Категорія №8.2.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 травня 2012 року Справа № 2а/1270/3062/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Цицюри О.О.,
при секретарі: Бойко В.В.,
за участю сторін
представника позивача: ОСОБА_1 дов. від 02.08.2011 №1-1/1914
представника відповідача: ОСОБА_2, дов. від 16.03.2012 №450/7/10-018
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державного підприємства «Донбасантрацит» до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012,
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Донбасантрацит» до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012 №0000331530, №0000351530, №0000291530, №0000301530, №0000261530, №0000251530, №0000241530, №0000231530, №0000221530, №0000211530, №0000201530, №0000191530, №0000391530, №0000371530, №0000361530, №0000401530, №0000341530, №0000411530, №0000321530, №0000311530, №0000181530, №0000171530 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що ДПІ в м. Красному Лучі було здійснено перерозподіл коштів, сплачених ДП «Донбасантрацит» в рахунок погашення узгоджених податкових зобовязань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, платі за землю, платі за користування надрами.
Посилаючись на положення постанови Національного банку України від 21.01.2004 №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" позивач зазначає, що платник самостійно в платіжному дорученні визначає призначення платежу, крім того змінювати відомості в графі призначення платежу може виключно платник.
Таким чином, відповідач, ДПІ в м. Красному Лучі, не мав права самостійно змінювати призначення платежу зазначеного у платіжних дорученнях.
Також представником позивача зазначено, що ДПІ в м. Красний Луч Луганської області порушено ст.102 Податкового кодексу України, тобто застосовано штрафні санкції до ДП «Донбасантрацит» з порушенням строку давності 1095 днів.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідач у судовому засіданні заперечувала проти задоволення адміністративного позову, надала письмові заперечення проти адміністративного позову (а.с.38-39), в яких зокрема зазначила, що штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань застосовано до ДП «Донбасантрацит» відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України. Щодо застосування до платника ст. 102 Податкового кодексу України відповідач зазначає, що згідно рішення ВАСУ від 07.12.2010 №К-20077/08 строк давності 1095 днів відраховується не з моменту закінчення граничних строків сплати податкових зобовязань, а з моменту коли борг буде сплачений. Тобто застосування штрафних санкцій може бути тільки після того, як податковий борг буде сплачений. Таким чином, порушень граничних строків, встановлених ст.102 Податкового кодексу України в акті камеральної перевірки від 16.01.2012 №22/15-214/32446546 немає.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов до наступного.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням предмету спору, спірним є питання щодо строків давності застосування штрафної санкції та розміру застосування штрафної санкції до ДП «Донбасантрацит» за порушення строків сплати узгодженого грошового зобовязання у період з січня 2009 року по січень 2012 року, оскільки зауважень до розрахунку штрафної санкції, а саме до зазначених у ньому сум погашеного податкового боргу та кількості днів прострочення його сплати у позивача не має.
Сторонам роз'яснено приписи статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, те, що обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Вирішуючи даний спір суд застосовує норми законодавства чинного на момент виникнення спірних правовідносин.
Як визначено підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від 21.12.2000 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), джерелами самостійної сплати податкових зобовязань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобовязань і погашення податкового боргу.
Згідно з пунктом 6 статті 7 Закону України від 20.05.99 № 679-ХІV «Про Національний банк України» Національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.
Пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за № 377/89/76, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому згідно з пунктом 3.8 зазначеної Інструкції реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.
Із наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який є спеціальним законом з питань оподаткування і установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.
Таким чином, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу та виконання податкових зобовязань, передбаченого пунктом 7.7 статті 7 Закону №2181-ІІІ, податковий орган не наділений правом чи обовязком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.
За таких обставин, самостійне зарахування податковим органом сплачених платником податку сум у рахунок податкового боргу або тих податкових зобовязань, які не вказані в призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, у період до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011 є неправомірним.
