ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 травня 2012 року 08:29 № 2а-5484/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В. за участю секретаря судового засідання Сервачинської І.М. та представників сторін:
від позивача: Карнаух Т.В.,
від відповідача: Павловського Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва до Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА» про стягнення заборгованості у розмірі 67 279,34 гривень, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва (далі -позивач, УПФ у Святошинському районі м. Києва) з позовом до Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА»(далі -відповідач, ДП «УкрНДІНП «МАСМА») про стягнення заборгованості у розмірі 67 279,34 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 квітня 2011 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Відповідно до ухвали суду від 08 вересня 2011 року провадження у справі було зупинено та призначено судово-економічну експертизу.
Ухвалою суду від 21 лютого 2012 року, у зв'язку з надходженням висновку судово-економічної експертизи з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, провадження у справі було поновлено.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій призначених відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та обчислених відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 67 279,34 грн., яка виникла за лютий 2011 року, що підтверджується повідомленнями про суму витрат та виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій обчисленою відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.
У своїх письмових запереченнях проти позову представник відповідача просить відмовити у задоволені позову, посилаючись на те, що позивачем не доведено свої позовні вимоги, оскільки управлінням не надано всі необхідні документи і розрахунки щодо нарахування загальних та наукових пенсій, що унеможливлює дослідження підстав здійснення розрахунку різниці між вказаними пенсіями. Відповідач звертає увагу суду на невідповідність вказаного у позовній заяві періоду виникнення заборгованості - лютий 2011 року, періодам вказаним у повідомленнях наданих позивачем на підтвердження заявленої до стягнення суми заборгованості. Також відповідач зазначає, що загальна сума заборгованості по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій, вказана у наданих позивачем повідомленнях у розмірі 65 634,21 грн. не відповідає сумі, наведеній позивачем у тексті позовної заяви -63 093,79 грн. та сумі заявленій позивачем до стягнення -67 279,34 грн.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив та просив відмовити у його задоволенні.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03 травня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, суд
В С Т АН О В И В:
Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА»(код ЄДРПОУ 00149943) є юридичною особою та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва.
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва - просить стягнути з Державного підприємства "Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості "МАСМА" заборгованість за лютий 2011 р. у розмірі 67 279,34 грн., яка виникла на підставі:
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м. Києва від 1 лютого 2011 року, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 1495,90 грн. за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року (а.с. 7);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в м. Дрогобичі, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 1 533,67 грн. як доплату за 2010 рік (а.с. 8);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в м. Дрогобичі, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій на 2011 рік у розмірі 5 539,03 грн. (а.с. 9);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 січня 2011 року у розмірі 1 560,28 грн. (а.с. 10);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 січня 2011 року по 31 січня 2011 року у розмірі 1 558,10 грн. (а.с. 11);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м. Києва від 1 лютого 2011 року, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 у розмірі 11 467,54 грн. (а.с. 12-14);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Дніпровському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 1050,06 грн. (а.с. 15);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Печерському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 2 099,30 грн. (а.с. 16);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Деснянському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 1808,09 грн. (а.с. 17);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Солом'янському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 3 732,34 грн. (а.с. 18);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Дніпровському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 1052,76 грн. (а.с. 19-20);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Подільському районі м. Києва від 30 грудня 2010 року, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 1 489,53 грн. (а.с. 21);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 3 998,61 грн. (а.с. 22);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Дарницькому районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 1 274,31 грн. (а.с. 23);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Оболонському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 8 134,61 грн. (а.с. 24);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Святошинському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 лютого 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 2 525,72 грн. (а.с. 25);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Оболонському районі м. Києва, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 8 135,65 грн. (а.с. 26);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Залізничному районі м. Львова відповідач за обчисленнями на 2011 рік, повинен був відшкодувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій у розмірі 2 228,76 грн. (а.с. 27);
- повідомлення Управління Пенсійного фонду в Франківському районі м. Львова, яким відповідачу нараховано суму витрат на виплату та доставку пенсій за період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року у розмірі 6 586,08 грн. (а.с. 28);
На підтвердження направлення відповідачу вказаних розрахунків позивач надав суду фіскальний чек від 01.04.2011 року.
