевірки виконання припису № 03-1721 від 18.02.2011 року. Проведеною перевіркою встановлено ухилення від виконання вимог припису № 03-1721 від 18.02.2011 року Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області, чим порушено вимогу ст. 27 Закону України. За результатами проведеної перевірки складено акт (протокол) № 03/23-34-2037.

12.12.2011 року Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області, на підставі акту перевірки № 03/23-34-2037 від 18.02.2011 року, винесено постанову № 65 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, згідно якої до відповідача застосовано штраф в розмірі 1496,00 грн.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року за № 575/97-ВР із змінами і доповненнями, Законом України «Про теплопостачання»від 02.06.2005 року за № 2633-IV із змінами і доповненнями, «Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року за № 1312 із змінами і доповненнями, КАС України.

Згідно ст. 2 Закону України «Про електроенергетику», цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Згідно ст. 9 цього ж Закону України, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право крім іншого:

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;

- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення

Згідно ст. 27 цього ж Закону України, за ухилення суб'єкти господарської діяльності від виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії передбачена відповідальність у вигляді штрафу.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 6 «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 10 цього ж Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Судом враховуються обґрунтування позивача, оскільки відповідачем згідно акту перевірки вимоги припису № 23/04-489 не виконано, що є підставою для застосування щодо відповідача відповідальність у вигляді штрафу.

Суд також погоджується з твердженнями позивача, що законодавцем на відповідача покладено відповідальність за несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, відтак державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до відповідача застосовано штраф в межах ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Крім цього, відповідачем не надано суду доказів оскарження постанову № 65 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, згідно якої до відповідача застосовано штраф в розмірі 1496,00 грн.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, чого відповідачем зроблено не було.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, з врахуванням вимог ст. 162 КАС України, позовні вимоги Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні про стягнення штрафу в сумі 1496,00 грн. підлягають задоволенню повністю.

Вимоги ст. 94 КАС України про розподіл судових витрат не застосовується.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Мікроприлад»(ЄДРПОУ 23887224, м. Львів, вул. Ніщинського, 35) до Державного бюджету України штраф в сумі 1496,00 грн.

3. Зобов'язати Відкрите акціонерне товариство «Мікроприлад»виконати постанову негайно.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 17.05.2012 року.

Суддя Гавдик З.В.