Постанова № 24231020, 14.05.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2012
Номер справи
2а/0470/15465/11
Номер документу
24231020
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/15465/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чорної В.В.

при секретарі судового засідання Молчановій В.В.

за участі представників сторін:

позивача Заіменка Д.В.

відповідача Духневич Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «АДРЕСЪ»до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000702301 від 22.06.2011 р., -

в с т а н о в и в :

21 листопада 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «АДРЕСЪ»(далі - ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ») звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська (далі -ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська) № 0000702301 від 22.06.2011 р., яким позивачу донараховано податкове зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб на загальну суму 263 932 грн., в тому числі 211 145 грн. -за основним платежем, 52 787 -за штрафними (фінансовими) санкціями.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на підставі акту документальної планової виїзної перевірки ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р. № 1625/231/32701804 від 24.05.2011 р., за висновками якого, платником податків порушено ст. ст. 14, 15 Закону України «Про плату за землю». Заперечення позивача на акт перевірки від 24.05.2011 р., а також його скарги на податкове повідомлення-рішення № 0000702301 від 22.06.2011 р. були залишені органами державної податкової служби без задоволення. З огляду на це, він звертається до суду, посилаючись на помилкове визначення ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська при проведенні перевірки розміру земельної ділянки, що знаходиться в користуванні ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ». При цьому, позивач не заперечує свого обов'язку по сплаті земельного податку за користування земельними ділянками, що знаходяться в його користуванні, водночас, зазначає, що їх загальна площа у 2,5 рази менша площі, визначеної податковим органом у акті перевірки від 24.05.2011 р. Також, посилаючись на ст. 18 Закону України «Про плату за землю», якою встановлено обмеження щодо сплати земельного податку платниками, яких своєчасно не було залучено до сплати податку, не більш як за два попередні роки, позивач вказує на те, що донарахування земельного податку за 2008-2010 року суперечать законодавству України.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що при проведенні перевірки ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», службовими особами ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська встановлено, що на протязі 2004-2005 років платником податків були придбані об'єкти нерухомості, а саме: частина адміністративної будівлі загальною площею 2 191,6 кв.м., гаражні бокси загальною площею 513 кв.м., та частина адміністративної будівлі загальною площею 612,2 кв.м., які використовувались ним у власній господарській діяльності. При цьому, згідно автоматизованої інформаційної бази даних «Податки обласного рівня», розрахунків земельного податку на протязі 2008, 2009, 2010 роки платником податків до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська не надано, та, відповідно, земельний податок до бюджету ним не сплачено. З огляду на це, відповідачем зроблено висновок про порушення ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»ст. ст. 14, 15 Закону України «Про плату за землю». Враховуючи, що згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю», підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, з метою визначення суми податку, яка належить до сплати позивачем за земельні ділянки, на яких розміщені об'єкти нерухомості, що використовуються ним у власній господарській діяльності, відповідач звернувся до Регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»із запитом щодо надання даних про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, розташованих за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а, на яких розташовані об'єкти нерухомості ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», у відповідь на який останній повідомив, що згідно декларацій прав на нерухоме майно, за ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»враховані земельні ділянки загальною площею 0,4358 га, що знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а, підприємство для розрахунку плати за землю не зверталось, орієнтовна нормативна грошова оцінка 1 кв.м. земельної ділянки за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а для земель комерційного призначення з коефіцієнтом функціонального використання 2,5 становить 1 615 грн. На підставі зазначеної відповіді Регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська донараховано ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»зобов'язання по земельному податку на суму 263 932 грн., в тому числі 211 145 грн. -за основним платежем, 52 787 -за штрафними (фінансовими) санкціями, про що податковим органом 22.06.2011 р. винесено податкове повідомлення-рішення № 0000702301. З огляду на вказані обставини, представник відповідача вважає дії податкового органу щодо визначення позивачу до сплати земельного податку правомірними, у зв'язку з чим, просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «АДРЕСЪ»зареєстровано виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 19.12.2003 року (а.с. 111), та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська.

У період з 26.04.2011 р. по 17.05.2011 р., на підставі наказу № 713 від 26.04.2011 р. (а.с. 126-127), службовими особами ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведено планову виїзну перевірку ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 року, за результатами якої складено акт № 1625/231/32701804 від 24.05.2011 р. (а.с. 6-36).

