У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" березня 2012 р.№ 2а/1270/2403/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» до відділу державної виконавчої служби Новопсковського районного управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Новопсковський районний центр зайнятості про визнання незаконними дій та рішення,-
В С Т А Н О В И В:
22 березня 2012 року з Господарського суду Луганської області на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла скарга Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» до відділу державної виконавчої служби Новопсковського районного управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Новопсковський районний центр зайнятості про визнання незаконними дій та рішення для розгляду.
З 01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України. У відповідності з пунктами 6 та 7 розділу „Прикінцеві та перехідні положення" цього Кодексу до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, а заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, а також апеляційні та касаційні скарги (подання) розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 29.09.2009 року «Про деякі питання, порушені у доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України» після початку діяльності окружних адміністративних судів повноваження місцевих господарських судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції припинено. Тому заяви (клопотання) про роз'яснення судового рішення , відстрочку та розстрочку виконання рішення, перегляд його за нововиявленими обставинами тощо, а також пов'язані з такими рішеннями скарги на дії, бездіяльність органів Державної виконавчої служби в разі їх надходження до господарських судів мають передаватися ними (разом з матеріалами відповідних справ) на розгляд адміністративних судів за встановленими підвідомчістю та підсудністю.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом N 3828-VI (3828-17) від 06.10.2011 року) (далі - Закон № 3674), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до п. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених в п. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Судом встановлено, що позивачем при подачі адміністративного позову не було сплачено судовий збір в доход Державного бюджету України у розмірі визначеному Законом № 3674 .
Частиною 1 ст. 105 КАС України визначено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Судом встановлено, що надана позовна заява має найменування «скарга» замість встановленого чинним законодавством найменування.
Відповідно до ч.4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а саме - підписана директором Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» ОСОБА_1, але в матеріалах позовної заяви відсутній документ, який підтверджує повноваження директора Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» ОСОБА_1.
Згідно внесених розділом ХІІ „Прикінцеві положення" Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 03 серпня 2010 року, змін до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем не надано всіх документів доданих до позовної заяви для надіслання відповідачу та третій особи по справі.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а саме:
- відсутній документ про сплату судового збору в доход Державного бюджету України у розмірі визначеному Законом № 3674;
- надана позовна заява має найменування «скарга» замість встановленого чинним законодавством найменування;
- відсутній документ, який підтверджує повноваження директора Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» ОСОБА_1;
- позивачем не надано всіх документів доданих до позовної заяви для надіслання відповідачу та третій особи по справі.
Згідно зі ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» до відділу державної виконавчої служби Новопсковського районного управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Новопсковський районний центр зайнятості про визнання незаконними дій та рішення, залишити без руху, надавши позивачу строк до 12 квітня 2012 року для усунення недоліків шляхом надання суду:
- документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову в доход Державного бюджету України у розмірі визначеному Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ 206
Назва «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»;
- документів, які підтверджують повноваження директора Українсько-Австралійського спільного підприємства «Капітал» ОСОБА_1;
- всіх документів доданих до позовної заяви для надіслання відповідачу та третій особи по справі;
- уточненої позовної заяви із зазначенням: чи пункт 1 позовних вимог щодо зупинення виконавчого провадження повинен розглядатися судом за правилами ст.ст. 117, 118 КАС України чи у загальному порядку.
Попередити, що в разі невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяА.А. Лагутін