Відповідно до пункту 11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Відповідно до пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Оскільки, на день прийняття податковим органом рішення про застосування до ДП «Донбасантрацит» штрафної санкції є чинним Податковий кодекс України, то штрафна санкція повинна застосовуватися у розмірі, визначеному ст.126 Податкового кодексу України з урахуванням пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, згідно якого порушення податкового законодавства за період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Щодо застосування до платника ст. 102 Податкового кодексу України суд зазначає, що згідно рішення ВАСУ від 07.12.2010 №К-20077/08 строк давності 1095 днів відраховується не з моменту закінчення граничних строків сплати податкових зобовязань, а з моменту коли борг буде сплачений. Тобто застосування штрафних санкцій може бути тільки після того, як податковий борг буде сплачений. Таким чином, строк давності застосування штрафної санкції до ДП «Донбасантрацит» податковим органом не пропущено.
В судовому засіданні встановлено, що ДПІ в м. Красному Лучі Луганської області проведено камеральну перевірку податкової звітності ДП «Донбасантрацит» за період з 30.01.2009 по 16.01.2012, за результатами якої складено акт від 16.01.2012 №22/15-214/32446546. (а.с. 9-10)
На підставі акту перевірки від 16.01.2012 №22/15-214/32446546 ДПІ в м. Красному Лучі Луганської області прийнято податкові повідомлення-рішення:
№ 0000241530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 67,58 грн. (а.с. 19)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002683089 зобовязання у сумі 337,90 грн., а сплачено із затримкою у кількості 173 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 67,58 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000241530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000231530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 116 календарних днів у розмірі 20% що складає 958,01 грн. (а.с. 19)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 4790,05 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 958,01 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000231530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000251530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 528,11 грн. (а.с. 20)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 5281,10 грн., а сплачено із затримкою до 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 528,11 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік) Сплата податкового зобовязання у сумі 5281,10 грн. здійснювалася за трьома платіжними дорученнями від 31.05.2011 №419 на суму 1804 грн. (штрафна санкція складає 180,40 грн., від 14.06.2011 №466 на суму 856 грн.(штрафна санкція складає 85,60 грн) та від 09.11.2011 №150 на суму 2621,10 грн.(штрафна санкція складає 262,11 грн.)
Таким чином, враховуючи приписи пункту 7 підрозділу 10 розділу 10 Податкового кодексу України, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 265,11 грн., а саме: 1 грн.+1 грн. +262,11грн.=265,11 грн.
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000251530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню в частині на суму 263 грн.
№0000261530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 16,11 грн. (а.с. 20)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 161,10 грн., а сплачено із затримкою до 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 16,11 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000261530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000211530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 262,66 грн. (а.с. 21)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 1313,15 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №950, від 13.09.2011 №1589, від 09.11.2011 №154, відповідно штрафна санкція складає 262,66 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000211530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000221530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 62,62 грн. (а.с. 21)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 626,20 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2011 №154, відповідно штрафна санкція складає 62,62 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000221530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000191530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 1266,46 грн. (а.с. 22)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 6332,30 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 1266,46 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000191530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000201530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 301,15 грн. (а.с. 22)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення про розстрочення боргу по ст. 100 №13 нараховано до сплати зобовязання у сумі 3011,50 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2011 №151, відповідно штрафна санкція складає 301,15 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.44, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000201530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№ 0000171530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 108 854,42 грн.(а.с. 23)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 50-51, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 32 723 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з березня 2009 року по березень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з березня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000171530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 76 131 грн.
№ 0000181530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за затримку на 194 календарних днів у розмірі 20%, що складає 302 614,03 грн.(а.с. 23)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 51-52, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 100 525 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з квітня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з березня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000181530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 202 089 грн.