У позовній заяві позивач зазначає, що заборгованість у розмірі 67 297,34 грн. відповідачем погашено не було.
Відповідач - Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА»- просить відмовити у задоволенні позовних вимог з таких підстав.
На думку представника відповідача, відсутні документи, що чітко підтверджують розмір та обґрунтуваність позовних вимог, а також відповідність ціни позову періоду виникнення ймовірної заборгованості.
Відповідно до ч. 4 ст. 71 КАС України позивачеві необхідно надати всі наявні документи і розрахунки щодо нарахування загальних та наукових пенсій, в протилежному випадку не виявляється можливим дослідити, на якій підставі здійснено розрахунки щодо саме різниці між зазначеними пенсіями.
Додані до позовної заяви у якості доказів до позовної заяви повідомлення відповідач не отримав своєчасно. Повідомлення (копії повідомлень) отримані відповідачем лише у якості додатків до позовної заяви всупереч нормам та вимогам чинного законодавства України, зокрема, постанови КМУ № 372 від 24.03.04 р. Позивачем не надано доказів отримання таких повідомлень відповідачем, а саме - поштових повідомлень про вручення, жодного підтвердження щодо отримання відповідачем повідомлень позивачем не надається.
У позовній заяві вказано період, за який стягується сума, а саме -лютий 2011року. Проте, даний період не може сприйматись відповідачем як достовірний.
Відповідно до п. 5 вказаної постанови, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року, про що відповідному підприємству, установі, організації або заклад, відразу надсилається повідомлення. Зазначені дії, як стверджує представник відповідача, позивачем не здійснювалися.
На думку представника відповідача, розрахунки не містять в собі відомостей щодо розшифровки таких сум відповідно до порядку нарахування загальних та наукових пенсій осіб, щодо яких нараховано суми, та посилань на первинні документи, відповідно до яких такі суми отримані. Визначення розшифровки сум щодо нарахування загальних та наукових пенсій є необхідним для поставлення питання щодо визначення саме різниці між ними. Представник відповідача стверджує, що суми, вказані у позовній заяві, жодним чином не пов'язані із сумами, вказаними у повідомленнях.
На виконання ухвали суду від 08.09.2011 р. про призначення судово-економічної експертизи до матеріалів справи долучено висновок № 10565/11-44 судово-економічної експертизи від 27 січня 2012 року, згідно якого за результатами проведеного дослідження наявних в матеріалах справи документів, встановити суму заборгованості Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА» по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій, призначених згідно до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та обчислених відповідно до інших законодавчих актів, визначену Управлінням Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва за лютий 2011 року, не видається за можливе.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України від 13.12.1991 № 1977-XII «Про наукову і науково-технічну діяльність», Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372 «Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»(далі по тексту Порядок № 372).
Статтею 24 Закону України від 13.12.1991 № 1977-ХІІ «Про наукову і науково-технічну діяльність» (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі -Закон №1977-ХІІ) встановлено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).
Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону.
Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі різниця у розмірі пенсії) визначаються Порядком № 372.
Відповідно до пункту 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 (далі -Порядок),за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації (пункт 3 Порядку).
Згідно пункту 5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 за № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. № 64/8663 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України відповідно до п.6.4 та п.6.5 якої, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (1058-15) (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Додаток 8 до вказаної постанови містить, між іншим, відомості щодо фактичних витрат як на виплату так і на доставку пенсій за різні періоди (з моменту призначення пенсії до місяця формування даної відомості; фактичні витрати за попередній рік тощо).
Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження наявності заборгованості у відповідача позивач надав повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за період з 1 січня 2011 року по 31 грудня 2011 року
Спірний період, що визначений УПФУ в Святошинському районі м. Києва у позовній заяві, є лютий 2011 року.
При цьому, з повідомлень, наданих позивачем на обґрунтування позову вбачається, що до суми заборгованості, яка підлягає стягненню з відповідача було включено суми за інші періоди, а саме - доплата за 2010 рік та січень 2011 року. Правового обґрунтування правомірності включення суми за ці періоди до суми заборгованості, що виникла у лютому 2011 року, позивачем суду надано не було.
