Справа № 1718/405/12
2011 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2012 року
Сарненський районний суд Рівненської області в складі :
головуючого судді - Товстика І.В.
при секретарі - Полупан Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сарни справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до державного інспектора праці територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Наталії В"ячеславівни про визнання протиправним рішення про притягнення до адміністративної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом до державного інспектора праці територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Н.В. про визнання протиправним рішення про притягнення до адміністративної відповідальності, в обґрунтування якого посилається на те, що 05.01.2012 року відповідачем була винесена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.188-6 КУпАП по факту створення перешкод у проведення перевірки державним інспектором праці територіальної Державної інспекції праці у Волинській області дотримання трудового законодавства на ВАТ "Голобський КХП", однак вважає дану постанову протиправною, оскільки оспорювана постанова винесена без будь-яких доказів, оскільки у нього як ліквідатора даного підпприємства станом на 26.12.2011 року булі відсутні документи, які витребовувались відповідачем, в зв"язку з тим, що не були передані посадовими особами після призначення його ліквідатором, що і повідомлялось інспектору праці, тобто в його діях відсутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-6КУпАП, крім того відповідачем при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та винесенні постанови про накладення адміністративного штрафу грубо порушені його конституційні права як особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, так як не був належним чином повідомлений про складання даних документів, а тому просить визнати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності протиправною та скасувати її.
Позивач ОСОБА_1 письмовою заявою підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача Державної інспекції праці у Волинській області письмовими запереченнями позов не визнав, посилаючись на те, що постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності винесена законно, оскільки ліквідатором ВАТ "Голобський КХП" ОСОБА_1 були створені перешкоди для перевірки дотримання трудового законодавства на підприємстві державному інспектору праці і по даному факту правомірно був складений протокол про адміністративне правопорушення та винесена постанова 05.01.2012 року про накладення штрафу в сумі 855 грн. відповідно до ст.188-6 КУпАП, про що повідомлявся позивач, просить відмовити у задоволенні позову.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення зі слідуючих підстав.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №03-03-19/0062 від 26.12.2011 року, складеного державним інспектором територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Н.В., ОСОБА_1 притягнутий до адмністративної відповідальності за ст.188-6 КУпАП по факту, що 26.12.2011 року ліквідатор ВАТ "Голобський КХП" ОСОБА_1 не представив документи для проведення перевірки по додержанню законодавства про працю, чим створив перешкоду для проведення перевірки.
Згідно постанови №03-09-19/0001-0001 по справі про адміністративне правопорушення від 05.01.2012 року, винесеної державним інспектором територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Н.В., ОСОБА_1 притягнутий до адмністративної відповідальності за ст.188-6 КУпАП по факту, що 26.12.2011 року ліквідатор ВАТ "Голобський КХП" ОСОБА_1 не представив документи для проведення перевірки по додержанню законодавства про працю, чим створив перешкоду для проведення перевірки, що є порушенням п.6 Положення про Держнагляд праці Міністерства праці та соціальної політики, затвердженого постановою КМУ від 18.01.2003 року №50, та накладений штраф в розмірі 855 грн.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом достовірно встановлено, що відповідачем в порушення вимог КУпАП не встановлені докази наявності в діях позивача ознак адміністративного правопорушення, а саме: фабула протоколу про адміністративне правопорушення є неконкретною, так як не зазначені час і місце вчинення адміністративного правопорушення, не сформулювані обставини вчинення адміністративного правопорушення за ознаками, передбаченими ст.188-6 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення допущені помилки при написанні прізвища ліквідатора ВАТ "Голобський КХП" ОСОБА_1, однак вони не виправлені, що викликає сумнів щодо даних особи, яка притягувалась до адміністративної відповідальності і щодо якої винесена постанова про накладення штрафу, протокол про адміністративне правопорушення складався у відсутності позивача, що є порушенням прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки відповідачем не були роз"яснені права особі, відносно якої приймалось рішення про притягнення до адміністративної відповідальності і не відбирались пояснення, не повідомлялось про розгляд справи в установленому законом порядку і не вручалась копія даного протоколу, в зв"язку з чим позивач не мав можливості скористатись правом на правову допомогу, що дає підстави вважати протокол про адміністративне правопорушення від 26.12.2011 року неналежним доказом у справі.
Таким чином суд приходить до висновку, що постанова у справі про адміністративне правопорушення від 05.01.2012 року була винесена відповідачем протиправно, оскільки ним при розгляді справи і винесенні постанови про адміністративне правопорушення, яка була винесена на підставі неналежного доказу, яким є протокол про адміністративне правопорушення, були допущені порушення вимог КУпАП в частині належного повідомлення позивача про складання протоколу про адміністративне правопорушення та про розгляд справи, який був позбавлений можливості скористатись правами особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, крім того державний інспектор праці у постанові про притягнення позивача до адміністративної відповідальності посилається на порушення норм спеціального права Положення про Держнагляд праці Міністерства праці та соціальної політики, затвердженого постановою КМУ від 18.01.2003 року №50, яке 28.03.2011 року втратило чинність, що також є порушенням вимог діючого законодавства при прийнятті рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Таким чином, суд підсумовуючи вищевикладене, приходить до висновку, що відповідачем при винесенні рішення про притягнення до адміністративної відповідальності позивача не були дотримані положення КУпАП, процесуальні вимоги при розгляді справи, в зв"язку з чим є наявні підстави вважати дане рішення протиправним та скасувати його, оскільки відсутні докази наявності ознак складу правопорушення за ст.188-6 КУпАП в діях позивача.
Керуючись ст.188-6, ст.ст.251, 255, 258, 268, 283 КУпАП, ст..ст.159,160,162,163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до державного інспектора праці територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Наталії В"ячеславівни про визнання протиправним рішення про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.
Визнати неправомірною та скасувати постанову державного інспектора праці територіальної Державної інспекції праці у Волинській області Ганя Наталії В"ячеславівни №03-09-19/0001-0001 від 05 січня 2012 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.188-6 КУпАП та накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 855 грн. в зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя підпис копія вірно
Суддя Сарненського
Районного суду