Постанова № 2416632, 17.07.2008, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
17.07.2008
Номер справи
10/3469-а
Номер документу
2416632
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"17" липня 2008 р. Справа №10/3469-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

до приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький

про стягнення 1596,50 грн.

Суддя Виноградова В.В.

Секретар судового засідання Дідик Н.Д.

Представники сторін:

позивача - Пятковський А.М.- за довіреністю від 19.06.2008р.

відповідача - не з'явився

Суть спору

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1596,50 грн. заборгованості по штрафних санкціях, застосованих за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, застосованих рішенням від 23.01.2007р. №0013422303/0/174 .

Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався.

Враховуючи те, що по даній справі підставою для стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1. 1596,50 грн. штрафних санкцій послужило рішення ДПІ у м. Хмельницькому №0013422303/0/174 від 23.01.2007р., яке було предметом розгляду адміністративної справи №10/425-НА, ухвалою суду від 20.06.07р. провадження у справі №10/3469-А було зупинено на підставі ч.1.п.3 ст.156 КАС України в зв'язку з неможливістю її розгляду до вирішення пов'язаної з нею справи №10/425-НА

Постановою господарського суду Хмельницької області від 09.07.2007р. позовну заяву приватного підприємця ОСОБА_1. до ДПІ у м. Хмельницькому про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Хмельницькому №0013422303/0/174 від 23.01.2007р. по справі №10/425-НА задоволено та скасовано рішення №0013422303/0/174 від 23.01.2007р.. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.04.08р. постанову господарського суду Хмельницької області від 09.07.2007р. скасовано та прийнято нову постанову якою в позові приватного підприємця ОСОБА_1. до ДПІ у м. Хмельницькому про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Хмельницькому №0013422303/0/174 від 23.01.2007р. відмовлено. Дана постанова набрала законної сили .

Ухвалою суду від 04.07.2008р. провадження у справі № 10/3469-А поновлено.

Як вбачається з матеріалів даної справи та встановлено в ході вирішення справи №10/425-НА за позовом ДПІ у м. Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Хмельницький про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м.Хмельницькому від 23.01.2007р. № 0013422303/0/174 ОСОБА_1м. Хмельницький, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа , про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1, серія НОМЕР_2.

Працівниками податкового органу 10.01.2007р. проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці -кафе-бару "Обана", що розташований в АДРЕСА_1та належить відповідачу, за результатами перевірки складено акт № 22010048/2302/35/232.

В акті перевірки зафіксовано, що при реалізації двох пляшок горілки "Хортиця" по ціні 26 грн., та вина "Французький бульвар" по ціні 35 грн., всього на загальну суму 87 грн., розрахункову операцію проведено без застосування РРО, розрахунковий документ встановленого зразка (касовий чек) не роздруковано та не видано, встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в поточному звіті РРО на 45,30 грн., не використовується режим попереднього програмування РРО по найменуванню товарів та кількості, встановлено незбереження контрольних стрічок протягом встановленого терміну, не зберігання фіскальних звітних чеків (відсутня КОРО), незбереження КОРО протягом зазначеного терміну, в результаті чого зроблено висновки про порушення пунктів 1, 2, 6,9,10,11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" .

На підставі акту перевірки відповідно до п.п. 1,3-6 ст.17 та ст.22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ДПІ у м. Хмельницькому прийнято рішення від 23.01.2007р. №0013422303/0/174 про застосування до приватного підприємця ОСОБА_1. штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1596, 50 грн.

Оскільки відповідач в добровільному порядку штрафні санкції не сплатив, позивачем подано позов до суду про їх стягнення.

Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. ( надалі Закон №509) передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.

При цьому відповідно до п.11 ст.11 Закону №509 органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Враховуючи вищенаведене та вимоги ст. 14 вказаного Закону, податковий орган реалізовує свої права та функції на підставі прийнятого керівником відповідного рішення.

Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

За порушення вимог цього Закону згідно ст.17 до суб'єктів підприємницької діяльності, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у визначених розмірах.

Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій передбачених ст.17 та ст.22 вищевказаного закону.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки податковим органом встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 10.01.2007р. непроведення розрахункової операції через РРО та невидачу розрахункового документа на суму 87 грн. , невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в РРО на 45,30 грн., невикористання режиму попереднього програмування РРО по найменуванні товарів та кількості, незберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну , фіскальних звітних чеків , книги ОРО протягом зазначеного терміну, в результаті чого зроблено висновок про порушення вимог п.п. 1,2,6,9-11,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

На підставі акту перевірки, позивачем винесено рішення № 0013422303/0/174 від 23.01.2007р. про застосування до відповідача згідно п.п.3,4,5,6 ст.17 та ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 1596,50 грн. штрафних санкцій.

Відповідач не погоджуючись з вищевказаним рішенням подав позов до суду про його скасування.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.04.08р. по справі №10/425-НА в позові приватного підприємця ОСОБА_1. про визнання протиправним та скасування рішення № 0013422303/0/174 від 23.01.2007р.відмовлено.

Оскільки підставою для стягнення із відповідача штрафних санкцій по даній справі стало прийняте ДПІ у м. Хмельницькому рішення № 0013422303/0/174 від 23.01.2007р. в скасуванні якого постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.04.08р. відмовлено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими , що підлягають задоволенню.

Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки факти порушень відповідачем не спростовані, доказів про сплату штрафних санкцій суду не подано.

Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький про стягнення 1596,50 грн. задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_3) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (м. Хмельницький, вул. Театральна,12, код 21324474) 1596,50 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто шість гривень 50 коп.) заборгованості по штрафних санкціях.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено, КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 3 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу,3 - відповідачу.