Перевіркою, зокрема, встановлено порушення платником податків ст. ст. 14, 15 Закону України «Про плату за землю»№ 2535/ХІІ від 03.07.1992 р., внаслідок чого йому донараховано податкові зобов'язання по податку на землю на загальну суму 211 145 грн.

Так, при проведенні перевірки, службовими особами ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська встановлено, що:

- на підставі договору купівлі-продажу від 16.02.2004 р., ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»придбано у Товариства з обмеженою відповідальністю «ДВС Компані ЛТД»частину адміністративної будівлі загальною площею 2 191,6 кв.м., вартістю 2 480 000 грн. Об'єкт введено в експлуатацію, обліковується платником податків на рахунку 10 «Основні засоби», та приймає участь в податковому обліку (а.с. 160-162);

- згідно договору купівлі-продажу від 17.11.2004 р., ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»придбано у структурного підрозділу Централізованого будівельно-монтажного управління (військова частина А-2352) Головного управління розквартирування військ та капітального будівництва Міністерства оборони України (балансоутримувач військова частина А-3191) гаражні бокси загальною площею 513 кв.м. за ціною 95 000 грн. Об'єкт оприбутковано в бухгалтерському обліку ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»на балансовому рахунку 15 «Капітальні інвестиції», в податковому обліку він участі не приймає (а.с. 167-171);

- на підставі договору купівлі-продажу від 05.03.2005 р., ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»придбано у структурного підрозділу Централізованого спеціалізованого будівельно-монтажного управління (військова частина А-2352) Головного управління розквартирування військ та капітального будівництва Міністерства оборони України (балансоутримувач військова частина А-3191) частину адміністративної будівлі загальною площею 612,2 кв.м. за 650 000 грн. Об'єкт оприбутковано підприємством на балансовому рахунку 15 «Капітальні інвестиції», в податковому обліку він участі не приймає (а.с. 163-166).

Згідно акту перевірки (стор. 29 акту), до перевірки платником податку надано технічну документацію: технічні паспорти на всі об'єкти нерухомості та витяги на реєстрацію прав власності (а.с. 34, 175-209). Водночас, узагальнений перелік документів, які було використано при проведенні перевірки позивача, зазначених документів не містить (а.с. 49-51).

Згідно акту перевірки, вищезазначені об'єкти нерухомості використовуються в господарській діяльності ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», яке не є платником ресурсних платежів, та згідно даних податкового органу, земельний податок за використання земельних ділянок, на яких розташовані зазначені об'єкти нерухомості, ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»не сплачується.

Для здійснення контролю за повнотою надходження земельного податку та орендної плати за землю, під час проведення перевірки, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було направлено запит за вих. № 21566/23-120 від 18.05.2011 р. до Дніпропетровської Регіональної філії Державного підприємства «Центр земельного кадастру»(далі -ДРФ «ДЗК») з проханням надати дані про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а, на яких розташовані об'єкти власності ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»(а.с. 128).

Згідно отриманої відповіді, за ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», на підставі декларації прав на нерухоме майно враховані земельні ділянки за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а, загальною площею 0,4358 га. Підприємство для підготовки даних державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку для розрахунку плати за землю не зверталось (а.с. 129-130).

Оскільки позивач є користувачем землі в межах здійснення фінансово-господарської діяльності, проте не сплачує земельний податок за користування земельними ділянками, які знаходяться в його використанні, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська зроблено висновок про порушення ним ст. ст. 14. 15 Закону України «Про плату за землю», внаслідок чого, виходячи з розрахованої ДРФ «ДЗК»нормативної грошової оцінки 1 кв.м. ділянки за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Рогальова, 21-а, яка дорівнює 1 615 грн., податковим органом донараховано позивачу зобов'язання з земельного податку за 2008-2010 року на загальну суму 211 145 грн. (0,4358 га х 1 615 грн. х 3 роки).

Не погодившись з висновками акту перевірки, позивач звернувся до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська з письмовими запереченнями на акт перевірки № 1625/231/32701804 від 24.05.2011 р., у яких просив скасувати донарахований податок на землю в сумі 211 145 грн., та визначити нову суму, виходячи з розміру користування земельної ділянки 0,19 га, та донарахування за 2009-2010 роки (а.с. 53). Розглянувши зазначені заперечення, податковий орган залишив висновки, викладені у акті перевірки, без змін, та повідомив платника податків про винесення 22.06.2011 р. податкового повідомлення-рішення № 0000702301 на суму податкового зобов'язання за основним платежем - 211 145 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 52 787 грн. (а.с. 58).