Позивачем також не надано суду обґрунтованого розрахунку суми заборгованості у розмірі 67 279,34 грн., яка виникла за лютий 2011 року; з повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2011 рік, копії яких знаходяться в матеріалах справи, суд не має можливості встановити дійсну суму заборгованості відповідача, зокрема, які саме суми у вказаних повідомленнях складають суму спірної заборгованості.
Разом з тим, позивач не надав суду обґрунтованого розрахунку суми заборгованості у розмірі 67 279,34 грн., яка виникла за лютий 2011 року.
Встановити, яка сума заборгованості підлягає відшкодуванню Державним підприємством «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА»Управлінню Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва згідно повідомлень за 2011 рік, не видається за можливе у зв'язку з ненаданням документів, необхідних для її розрахунку: відомостей про нарахування наукових та звичайних пенсій науковим співробітникам, особових рахунків по нарахуванню заробітної плати та ксерокопії трудових книжок, платіжних документів про сплату відшкодування коштів на виплату різниці між сумами пенсій, які підлягають відшкодуванню відповідно до діючого законодавства, тощо.
Враховуючи вимоги Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України», дані, які наведені у повідомленнях, повинні підтверджуватися первинними документами, на підставі яких здійснені записи у наданих на дослідження повідомленнях.
За відсутності вказаних документів не вбачається за можливо достовірно встановити обставини, що впливають на розмір витрат на виплату і доставку пенсій, що підлягають стягненню з відповідача: перелік наукових (науково-педагогічних) працівників відповідача, стосовно яких підлягають стягненню витрати, загальний стаж роботи кожного з працівників та стаж наукової роботи, у тому числі стажу наукової роботи на даному підприємстві, тощо.
Виходячи з приписів частини першої статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу, враховуючи необхідність спеціальних знань в межах спірних правовідносин, судом призначено у справі судово-економічну експертизу.
У висновку судово-економічної експертизи № 10565/11-44, складеному 27 січня 2012 року експертом Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, зазначено, що за результатами проведеного дослідження наявних у матеріалах справи документів встановити суму заборгованості Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА» по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій, призначених відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумами пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, не видається за можливе.
Згідно з висновком, у зв'язку з тим, що графи 6, 7, 8, 9 і 10 повідомлень за 2011 рік не підтверджено первинними документами, підтвердити вказані суми повідомлень не видається за можливе.
Розрахунки до повідомлень, вказаних у позовній заяві Управління Пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва, по кожному пенсіонеру на дослідження не надані, тому неможливо встановити, на якій підставі включено розмір коштів на фінансування різниці пенсії по кожному повідомленню в суму заборгованості 67 279,34 грн. за лютий 2011 року.
Як зазначено у висновку експерта, позивачем на дослідження судовому експерту не надані додатково матеріали за цей період, а саме:
- платіжні документи про сплату відшкодування коштів на виплату різниці між сумами пенсій, які підлягають відшкодуванню відповідно до діючого законодавства;
- розшифровку боргу в сумі 67 279,34 грн. Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА», підтверджену первинними бухгалтерськими документами Пенсійного Фонду України в Святошинському та інших районів;
- відомості про нарахування наукових та звичайних пенсій по кожному працівнику;
- методика нарахування пенсій науковим співробітникам та пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів України;
- особові рахунки по нарахуванню заробітної плати та ксерокопії трудових книжок наукових співробітників;
- акти звірки розрахунків по сплаті коштів на рахунок органів Пенсійного фонду для фінансування різниці у розмірах пенсій станом на 01.02.2011 року між УПФУ у Святошинському районі м. Києва та ДП «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА».
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що сума заборгованості Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА»по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій, призначених відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумами пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, за квітень, травень 2011 р. у розмірі 67 279,34 грн. належним чином не підтверджується.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною шостою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відтак, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов УПФУ у Святошинському районі м. Києва не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Повний текст постанови складено та підписано: 11 травня 2012 року.