ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2609/10/1770
26 липня 2010 року 13 год. 00 хв.м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Карпець Олександр Васильович,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Сарненського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 221,14 грн. - виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав. Пояснив суду, що відповідач, як безробітний з 02 червня 2007 року по 14 вересня 2007 року отримував допомогу по безробіттю. Перебуваючи на обліку як безробітний та отримуючи допомогу по безробіттю, відповідач, згідно наказів СТОВ "Бучанське" № 22-к від 02.06. 2007 року та № 40 від 09.11. 2007 року працював ї отримував дохід. Відповідно до ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", відповідач, в період з 02.06. по 14.09. 2007 року не міг бути визнаний безробітним і отримувати допомогу по безробіттю. Вважає, що відповідач умисно не виконав та зловживав покладеними на нього обов'язками, що передбачені ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Просить стягнути з відповідача отриману ним в період з 02.06. 2007 р. по 14.09. 2007 р. суму матеріального забезпечення на випадок безробіття в розмірі 221,14 грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання повторно не з'явився, про дату, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю.
Судом встановлено, що згідно заяви відповідача від 27.03. 2007 року, в якій було зазначено, що позивач не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсію не отримує, ОСОБА_2 відповідно до наказу № НТ 070327 від 27.03. 2007 року було надано статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю (а.с. 5, 12).
За час перебування відповідача на обліку як безробітного, а саме: з 02 червня 2007 року по 14 вересня 2007 року, ОСОБА_2 було виплачено допомогу по безробіттю в сумі 221,14 грн. (а.с. 6).
У ході взаємодії Сарненського районного центру зайнятості з Державною податковою адміністрацією України щодо отримання інформації про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, до позивача надійшла інформація про отримання доходу ОСОБА_2 від трудової діяльності у СТОВ "Бучанське".
Для підтвердження інформації отриманої від Державної податкової адміністрації України Сарненським районним центром зайнятості були надіслані запити до Києво-Святошинського районного центру зайнятості щодо проведення розслідування страхового випадку у зв'язку з отриманням доходу ОСОБА_2 в період перебування його на обліку в службі зайнятості.
На виконання вищезазначеного запиту Києво-Святошинським районним центром зайнятості було надіслано на адресу Сарненського районного центру зайнятості копії наказів СТОВ "Бучанське" № 22-к від 02.06. 2007 року та № 40 від 09.11. 2007 року та довідку про доходи № 5 від 25.03. 2010 року, згідно яких відповідач з 02.06. по 14.10. 2007 року працював ї отримував дохід у вищезазначеному підприємстві (а.с. 7, 8, 9).
У ході проведеного розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо ОСОБА_2Києво-Святошинським районним центром зайнятості було складено Акт розслідування страхового випадку № 8 від 29.03. 2010 року(а.с. 10-11).
За наслідком розгляду вищезазначеного Акту розслідування страхового випадку заступником директора Сарненського районного центру зайнятості було прийнято наказ про повернення коштів № 39 від 24.04. 2010 року (а.с. 27).
07.05. 2010 року рекомендованим листом № 928 від 30.04. 2010 року Сарненський районним центром зайнятості було повідомлено відповідача про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти (а.с. 13, 14).
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 2. ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Пунктом 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Механізм розслідування страхових випадків визначено Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02. 2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03. 2009 року № 232/16248 (далі - Порядок).
Пунктом 2 даного Порядку передбачено, що розслідування здійснюється шляхом перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.
Відповідно до абзацу 5 пункту 3 Порядку перевірка проводиться у разі, коли: під час перебування особи на обліку як безробітної до центру зайнятості надійшла інформація від державних органів, підприємств, установ, організацій чи громадян про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг безробітній особі, яка відрізняється від поданих нею відомостей, або така інформація розміщена в засобах масової інформації.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з пунктом 7 Порядку Рішення про повернення коштів особою оформляється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти.
Відповідно до абз. 2 п.7 Порядку у разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 зазначеного Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, у ході судового засідання позивач довів суду обґрунтованість позовних вимог, а відповідач не підтвердив правомірність своїх дій.
За наведених обставин позовні вимоги Сарненського районного центру зайнятості про повернення суми незаконно отриманого матеріального забезпечення у розмірі 221,14 грн. є доведеними, а тому позов слід задовольнити повністю.
В силу ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сарненського районного центру зайнятості (34500, вул. Демократична, 29, м. Сарни, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22554851) незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 221 (двісті двадцять одна) грн. 14 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя < Підпис > Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 28.07.10р.