Штрафні (фінансові) санкції, визначені у податковому повідомленні-рішенні № 0000702301 від 22.06.2011 р., нараховані ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровській області відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, у розмірі 25 відсотків від суми визначеного податкового зобов'язання.

Не погодившись із зазначеним рішенням податкового органу, відповідач, відповідно до п. 56.2 ст. 56 Податкового кодексу України, оскаржив його в адміністративному порядку (а.с. 59-61, 65-68), за результатами якого, рішеннями Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області від 16.08.2011 р. № 24336/10/25-008 (а.с. 62-64) про результати розгляду скарги, Державної податкової адміністрації України від 24.10.2011 р. № 4173/6/10-2215 про результати розгляду повторної скарги (а.с. 69-72), скарги платника податків залишено без задоволення, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення -без змін.

Не погодившись із зазначеними рішеннями органів державної податкової служби, ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», відповідно до п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, оскаржило податкове повідомлення-рішення № 0000702301 від 22.06.2011 р. в судовому порядку.

Встановивши обставини справи, проаналізувавши норми законодавства України, чинного у період за який проведено перевірку позивача, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.

При цьому, суд зазначає, що період, за який проведено перевірку, припадає на час до набрання чинності Податковим кодексом України (до 01.01.2011 р.), тому суд розглядає справу з урахуванням норм законодавства, яке діяло станом на час, за який проведено перевірку.

Статтею 2 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. № 2535-ІІІ, в редакції від 22.12.2007 р. № 107-VI, передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Статтею 5 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю», підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю», платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня, і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Згідно ст. 15 Закону України «Про плату за землю», власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Отже, законодавством України передбачено обов'язок землекористувачів сплачувати земельний податок за земельні ділянки, які вони використовують.

Водночас, ставка земельного податку залежить від наявності грошової оцінки земель, які є об'єктом плати за землю.

Так, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 зазначеної статті, ставки податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, встановлюються у розмірах, встановлених Законом, залежно від групи населених пунктів та чисельності їх населення.

Статтею 1 Закону України «Про оцінку земель»від 11.12.2003 р. № 1378-IV надано визначення нормативної оцінки земельних ділянок, зокрема, це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Об'єктами оцінки земель, відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку земель», є: територія адміністративно-територіальних одиниць або їх частин, території оціночних районів та зон, земельні ділянки чи їх частини або сукупність земельних ділянок і прав на них, у тому числі на земельні частки (паї), у межах території України.

Статтею 13 Закону України «Про оцінку земель»передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі:

- визначення розміру земельного податку;

- визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;

- визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;

- визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;

- розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку земель», підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель»передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка проводиться:

- щодо земельних діляок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років;

- щодо земельних діляок, розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Відповідно до ст.ст. 20, 23 Закону України «Про оцінку земель», за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, яка затверджується сільською, селищною, міською радою.

Нормативна грошова оцінка земель, на яких розташовані об'єкти нерухомості, які були придбані ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»згідно договорів купівлі-продажу від 16.02.2004 р., 17.11.2004 р., 05.03.2005 р., позивачем не проведена, що підтверджено листом-відповіддю ДРФ «ДЗК»від 23.05.2011 р. № Ц/7614-6.

З огляду на це, ДРФ «ДЗК»надало орієнтовну нормативну грошову оцінку одного квадратного метру земельної ділянки за адресою: вул. Рогальова, 21-а для земель комерційного призначення з коефіцієнтом функціонального використання 2,5, яка становить 1 615 грн. (а.с. 129).

На підставі зазначеної відповіді, та наданої ДРФ «ДЗК»орієнтовної нормативної грошової оцінки земельних ділянок, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська донараховано позивачу податкові зобов'язання за ставкою земельного податку, яка застосовується для земель, щодо яких проведено нормативну грошову оцінку, яка дорівнює одному відсотку від грошової оцінки земельних ділянок, а саме: 211 145 грн. = 0,4358 га х 10 000 кв.м. х 1 615 грн. х 3 роки х 0,01%.