№0000331530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання за забруднення навколишнього природного середовища за затримку на 801 календарних днів у розмірі 20%, що складає 38 408,22 грн.(а.с. 24)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 44, том 1), суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з січня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2)
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000331530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
№0000371530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1622,94 грн.(а.с. 24)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002665782 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 8114,70 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 12.08.2011 №1164, від 09.08.2011 №1090, від 13.09.2011 №1586, від 09.11.2011 №157, відповідно штрафна санкція складає 1622,94 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000371530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№ 0000381530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 386,22 грн.(а.с. 25)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 3862,20 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №157, відповідно штрафна санкція складає 386,22 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000381530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№ 0000271530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1064,28 грн.(а.с. 25)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002665782 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 5321,40 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №947, від 13.09.2011 №1587, від 09.11.2011 №156, відповідно штрафна санкція складає 1064,28 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000271530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000281530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 253,74 грн.(а.с. 26)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 2537,74 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №156, відповідно штрафна санкція складає 253,74 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000281530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000291530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 161,50 грн.(а.с. 26)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 807,50 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №952, від 13.09.2011 №1591, від 09.11.2011 №152, відповідно штрафна санкція складає 161,50 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.46)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000291530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000321530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 609 календарних днів у розмірі 20%, що складає 7597,78 грн. (а.с. 27)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 49, зворотній бік, 50, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 1828,63 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з вересня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000321530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 5769,15 грн.
№0000301530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 38,51 грн.(а.с. 27)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 385,10 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №152, відповідно штрафна санкція складає 38,51 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.46)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000301530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
№0000401530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 760 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1161,52 грн. (а.с. 28)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 48, 48, зворотній бік, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 2,00 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з травня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000401530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 1159,52 грн.
№0000361530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 181 календарних днів у розмірі 20%, що складає 949,11 грн. (а.с. 28)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 48, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 4,00 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період - травень 2009 року за платіжним дорученням №778 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000361530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 945,11 грн.
№0000351530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишньої природи за затримку на 464 календарних днів у розмірі 20%, що складає 3829,82 грн. (а.с. 29)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 71, том 1), суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у травні 2009 року за платіжним дорученням №774 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2)
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000351530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
№0000411530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 129,53 грн. (а.с. 29)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 49, том 1), суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період травень 2009 року за платіжним дорученням №776 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку, були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2)
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000411530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
№0000391530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 1252 календарних днів у розмірі 20%, що складає 138 555,56 грн. (а.с. 30)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 46, 47, 47, зворотній бік, том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 113 158,56 грн., оскільки, з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000391530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 25 397 грн.
№0000371530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 30 календарних днів у розмірі 10%, що складає 12362,08 грн. (а.с. 30)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 47, зворотній бік, том 1), суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з травня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2)
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000371530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
№0000241530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 728 календарних днів у розмірі 20%, що складає 8357,55 грн. (а.с. 31)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 48, зворотній бік, 49 том 1), суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 2320,96 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з вересня 2009 року по грудень 2010 року були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2) Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000241530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 6036,59 грн.
№0000311530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 899,05 грн. (а.с. 31)
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням (а.с. 50, том 1), суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період травень 2009 року за платіжним дорученням №777 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку, були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.(а.с. 79-250, том 1; а.с. 1-32, том 2)
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000311530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДП «Донбасантрацит» підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем ДП «Донбасантрацит» при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 32,19 грн., що підтверджується платіжним дорученням (а.с.2).
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 15.05.2012 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 18.05.2012, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Донбасантрацит» до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012, задовольнити частково.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000251530 від 01.02.2012 у сумі 263 грн.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000171530 від 01.02.2012 у сумі 76 131 грн.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000181530 від 01.02.2012 у сумі 202 089 грн.
Скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000331530 від 01.02.2012.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000321530 від 01.02.2012 у сумі 5769,15 грн.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000401530 від 01.02.2012 у сумі 1159,52 грн.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000361530 від 01.02.2012 у сумі 945,11 грн.
Скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000411530 від 01.02.2012.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000391530 від 01.02.2012 у сумі 25 397 грн.
Скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000371530 від 01.02.2012.
Скасувати частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000241530 від 01.02.2012 у сумі 6036,59 грн.
Скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000311530 від 01.02.2012.
Скасувати повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000351530 від 01.02.2012.
В решті позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Донбасантрацит» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 16 грн. 09 коп. (шістнадцять грн. 09 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 16.05.2012
СуддяО.О. Цицюра