Постанова № 24212798, 14.05.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.05.2012
Номер справи
2а-4910/12/2670
Номер документу
24212798
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 травня 2012 року № 2а-4910/12/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гаряче Молоко»

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва Державної податкової служби

про скасування рішення № 0016132305 від 22.02.2010р.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гаряче Молоко»звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №0016132305 від 22.02.2010р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що оскаржуваним рішенням відповідачем було безпідставно застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3 400 грн. за порушення ст. 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", оскільки позивач орендує приміщення, в якому куріння заборонено нормою законодавства, так як воно знаходиться в підземному переході.

Відповідач проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що під час перевірки ТОВ «Гаряче Молоко»встановлено відсутність інформації про заборону куріння, чим порушено ст.152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у зв'язку з чим податковим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій.

Зважаючи на викладене, суд ухвалив на підставі ч.6 ст.128 КАСУ, адміністративну справу розглядати у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Працівниками Державної податкової адміністрацією у м.Києві ДПС була проведена перевірка господарської одиниці кафе «Смачна картопля», яке належить ТОВ «Гаряче молоко», з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 09.12.2010р. № 1789/26/59/23/30603174.

Актом перевірки встановлено порушення позивачем статті 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995, а саме: в приміщені кафе відсутня будь-яка наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексу такого змісту: «Куріння заборонено!».

На підставі висновків акту перевірки відповідачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 22.12.2010р. № 0016132305 в розмірі 3 400грн.

Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР, від 19.12.1995 р. (далі - Закон № 481/95-BP) визначено основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Цей закон містить положення (п. 5 ч. 3 ст. 152), відповідно до яких забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

Статтею 16 Закону № 481/95-BP встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Статтею 17 цього Закону передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону - 3400 гривень.

Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до Указу Президента України від 11.07.2001 року № 510/2001 "Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", на Державну податкову адміністрацію України покладено функції із забезпечення реалізації державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом, зокрема, тютюнових виробів.

Згідно із пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції.

Частина 4 ст. 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" вимагає у місцях та закладах, де куріння заборонено, розміщувати наочну інформацію, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". Ця вимога стосується місць та закладів, перелік яких зазначено у частинах другій та третій статті 152 вищевказаного Закону.

Відповідно до ст. 152 Закону, у закладах громадського харчування забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів.

Правилами роботи закладів(підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та питань європейської інтеграції України від 24.07.2002р. № 219 передбачено: «У разі відведення суб'єктом господарської діяльності спеціальних місць для куріння ці місця мають бути обладнані витяжкою вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму».

Враховуючи вищенаведене, законом встановлено загальне правило, за яким куріння в закладах громадського харчування заборонене, окрім випадків, якщо для куріння відведені спеціальні обладнані місця.

Згідно положень Закону №481/95-ВР, табличка «Куріння заборонено!»розміщується у певних місцях на підприємстві де куріння заборонено, що у разі неможливості виділення таких місць, не виключає її розміщення на вході до приміщення підприємства, організації, установи.

Пункт 7 ч. 2 ст. 152 Закону "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" забороняє куріння тютюнових виробів у підземних переходах.

Як вбачається з матеріалів справи, кафе «Смачна картопля», де здійснювалась перевірка, що належить ТОВ «Гаряче молоко», знаходиться за адресою м.Київ, станція метро Театральна у підземному переході, де не може бути обладнано спеціально відведені місця для куріння, що не порушує вимог Закону № 481/95-ВР та відповідає призначенню цього закону щодо максимального обмеження вживання тютюну.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що податковий орган безпідставно застосував до позивача штрафні санкції у розмірі 3 400 грн., а тому позовні вимоги ТОВ «Гаряче молоко»про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №0016132305 від 22.12.2010 року підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Гаряче Молоко» задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій № 0016132305 від 22 лютого 2010 року.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.К. Каракашьян