Отже, донарахування ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»зобов'язань по земельному податку за земельні ділянки, щодо яких нормативна грошова оцінка не проведена, в розмірі 211 145 грн. здійснено податковим органом з порушенням вимог ст. 7 Закону України «Про плату за землю»за ставкою податку, яка встановлена для земельних ділянок, щодо яких проведено нормативну грошову оцінку. Крім того, при проведенні розрахунку донарахування, податковим органом використано орієнтовну грошову оцінку, яка була розрахована ДРФ «ДЗК»без складання відповідної технічної документації, та її затвердження Дніпропетровською міською радою, як того вимагають норми ст. ст. 20, 23 Закону України «Про оцінку земель».

Також, відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю», встановлені частиною другою цієї статті ставки земельного податку застосовуються з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Тобто, кожного року нормативна грошова оцінка земельних ділянок змінюється в залежності від коефіцієнту індексації, визначеного Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Крім того, зазначена оцінка має визначатися відносно кожної земельної ділянки окремо.

Матеріали справи містять надану відповідачем копію витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,4352 га з кадастровим номером 1210100000:03:330:0047 без підпису, дати, номеру, та відмітки про її затвердження, а також без зазначення періоду (календарного року), за який проведено нормативну грошову оцінку (а.с. 130).

Щодо двох інших земельних ділянок, загальною площею 0,00006 га (по 0,00003 га кожний), на яких розташована решта об'єктів нерухомого майна, що належать ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»та вплинули на розмір донарахованих йому зобов'язань по земельному податку, такі витяги не надані.

Незважаючи на це, а також в порушення ст. 7 Закону України «Про плату за землю», без урахування коефіцієнту індексації, який змінювався у 2008, 2009, 2010 роках, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснила донарахування ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»зобов'язань по земельному податку.

Крім того, при проведенні перевірки ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», загальний розмір земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомості, що належать ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», встановлений не був.

Згідно договорів купівлі-продажу об'єктів нерухомості від 16.02.2004 р., 17.11.2004 р., 05.03.2005 р., та технічних паспортів на зазначені об'єкти, їх загальна площа становить 3 316,8 кв.м., тобто 0,3317 га, 0,2192, 0,0612 та 0,0513 га, відповідно (а.с. 160, 163, 168, 184,197, 206). Водночас, згідно відповіді ДРФ «ДЗК»від 23.05.2011 р., загальна площа земельних ділянок, які враховані за ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ»по фактичному розміщенню об'єктів нерухомості, становить 0,4358 га, в тому числі, 0,4352 г, 0,0003 га, 0,0003 га.

Відповідачем при проведенні перевірки не було досліджено документів, які встановлюють межі зазначених земельних ділянок, а також декларації прав на нерухоме майно, на які міститься посилання у листі ДРФ «ДЗК»від 23.05.2011 р. Копії зазначених документів були витребувані судом у відповідача під час розгляду справи, проте, в судове засідання надані також не були.

З огляду на це, суд вважає, що площа земельних ділянок під об'єктами нерухомості, що належать позивачу, яка зазначена ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська в акті перевірки від 24.05.2011 р., та виходячи з якої податковим органом здійснено донарахування позивачу зобов'язань по земельному податку, не має документального підтвердження.

Окрім цього, суд погоджується з твердженням позивача щодо неправомірності донарахування ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ» зобов'язань по земельному податку за 2008 рік.

Так, ст. 18 Закону України «Про плату за землю», який є спеціальним законом, що встановлює підстави, розмір, та порядок здійснення плати за землю, передбачено, що платники, яких своєчасно не було залучено до сплати земельного податку, сплачують податок не більш як за два попередні роки. Перегляд неправильно нарахованого податку, стягнення або повернення його платнику допускаються не більш як за два попередні роки.

Водночас, ст. 102.1 Податкового кодексу України, на яку посилається відповідач у своїх запереченнях, дійсно передбачено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Проте, зазначена норма Закону є загальною нормою, та за умов наявності спеціальної норми права, застосуванню не підлягає. Крім того, в даному випадку, посилання відповідача на норми Податкового кодексу України є безпідставними, оскільки він набрав чинності з 01.01.2011 р., тобто після закінчення періоду, за який ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведено перевірку ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», та здійснено донарахування зобов'язань по земельному податку.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що висновки, викладені ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська у акті перевірки ТОВ з ІІ «АДРЕСЪ», не відповідають нормам законодавства України, яке було чинним у період, за який проведено перевірку, а отже, винесене на підставі них податкове повідомлення-рішення № 0000702301 від 22.06.2011 р. є неправомірним, та підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «АДРЕСЪ» - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська № 0000702301 від 22.06.2011 р.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений 08.05.2012 року.

Суддя В.В.Чорна