Головуючий у 1 інстанції - Твердохліб Р.С.
Суддя-доповідач - Шальєва В. А.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2012 року справа №2а-4075/11/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Шальєва В. А.
суддів
Юрченко В.П., Старосуда М.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Донецького апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Донецьк, б. Шевченка, 26, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Свердловську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2011 р. в справі № 2а-4075/11/1270 за позовом Дочірнього підприємства „Шахта № 71 - Спецпромтехніка" Товариства з обмеженою відповідальністю „Вуглепромислова фірма „Термоантрацит" до Державної податкової інспекції у м. Свердловську про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2011 р. задоволений частково позов Дочірнього підприємства „Шахта № 71 - Спецпромтехніка" Товариства з обмеженою відповідальністю „Вуглепромислова фірма „Термоантрацит" до Державної податкової інспекції у м. Свердловську про скасування податкового повідомлення-рішення, скасоване податкове повідомлення-рішення № 0000231540 від 22.04.2011 р. в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1019 грн. за платежем - податок на прибуток.
Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову позивачу. Апеляційна скарга мотивована тим, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права. Порушення, на думку апелянта, полягають у неправильному застосуванні положень Податкового кодексу України, а саме, ст.120, а також Перехідних положень в частині застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності.
Особи, які беруть участь у справі, до судового засідання не прибули, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином, у зв'язку з чим у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, перевіривши доводи апеляційної скарги матеріалами справи, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що на підставі акту про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності позивачем № 224-15-10-32831359 від 05.04.2011 р., проведеної ДПІ у м. Свердловську, органом державної податкової служби було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000231540 від 22.04.2011 р. про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток у вигляді штрафних санкцій в розмірі 1020 грн.
Як випливає з акту камеральної перевірки, відповідачем встановлені порушення позивачем пп. 49.18.2 ст. 49 Податкового кодексу України, п. 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" в частині неподання позивачем декларації з податку на прибуток за 2010 р.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що податкова декларація з податку на прибуток була подана позивачем до податкового органу у паперовому вигляді 21.02.2011 р. Як випливає з листа позивача до керівника відповідача, це було обумовлено не переданням колишнім керівником підприємства новому керівництву документації, печатки тощо (а.с. 14).
Оскільки податкова декларація була подана без печатки, декларація була не визнана податковим органом як податкова звітність відповідно до п. 49.15 ст. 49 Податкового кодексу України.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем, дійсно, допущено порушення строків подання податкової звітності - декларації з податку на прибуток за 2010 рік.
Відповідальність платників податків за неподання та несвоєчасне подання податкової звітності встановлені п.120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, який набув чинності з 01.01.2011 р., відповідно до якого неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Разом з тим, п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ „Перехідні положення" Податкового кодексу України визначено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Згідно з пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Податкова декларація з податку на прибуток за 2010 рік повинна бути подана позивачем до 09.02.2011 р. Відтак, порушення позивачем податкового законодавства відбулося в період з 01.01.2011 р. до 30.06.2011 р., а тому за це порушення орган державної податкової служби повинен був застосувати до позивача штрафні санкції в розмірі не більше 1 грн.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо невідповідності розміру штрафних санкцій, застосованих до позивача, вимогам п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ „Перехідні положення" Податкового кодексу України, що обумовлює часткову протиправність прийнятого відповідачем податкового повідомлення-рішення, а саме, в сумі 1019 грн.
З урахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови не вбачається.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Свердловську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2011 р. в справі № 2а-4075/11/1270 залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2010 р. у справі № 2а-4075/11/1270 за позовом Дочірнього підприємства „Шахта № 71 - Спецпромтехніка" Товариства з обмеженою відповідальністю „Вуглепромислова фірма „Термоантрацит" до Державної податкової інспекції у м. Свердловську про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий: Шальєва В.А.
Судді: Юрченко В.П.
Старосуд М.І.